Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593

69 odpowiedzi na ten temat

#61 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 09 czerwiec 2013 - 10:17

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Aby zapobiec przestawianiu się stołu podczas dojazdu do następnej beli zaraz po wyładunku i opuszczeniu stołu odcinam olej i zostaje w tej pozycji aż do czasu jak dojadę i następna bela jest w łapie. Wtedy znów podaję olej, stół robi wymagane pół obrotu i ciskam guziczek do następnego cyklu ;)
Skorzystałem też z pomysłu @ralph2020 i nakleiłem fibrę na pręt, nigdy więcej już nie wysiadłem do zerwanej folii :)

Edytowany przez darek1972, 09 czerwiec 2013 - 10:24.

Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Dzisiaj, 14:54
  •  

#62 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 09:11

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Robię dokładnie tak samo, ale molałbym aby dało to się jakoś wyeliminować - czasami zdarza się, że zapomnę odciąć olej. Pozatym teraz pracuję ciągnikiem w którym nie mam blokady dźwigni hydrauliki i podpieram ją kijkiem :rolleyes: - zbędne jest więc tłumaczenie, że nie należy to do najwygodniejszych rozwiązań.
Jeżeli chodzi o tą fibrę to mogłbyś napisać jak ona wygląda (zdjęcie), gdzie ją kupić - może to wyda się smieszne, ale nie bardzo wiem o czym mówicie, a też czasami folia przykleja sie do tego pręta.

#63 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 11 czerwiec 2013 - 09:48

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Mi żona sprezentowała nową ściereczkę z mikrofibry, pociąłem ją na tasiemki i przykleiłem na sylikon, krawędzie stykają się po przeciwnej stronie gdzie nie dotyka folia.

Edytowany przez darek1972, 11 czerwiec 2013 - 09:50.

Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share alfa

alfa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 08:04

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Mam tą cała śmieszną Maję owinęla ponad 3 tys bel. Katastrofa sypie sie jak choinka po świetach złom nic wiecej nikomu nie polecam. Mogę wysłać zdjęcia i opisać szerzej uste4rki NIE POLECAM !!!

#65 Share 1231Karol

1231Karol

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , Rolnictwo

Napisany 28 listopad 2013 - 21:52

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 W maji Miałem też problem z obracaniem stołu , walnięty był silnik hydrauliczny , było to na gwarancji , serwis musiał 3 razy przyjeżdżać aby znaleźć przyczynę , pierwszym razem serwisant pytał się mnie jak uruchamia się owijarkę :lol: a tak dwa sezony jest ok ;)

Edytowany przez 1231Karol, 28 listopad 2013 - 21:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#66 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 25 maj 2014 - 20:50

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Sipma maja problem jest w tym że samoczynnie obraca stół plus słabo zaciska folię po ucięciu a raczej odpuszcza powoli siłownik i zanim dojedziemy do kolejnej folia jest odpięta.
gdzie szukać wady w elektro zaworze czy siłowniku maszyna nowa.
W ursusie podobnym niema z tym problemu.

tutaj masz odpowiedni temat http://www.agrofoto....pma-maja-z-583/

Edytowany przez danielhaker, 25 maj 2014 - 22:53.

#67 Share grzechu13

grzechu13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 15:38

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Na samoczynnie obracający się stół pomaga wymiana silnika hydraulicznego na nowy ale dobry, bo zdarza się też że nowy też puszcza. Na nietrzymanie siłownika pomaga zamiana wkładu elektrozaworu (nabój) na któryś z sąsiednich.
Ktoś tam wcześniej chwalił Pronara ja chwalę Sipmę po pierwsze jakość po drugie lepszy i mocniejszy aparat do folii po trzecie serwis.

#68 Share szczepek

szczepek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 październik 2014 - 18:52

Witam, jestem przed zakupem owijarki samozaładowczej. Jestem nastawiony na sipmę maję i mocno zastanawiam się czy wybrać tą z automatem czy ze sterowaniem ręcznym. Szukałem opinii i widzę, że jest sporo problemów z tym sterownikiem, ale znów kolega ma w automacie i bardzo chwali, i mówi, żeby brać tylko tą. Może ktoś coś podpowie? A może ma ktoś pronara z przednim załadunkiem, bo szukałem o niej opini, ale nic nie znalazłem.

#69 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 22:44

Ja stałem przed takim wyborem jak ty i wybrałem jednak McHale. Sipma kusi automatem jednak w mojej okolicy wszystkie owijarki Sipmy nie działają tak jak trzeba, wiecznie są problemy. Większość pozbyła się już tej owijarki. Ja osobiście polecam ci McHale maszyna sprawdzona i dobrze wykonana. Jeżeli nie chcesz tyle wydawać to weź owijarkę z pronaru. Ja raz kupiłem sipmę owijarkę tyle że starszy model ariadna i więcej sipmy nie kupię. Ale to jest tylko moje zdanie, ty wybierzesz to co ci odpowiada. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#70 Share szczepek

szczepek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 17:53

Dzięki za podpowiedź ;) Jednak kilka dni temu zamówiłem już sipmę. McHale trochę jednak za droga, a o pronarze z przednim załadunkiem nigdzie nić nie znalazłem. A sipmę ma kolega już parę lat i chwali więc zobaczymy jak będzie ;)