Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki agregat oprawowo siewny bierny czy talerzowy

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 20:17

Bajki gadacie, daj do talerzowego wał croscvil i zadnych grud nie będzie.Tylko podkreślam ze to nie jest do 100km zabawka.

u mnei na ziemiach włąśnie po takim wałku grudy zostają:huh:
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki agregat oprawowo siewny bierny czy talerzowy Dzisiaj, 23:09
  •  

#22 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 21:46

Aby agregat talerzowy dobrze pracował, najlepiej żeby ziemia była wstępnie zagęszczona, bo inaczej przy większej głębokości sunie glebę lub przesuwa bryły :huh:

Dlatego @farmermf taki kozak bo orkę z wałem wykonuje :(

I na efekt końcowy dobór wału ma znaczenie, im cięższy tym lepszy :blink: gumowy lub croskill najlepiej.

Dlatego z wałem bo myślę że to najtańszy sposób doprawienia gleby.Miałem agregat 3rzędy zębów i była masakra, musiałem wprowadzić wal.Czy to zle?

#23 Share Norman

Norman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 19:57

Jaki agregat oprawowo siewny bierny czy talerzowy Sam posiadma agregat aktywny lemken z wałem rurowym bez hydropaku + siewnik amazone d7, szerokośc zestawu 2,5m. pracuje z case 4230 - 82 km. Posiadam gleby od piasku po glinę, i opinie o wałach packera są przesadzone, żę takie wspaniałe. W tym roku sąciad siał zestawem biernym 3,0 m z packerem classem 140 km po wczeniej uwałowanej orce ,a ja prosto w ostrą skibę. U niegu nierówne wschody, problem ze wzruszeniem gleby zasklepionej bo sucho byo, u mnie jak na stole. Faktem jest że on dużo szybciej to zrobił, a mój Case mjał co robić z prędkością 7 km/h. Siałem również u szwagra na jnnej wiosce. To ludzie żdizwkę robili. Na ciężkie ziemie tak 100 -110 km powinno być, ale robota wychodzi pięknie. na średnie ziemie bierny wystarczy, apropo grackowy i talerzowy zliczją sie do grupy biernych. Koszty wymiany zębów w moim to 1500 zł, o łożyskach nie wspomnę i robocie, na nowy mnie niestać i na inny go nie zamnienię.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share majo041

majo041

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 wrzesień 2016 - 15:35

Jaki agregat oprawowo siewny bierny czy talerzowy Troche odsieże temat. Mam massey fergusona 6140. Przymieżam się do zakupu agregatu talerzowego z hydropakiem. I teraz moje pytanie czy ciagnik da rade z takim zestawem? Ziemie raczej lekkie klasa IV

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 23 wrzesień 2016 - 07:21

Dasz spokojnie radę tylko szerokość w przedziale 2,5-2,7m. Uciąg to nie jest problem z tego typu agregatem tylko kwestia transportu ( sam agregat 2,7 m to ok 900km plus siewnik no i dość długie są te agregaty ).

Popytaj użytkowników MF 3070 jakie mają doświadczenia z tego typu maszynami bo to starszy model twojego ciągnika.

#26 Share majo041

majo041

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 23 wrzesień 2016 - 21:17

Jaki agregat oprawowo siewny bierny czy talerzowy Mam poznaniaka 2.7m takze na ten moment z nim wspolpracowalby agregat. Moze jakis uzytkownik starszego mf3070 przeczyta post i napusze swoja opinie. Podnosnik tez da sonie rade?

#27 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 23 wrzesień 2016 - 22:00

Ten MF ma 4800 kg udźwigu więc nie masz się o co martwić. Jedynie co konieczne mogą okazać się dodatkowe obciążniki z przodu. W transporcie nie powinno być problemu a na uwrociach można zawsze składać siewnik. 

Edytowany przez akmaly, 23 wrzesień 2016 - 22:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 30 wrzesień 2016 - 07:10

Czy ktoś go może posiada , lub miał z nim do czynienia , 

Zainteresowany jestem wersją bez hydropaku .

http://sprzedajemy.p...zowy-nr38284832

Dodaj odpowiedź