Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593

69 odpowiedzi na ten temat

#41 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 10:07

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 W warfamie jest identyczny sterownik jak w sipmie. Wykonanie raczej też na podobnym poziomie i w obu występują podobne problemy. Co do pracy tych maszyn to idzie dosyć sprawnie o ile działają poprawnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Dzisiaj, 18:07
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 sierpień 2011 - 07:19

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Odnośnie problemów z brakiem funkcji stop w Mai podczas owijania. Kuzyn odcina dopływ oleju do owijarki i wymienia folię, potem znów podaje olej na owijarkę i owijanie wznawia się od momentu zatrzymania.

#43 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo

Napisany 01 wrzesień 2011 - 21:30

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 tak wystarczy olej zatrzymać w ciagniku, bo jak wciśniesz tego "grzyba" stop na sterowniku to musisz od początku owijarkę kalibrować więc lepiej olej zatrzymać na chwile i jest ok

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 02 luty 2012 - 20:10

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 witam sam chcę kupić owijarkę samozaładowczą, bylem zdecydowany na metal facha z załadunkiem bocznym, ale dziś bylem u jednego gospodarza który jest niezadowolony własnie z metal fachu, powiedział ze na 150 bel, to 50 bel musiał wysiąść z ciągnika i zakładać folie od nowa bo folie urywało, proszę o odpowiedzi

Edytowany przez artur21, 02 luty 2012 - 20:11.

#45 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 02 luty 2012 - 20:35

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Metal fach ma jedna wadę właśnie ten chwytacz foli jest on mechaniczny i nie mamy żadnego wpływu na jego prace najlepsze są hydrauliczne wtedy zależy od ciebie czy złapiesz folie czy nie :lol: Jak chcesz polską i nie drogo owijarkę to polecam pronara z 245 wiem ze firma ma średnio opinię ale owijarki ma dobre mam taka z sąsiadem w spółce to owinęła ponad 1000 bel i nie było żadnej awarii ;)

#46 Share raffi

raffi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 03 luty 2012 - 08:59

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 A ja mam Metal-Fach-a z przednim załadunkiem i muszę powiedzieć, że nie było problemu z "trzymaczem" folii (wszystko idzie wyregulować) i wogóle nie mogę złego słowa na nią powiedzieć.

#47 Share papusiek

papusiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 maj 2012 - 09:42

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 witam ,chcę zapytać o tą foliarkę samozaładowczą ponieważ siostra zamówiła kilka maszyn i jest wśród nich foliarka metal-fach z przednim załadunkiem .Napisz czy ma jakieś szczegulne wady i jak sobie radzisz z tymi wajchami ?
pozdrawiam Sławek .

#48 Share raffi

raffi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 02 maj 2012 - 08:38

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Wajchy obsługuje się intuicyjnie już po kilku belach, wad szczególnych na razie nie zauważyłem może ręczne rozstawianie jak ma się małe łąki i często trzeba składać i rozstawiać. Ja po jednym sezonie jestem zadowolony z wyboru i polecam!!

#49 Share ralph2020

ralph2020

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 maj 2012 - 14:13

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 i ja wiec podziele sie swoimi spostrzezeniami na temet "maji"... 3 sezony za sobą, około 1700 bel na liczniku.... Sprzęt pracuje z Lamborghini Lampo 70W...

SEZON 1
1.Awaria siłownika GAZOWEGO obcinacz folii na liczniku około stu bel (wymiana na gwarancji, ten drugi pracuje do dzis)
2.Rwanie foli (podczas wietrznych dni po podniesieniu i opuszczeniu stołu po wyładunku beli luźno zwisajaca przyklejala się do pręta pomiędzy rolkami foli) troche inwencji twórczej i na pręt zamontowałem kawałek fibry... Do dziś spokój...

Sezon 2
1.Rozszczelnienie złaczek hydraulicznych euro zamontowanych na dyszlu (wystarczyło dokręcic)

Sezon 3
1.Łapa od załadunku po zamknięciu nie podnosi sie. (od szybkiego opuszczania łapy tłok siłownika trochę się wybił i cofał się za daleko zasłaniając jednocześnie otwór wlotu oleju do siłownika) telefon do serwisu. Panowie przyjechali, zamontowali tuleje dystansową z przodu siłownika i jest ok... Siłownik nie cofa się już tak daleko.... Czas naprawy 10 minut... Koszt 0zł (poprawka konstrukcyjna)

Pracuje cały czas w trybie automatycznym. Po skróceniu czasów owijarka w trybie automatycznym pracuje szybko... (niektóre czasy skrócone do minimum) Przy tych takich ustawieniach tryb ręczny nie jest już szybszy... Zgodnie z przedmówcami, jesli skończy (urwie się z jakiegoś powodu) folia odłaczam dopływ oleju...
Może nie jest to sprzęt porównywalny do zagranicznych maszyn ale gdy się go troche pozna i poprawi wady to nie stwarza on wielkich problemów.(przynajmniej w moim przypadku)
Pozdrawiam

#50 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 26 maj 2012 - 22:01

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Czy w twojej Majce samowolnie przesuwa się stół? Bo u mnie sie tak dzieje i dzisiaj pogięło mi walce i połamał odblask z tyłu nawet podczas wyładunku beli potrafi się stół skręcić
Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowany przez danielhaker, 26 maj 2012 - 22:30.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 26 maj 2012 - 22:26

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 czareczek85 z a nie za szybko stół się obracał, ja też ostatnio pogięłam walec ale to tylko dlatego że przesadziłem z gazem i komputer zwariował i podniósł stół , chyba ze blokada stołu coś źle działa, długo masz swoją owijarkę?

Edytowany przez artur21, 26 maj 2012 - 22:26.

#52 Share ralph2020

ralph2020

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 maj 2012 - 20:03

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Przy podnoszeniu nie powinien się przekręcać ponieważ pod stołem jest blokada która załacza się jak stół zaczyna się unosić... U mnie taki problem nie występuje...

#53 Share kartammm

kartammm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 14:01

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Mam owijarkę sipma maja nie jestem zadowolony z zakupu poprzednia Volvo coś podobnego tylko z jednym ramieniem sprawowała się dużo lepiej.
Sipma słabo chwyta folię a po zrobieniu 100 belek popsuł się elektrozawór od kręcenia się stołu - stół kręcił się bez końca. Musiał przyjechać serwis oczywiście w następnym tygodniu bo "w tym nie mieli czasu" po wymianie elektrozaworu było dobrze do następnych sianokosów kiedy kolejna awaria elektrozaworu.
Mogli zrobić hydrauliczne składanie i rozkładanie do jazdy bo trzeba podstawiać klin i przetykać tym sworzniem ale to szczegół.
Nie wiem czy ta owijarka będzie u mnie pracować w następnym roku.

#54 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 15 lipiec 2012 - 17:47

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Elektrozawory zacinają się jak masz nie pierwszej jakości olej w traktorze, Ważne jest aby powrót z rozdzielacza był przez swobodny spływ a nie przez rozdzielacz
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#55 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 09:04

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 panowie ma, pytanie, czy ktoś coś słyszał o owijarce z metal fachu z 593 z sterowaniem elektronicznym ?? a jeszcze lepiej czy ktoś już taka posiada i owijał bele ?? jak to się sprawuję ?? dobre rozwiązanie czy lepsze jednak sterowanie tradycyjne mechaniczne ?? wszelkie odpowiedzi mile widziane :)

#56 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 21 luty 2013 - 10:12

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Ja mam majkę, w pierwszy sezon owineła 842 belek. Nic się nie działo. Stół tak jak przedmówcy pisali można zatrzymać poprzez odcięcie dopływu oleju, stawiacz ma wbudowany dławik i można regulować szybkość jego pracy. Pracuje na trybie auto, na fabrycznych ustawieniach i się nie muszę męczyć z innymi pierdołami typu podnieś stół, obetnij folię itp. Przy wietrznych dniach nie ma problemu z tym co ralph 2020 pisał że fola się przylepia do tych rolek. Pracuje z Lambkiem R3 EVO 85.

#57 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 21 luty 2013 - 10:27

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593

Czy w twojej Majce samowolnie przesuwa się stół? Bo u mnie sie tak dzieje i dzisiaj pogięło mi walce i połamał odblask z tyłu nawet podczas wyładunku beli potrafi się stół skręcić
Nie cytuj poprzedniego posta!

Podobno jest to wada silnika hydraulicznego do obrotu stołu, ja mam podobnie, u znajomej był serwis za czymś innym i facet powiedział że to od tego, wymienili silnik i nie obraca się samoczynnie. Też muszę do nich zadzwonić w tej sprawie.

#58 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 24 maj 2013 - 20:45

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Witam, mam identyczny (tak mi się wydaję) problem jak @czareczek85 i @Grambo tzn.
gdy np. owijam w trybie krokowym - kiedy owinę belę folią i nie wyrzucę jej zaraz po owinięciu (np. chcę ją wyrzucić w innym miejscu) stół (razem z belą) przekręca się mimo, że sterownik nie jest aktywny. Próbowałem nawet wyłączać sterownik i hydraulikę ciągnika - bez zadnego skutku - stół jest "ściągany" przez napiętą folię.
Często też gdy jadę po nieżbyt równej łące (z pustym stołem) po bele do owinięcia stół przekręca się w jedną bądź drugą stronę - i przed załadunkiem beli muszę znowu kalibrować owijarkę.
Sprawdzałem "ręcznie" to stół rzeczywiście obraca się w miarę lekko nawet gdy wyłączę hydraulikę. Czy u Was jest podobnie ?
Zastanawiam się czy nie pomogła by regulacja (dokręcenie) zaworów kości przeciążeniowej przy silniku hydraulicznym - obawiam sie jednak by nie przesadzić i nie uszkodzić owijarki.

Może trochę to zawiłe, ale myślę, że dla każdego kto miał do czynienia z taką owijarką mój post będzie zrozumiały.

#59 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 25 maj 2013 - 10:53

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 zadzwoń na serwis jak masz owijarkę na gwarancji jak nie to też zadzwoń i powiedz żeby ci wymienili silnik napędzający stół na taki z hamulcem ja mam już taki załozony wymienili mi na gwarancji i teraz jest ok tu tel do szefa serwisu sipmy najlepiej tam dzwonic 605577527

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 26 maj 2013 - 11:01

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Problem polega na tym, że moja Maja skończyła właśnie 3 lata.
A nie wiesz czy ten hamulec da się zamontować w mojej owijarce (pewnie pierwszy typ silnika) - jak on fizycznie wygląda?