Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593

69 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo

Napisany 02 czerwiec 2011 - 22:07

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Posiadam owijarke SIpme Maję od stycznia 2010 roku. Obecnie pracuje 2 sezon. Owijarka ma wiele zalet ale tyle samo i wad. Otóż PLUSY:
-automatyczne owijanie(komfort traktorzysty)
-brak uszkodzeń foli (na 1000 owinietych bel, 2 bele trafiły się z dziurkami)
-jakość wykonania (mocne, trwałe)
-bela owijana na pasach, dzięki czemu przyczepność jest lepsza niz na walcach
-możliwość agregatowania bezpośrednią za prasą(potrzebny kabel 19 żyłowy <_< i dwa przewody olejowe, zaczep w prasie)
-szerokie opony (400/? zapomniałem dokładnie ale 400 napewno szer.)
-skuteczne obcinanie foli

WADY:
-cena
-automatyka nie sprawdza sie w przypadku zerwań foli, nieprawidłowego podjechania do beli(nawet odrobinka krzywo i po zabawie bela uderza w stelarz z folią), ludzie starszego wieku nie poradzą sobie z automatyką gdy wydarzy sie coś nieoczekiwanego z belą, sam mam problem czasami a już znam ta owijarkę
-zbyt długi proces owijania w cyklu auto(ręcznie dwa razy szybciej owija)
-przy zbyt szybkim obracaniu stołu podczas owijania beli (najczęściej lekkiej beli poniżej 400kg) bela niebezpiecznie przesuwa się do krawędzi stołu (jednej z rolek napędzanej gdyż jedna jest napędzająca a druga napędzana pasem) bela przestaje sie wówczas obracac (folia nawija siena beli na jednakowej wysokości) wtedy trzeba baaaardzo wolno owijać bo nawet 19 obrotów brakuje do pokrycia 2 krotnie beli (folia 750mm wymaga 16)
kumpel kupił tę samą tego samego tygodnia i też te same wady wymienił mi ostatnio które ja tu pisze i sam dostrzegłem
, Sąsiad mój kupił Z 245 PRONAR-szybciej owija od Sipmy Maji ale troche zbyt "agresywnie" wyrzuca po owinieciu, choc folia sie nie dziurawi i jest ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Dzisiaj, 22:11
  •  

#22 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 03 czerwiec 2011 - 19:41

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 W Pronarze prędkość opadania stołu wyładowczego można regulować :D

Edytowany przez farmersNHtd95d, 03 czerwiec 2011 - 19:42.

#23 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 20:30

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 czy ja wiem czy jej cena jest wadą?? wydaję mi się dość tania w porównaniu do innych marek. no a szybkie obracanie stołu przy pracy z 60-tką jest raczej niemożliwe :lol: więc można zaczepić właśnie do 60-tki ;) jak dla mnie te wady co podałeś można samemu "sprostować". w przyszłym sezonie chyba będzie u mnie taka pracowała, bardzo mi się podoba, a McHale nie jest na moją kieszeń, a interesuję mnie tylko owijarka z czołowym załadunkiem. co do Pronara to nie jestem przekonany, to również polska maszyna więc może mieć tyle samo, a nawet więcej niedociągnięć.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 03 czerwiec 2011 - 20:51

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Ja owinąłem ponad 400 i jestem zadowolony :D

#25 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 15:05

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 nom już jedną wadę mogę pominąć, wada nr.4 :P , otóż mam welgerke RP 200, robi ona bele 125 wysokie na 123 szerokie. Zadzwoniłem do serwisu i powiedziałem żę bela zsuwa się na bok przy wiekszych prędkosciach obrotu stołu. Wytłumaczył mi zę należy poluzować pasy aby bela opadła bardziej w dół, wtedy nie będzie sie wychylać...wyregulowałem, owinęłem kilka sztuk i jest już oki :D
owijarka SIPMA MAJA kosztuje teraz 35tysi <_< podrożała ponad 4tys przez rok. Owijarka McHale z bocznym załadunkiem -57 tys :D drogo...McHale posiada też owijarkę z czołowym załadunkiem HS2000 producent informuje że jest ona również do współpracy z prasą ale zapomniałem sie zapytać ile te cudo kosztuje...pewnie coś koło 70 :lol: czyli 2 Maje ;)

Edytowany przez marcinffff, 04 czerwiec 2011 - 15:09.

#26 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 15:14

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 skąd dorwałeś tą cenę tej McHale?? :huh: mi diler na targach powiedział 38 tys netto w wersji 991BC, ale jak dla mnie to ta wersja jest wystarczająca. wersja BJS jest dla mnie bezsensowna bo równie dobrze jak joystickiem można sterować zwykłym rozdzielaczem na linkach. fajna jest wersja BE, ale to już pewnie trzeba sporo dopłacić. Maja po upustach wychodzi ok. 35 tys brutto czyli McHale jest o 10 tys zł droższa, tyle że ma boczny załadunek.

#27 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 21:14

skąd dorwałeś tą cenę tej McHale?? :huh:

cenę dorwałem w styczniu tego roku w Rogienicach Wielkich woj. POdlaskie, z bocznym załadunkiem 57tysi brutto :P

#28 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 22:06

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 to chyba w wersji BE, mi się podoba wersja BC z funkcją AutoStop. wystarczy na początku przy 2 obrotach stołu przytrzymać dźwignię a dalej już owija się automatycznie i zatrzymuję po odpowiedniej ilości owinięć. dostaję się komputer który rejestruję liczbę obrotów, ilość owiniętych bel na godzinę i prędkość obrotów i to tyle z "elektroniki". praktycznie nie ma się co zepsuć :lol: i ta wersja kosztuję 42 tys zl brutto. cena z wczoraj od dilera McHale.

#29 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 20:23

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Henius91 pewnie masz rację, ale ja nie gustuję w owijarkach McHale tylko i wyłącznie z powodu tej ceny :P za owijarke naprawde nie warto ładowac wiecej kasy niż warta jest prasa zwijająca, a jeśli chodzi o elektronike to wczoraj w Sipmie Maji u mojego wujka zdechł cały sterownik od automatycznego owijania... owiajrka owinęła u niego 500 bel, mówił ze wywali w hole...ę ten rozdzielacz elektrohydrauliczny i zamontuje na wajchy od PRONARA. w mojej ocenie nawet dbając o elektronikę (tylko jak ja dbać bardziej skoro i tak nigdy pod chmurką tego typu maszyny nie stoją tylko w garazu) to elektronika pada po 5-7 latach. <_<

Edytowany przez milanreal1, 11 czerwiec 2011 - 21:11.
cytowanie poprzedniego posta

#30 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 21:49

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 ja mam na kupno owijarki jeszcze sporo czasu więc się będę dużo rozglądał i już drugi raz słyszę, że ten sterownik niezbyt dobrze działa. zainteresowała mnie owijarka Pronar, ale ze sterowaniem na linki, a nie tak że cały rozdzielacz z przewodami znajduję się w ciągniku bo w razie przecieku miałbym niezły prysznic. Pronar to jest to samo co McHale 991BC no ale nie wiadomo czy pochodzi tak długo jak McHale. tata ani pewnie nie będzie chciał spojrzeć na McHale ze względu na tą cenę no, ale się zobaczy. ostatnio podobno dużo tych owijarek sipmy się sprzedało, a diler też mi ją odradzał i mówił, że lepiej wziąć Lely Attis PT130, tyle że ta owijarka nie posiada stawiacza, a to według mnie jest potrzebne zwłaszcza przy belach po sipmie. ta owijarka kosztuję tyle samo co Maja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lukasik312

lukasik312

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 15:01

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Ja w tym roku owinąłem już trzysta bel. Mam ją 2 miesiące i chętnie zapłaciłbym zato żeby mi ją zabrali. Najpierw była propozycja że komputer żle chodzi. Wymienili nic się nie zmieniło. Za każdym razem musze brać na wolny przepływ oleju bo na auto niechce robić następnych czynności. Kilka razy staneła mi w poprzek i stół poszedł do góry. Ciężko jest ucelować z zaworem do stawiacza bel. A najgorsze to zakładanie nowej rolki folii. Syn sam nie może dać rady.Osobiście nie polecam.

#32 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 19:56

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 zgadzam sie całkowicie, zainwestowałem też kupe kasy w ten wynalazek Sipmy, z tymi sterownikami auto to cyrk sie dzieje, Jesli chodzi o zakładanie nowej rolki to znalazłem sposób w miarę szybki: ustawiam ten drut na dole (rączke jak zwał) od ściskania rolki w pozycji środkowej tak żeby nie zaczepiał o nic podczas obracania się rolki z folią, a następnie chwytam za rolkę i szybko obracam, szybciej idzie niż kręcićtym prętem ale i tak w stacjonarnych sipmach lepiej było to rozwiazane...dziś u dilera widziałem owijarke z PRonaru-moim zdaniem MASZYNA na LATA , zero elektroniki i o to chodzi.

Edytowany przez milanreal1, 11 czerwiec 2011 - 21:10.
cytowanie poprzedniego posta

#33 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 22:10

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 no i kolejna zła opinia o tej owijarce. też już się przyglądam tej z Pronaru, sterowanie na linki i nie ma problemu z automatami. cena o ok. 6 tys zł mniejsza niż Maja. jak dla mnie dobra maszyna jak za tą cenę. Sipma powinna wprowadzić 2 wersje sterowania, na linki i ten automat (ale ulepszony) i kto by chciał to by sobie dopłacił za komputer. ja bym z chęcią wziął Maje ze sterowaniem na linki.

#34 Share raffi

raffi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 07:19

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Ja mam owijarkę z metal-fachu ze sterowaniem na linki i po owinięci 200 bel nie mogę nic złego powiedzieć. Owijam MF 235 folią 750mm więc naprawdę bardzo szybko owija z obcinaniem foli też nie miałem żadnego problemu (oczym niektórzy pisali) - trzeba tylko przy wywracaniu podnosić do samego końca. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i polecam.

#35 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 20:57

no i kolejna zła opinia o tej owijarce. też już się przyglądam tej z Pronaru, sterowanie na linki i nie ma problemu z automatami.

A jaka jest dopłata za takie sterowanie linkami ?

#36 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 20:29

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 no właśnie nie wiem. widziałem na jednym zdjęciu takie sterowanie http://photos02.otom...21/A52113_4.jpg tutaj są linki więc myślałem że można takie zamówić.

#37 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 16:11

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Czy Warfama Z-586 jest kopią Sipmy Maji, i czy posiada taki sam sterownik??

#38 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 16:53

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Tak jest kopia ale posiada sterowanie na rozdzielacz z tego co się orientuje.

#39 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 18:29

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Na stronie Warfamy jest napisane, że ,,sterowanie funkcjami owijarki odbywa się automatycznie z kabiny ciągnika''.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 20:35

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 tak jest sterowanie automatyczne jak w Mai tylko nie wiem czy sterownik ten sam. podobno Warfama słabo wykonana, dużo błędów, ale może to szybko poprawią. cena chyba minimalnie większa niż Mai.