Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593

69 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 20:17

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Która owijarka jest lepsza i wytrzymalsza ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Dzisiaj, 03:01
  •  

#2 Share Mariusz90

Mariusz90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Rolnictwo,Komputery

Napisany 20 grudzień 2010 - 20:35

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 patrze ze mało interesujący temat jak nikt nie pisze;/ Ja miałem ten sam dylemat jeśli chodzi o owijarki samozaładowcze. Ale juz wybrałem i maszyna jest zamówiona;) wybrałem Sipme ponieważ wykonanie jest solidniejsze i standardowo koła są szerokie. Sterowanie odbywa się automatycznie prze komputer, operator musi tylko najechać na bele i wcisnąć guzik a proces załadunku, owijania i wyładunku beli odbywa się automatycznie. dowiedziałem się też że te owijarki biorą masowo za granice bo cena jest przystępna a i widać wykonanie jak tam idą:unsure:

#3 Share raffi

raffi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 08:06

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 A ja wybrałem Sokółkę, właśnie przede wszystkim ze względu na duuużą różnicę w cenie. Ale również słyszałem, że przez tą pełną automatyzację często są problemy ponieważ ma dużo czujników, które podczas pracy nie zawsze zadziałają jak należy. Ale podsumowując gdyby była tańsza to bym ją kupił!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Robert97

Robert97

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 02 luty 2011 - 12:08

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Ja mam sokółke ale jej nie polecam bo czujnik do liczenia owinięcia bel czasami nie działa foli też czasami nie obcina.Żałuje, że nie wziąłem tej z pronaru.

#5 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 02 luty 2011 - 12:24

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Mam Maję,jeszcze jej nie używałem więc za dużo nie powiem o niej jeszcze. Sterowanie może odbywać się trojako: z automatu, krokowo, inicjując ręcznie kolejne etapy i całkowicie ręcznie. Dla mnie właśnie taki typ sterowania przemawiał za jej zakupem
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#6 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 02 luty 2011 - 14:04

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Ja mam Sokółke i ot poczatki byly cieżkie dopuki sie nauczyc a teraz jest git bo to operator ma sie przystosowac do maszyny a nie maszyna do operatora niesety takie są fakty.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#7 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 02 luty 2011 - 14:17

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 osobiście też zastanawiam się nad owijarką samozaładowczą ,ponieważ mam taki pomysł ,żeby sprzęgnąć ją razem z prasą taka praso-owijarka i osobiście wziąłbym owijarkę Metal-Fach bo jest tańsza a myslę ,że jakością na pewno nie odbiega od owijarek firmy Sipma czy Pronar

#8 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 02 luty 2011 - 15:22

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Do takiego zestawu Maja byłaby lepsza właśnie ze wzglęgdu na automatyczny cykl owijania, przedłużasz kabel sterujący i wszystko. Jak sobie wyobrażasz sterowanie tak długimi linkami?
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#9 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 02 luty 2011 - 15:32

osobiście też zastanawiam się nad owijarką samozaładowczą ,ponieważ mam taki pomysł ,żeby sprzęgnąć ją razem z prasą taka praso-owijarka i osobiście wziąłbym owijarkę Metal-Fach bo jest tańsza a myslę ,że jakością na pewno nie odbiega od owijarek firmy Sipma czy Pronar

O ile mi wiadomo to pronar nie produkuje owijarek z przednim załadunkiem tylko z bocznym,chyba jest to nie realne zapięcie owijarki pronara za prasą.

#10 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 02 luty 2011 - 16:15

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Sory racja mój błąd z ta owijarką Pronaru. Co do sterowania powinno dać rade z tego co mi wiadomo wystarczy jedynie przedłużyć kable i pomyśleć jak zagregować prasę z owijarką ale to nie problem. Największym minusem tego przedsięwzięcia bylaby cena. Owijarka Sipma kosztuje coś ok 35tyś.Ale pomyślimy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 02 luty 2011 - 16:36

Tu macie przykłady. :)

#12 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 02 luty 2011 - 17:21

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Nie widziałem tych filmików, ktoś jednak był pierwszy w tym pomyśle ode mnie :) największym plusem tego jest to ,że jak mamy wąskie łąki lub grzązkie gdzie taki zestaw by się zapadał lub kopał w błocie to możemy go odpiąć i działać

#13 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 19 luty 2011 - 11:07

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 W przypadku balotowania słomy też jest lepiej bo odpinamy owijarkę i mamy mniejszą masę zestawu. :) My kupujemy jeszcze baloty, i trzeba je owinąć, więc i tu prasoowijarka przegrywa. U Was też dużo ludzi poskładało wnioski właśnie na Majki?
KPK - Ochrona

#14 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 19 luty 2011 - 14:00

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 a to połączenie owijarki z prasą nie uszkadza prasy...? przecież owijarka waży jakieś 1500 kg + belka co daje jakieś 2 tony... prasa nie jest chyba przystosowna do takiego obciążenia...

Edytowany przez lukasz321, 19 luty 2011 - 14:02.

#15 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 19 luty 2011 - 15:15

W przypadku balotowania słomy też jest lepiej bo odpinamy owijarkę i mamy mniejszą masę zestawu. :) My kupujemy jeszcze baloty, i trzeba je owinąć, więc i tu prasoowijarka przegrywa. U Was też dużo ludzi poskładało wnioski właśnie na Majki?

Prasoowijarka do słomy też jest dobra, bo jedną belkę można na owijarce przetrzymać w czasie prasowania i dwie w kupie zostawiać. Późniejsza zbiórka balotów będzie się szybciej odbywała gdy ładujemy ładowaczem/ładowarką po dwie belki naraz ;)

#16 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 19 luty 2011 - 15:31

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 tez myslimy o takiej owijarce jak Maja, ale to moze dopiero w przyszlym roku. a czy zdarzaja sie uszkodzone bele?? bo slyszalem, ze podczas wyladunku trzeba jechac do przodu, inaczej bela obciera sie o ten stawiacz. to prawda??
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#17 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 luty 2011 - 16:12

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Czy ja wiem czy to takie wielkie jest obciążenie dla prasy chyba nie.Ja jak najbardziej polecam SIPME MAJĘ zaufana i dobra marka B)

#18 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 19 luty 2011 - 19:10

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 @Low jak balotujemy słomę u jednego gościa( wymiana słoma/obornik) to tam sam ciągnik z prasą ma co robić, a co dopiero takiego olbrzyma z 2 balotami na sobie przy dobijaniu + wjazd pod górkę... Jeśli ktoś ma duży ciągnik i równiutkie pola no to ok.
KPK - Ochrona

#19 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 19 luty 2011 - 20:38

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 a jak jest z tym połączeniem... sipma robi coś takiego orginalnie czy to tylko pomysłowość właściciela ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 20 luty 2011 - 09:47

Sipma MAJA Z-583 czy Metal Fach Z 593 Pomysłowość właściciela, Sipma mogłaby coś oryginalnie wykombinować, pokazać na wystawach i myślę, że Maja szła by jeszcze lepiej. Ciekawi mnie czy nadąży owijać za prasą z rotorem przy większej prędkości?
KPK - Ochrona