agrofarm2008

JD 854 Premium, czy Class Variant 360RC

Polecane posty

W okolicy chodzą dwie takie JD jedna z 120KM, druga z 90KM. Ten 90KM robi 120*120, nie ważył ich ale z super pszenżyta (wysokiego) wyszło 28szt/ha, gdzie polska dała by jakieś 37 - 42szt dobrze dobijając.

A w czym problem z tymi spinkami, czy są to słabe punkty gdzie pas może pęknąć?

 

Prasa KUHN 2160 z wyposażeniem tej JD kosztuje cennikowo 140k netto, to daje jakieś min. 120k netto u dealera. Na minus jest poza ceną brak możliwości wyboru liczby noży. Pracują wszystkie lub żaden, ewentualnie ręczne wymontowanie. Takie dostałem info od przedstawiciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Byłem wczoraj na składnicy:

Kuhn 2160 vb - 14 noży, opuszczana podłoga, koła 500 R17 cena katalogowa 120 k netto, a więc drogo. Myślałem że sporo zejdzie, ale jak sławny za 116 wziął, to chyba nie wiele można utargować. A chciałem jeszcze koła na R22,5 i rolke dociskającą.

Agrofarm jakie wyposarzenie claasa brałeś pod uwage w pierwszym poście?


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

tylko ze moja jest bez opuszczanej podlogi mogłbys sie dowiedziec ile trzeba doplacic do tej podłogi bo jestem ciekaw,z tego co zawsze słyszalem od wlaścicieli, to łaczenie jest zawsze newralgicznym punktem, jednak z drugiej strony pasy w jd wygladaja na najmocniejsze. W spocie Welgera koles mowi: brak łaczeń, brak problemów:) Ja mam jeszcze kołka kopiujace podbieracz skretne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście podałem wstępne ceny jakie słyszałem od sprzedających. Co do Classa to przedstawiciel za wymienioną prasę zapodał najpierw 140k netto - cennik, ale do kupienia 109k netto. O szczegółach mieliśmy rozmawiać u mnie ok. 20 listopada. Do tej pory się nie odezwał czyli zostałem olany. Wniosek - jeśli tak traktuje się klienta chcącego kupić nie tani przecież sprzęt, to czego się spodziewać jak już się wyłoży kasę. Interesował mnie class bo uważam, że robi dobry towar. Wystarczy popatrzeć jaka marka dominuje wśród "używek".

 

Model KUHN 2160 Opticat 14 ma w standardzie

 

podbieracz 2,3m z rolką

rotor + 14 noży

opuszczaną podłogę

smarowanie łańcuchów

WOM szerokokątny

siatka/sznurek

rampa beli

opony 19/..-17

monitor z regulacją ciśnienia

 

za 124k netto cennikowo

 

do w/w JD brakuje min.

 

skrętne kółka - 750zł

system miękkiego rdzenia - 2500zł

hamulce pneumatyczne - 8100zł

zaczep z kulą - 2000zł

 

Wszystkie ceny netto z cennika info od przedstawiciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

możesz zapytac o nowe modele pras Fendta MFa. Ceny przystępne i wyposażenie bardzo dobre :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Tylko ciekawe czy te Fendt'y, MF'y, nowe prasy Vicon czy też Gallignani dorównują jakości takim starym prasowym wyjadaczom jak JD I Kuhn (stary Vicon) , bo na zachodzie to zbytnio popularne nie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

W kuhn monitor z regulacja cisnienia ale czego? u mnie nie ma czegos takiego cisnienie zgniotu reguluje sie na prasie, no chyba ze sie ma ten modul do miekkiego rdzenia ale takto to nie, albo wprowadzili upgrate. W jd komora ma 118cm szerokosci, czyli zawsze pare kilo na belce mniej ale za to siatka lepiej brzegi zlapie, mi zalezalo na kazdym kilogramie wiec to dla mnie tez bylo minus jd;) jestem ciekaw masy belek w jd nie wiem jaka jest roznica, ale jesli az tak bardzo masa jednej belki nie jest dla ciebie istotna to ja na Twoim miejscu wybralbym Jd. W kuhn na pewno duzo lepszy jest komputer ale jedyna funkcja jaka rzutuje na jakosc belki to to ze pokazuje odpowiedni tor jazdy dla uzyskania dobrego ksztaltu belki, a cos takiego to chyba kazda prasa ma moze inaczej rozwiazane ale pewnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Ja prasy fendta czy MF-a nie kupiłbym na pewno. Znam przypadek gdzie gościu ma prase fendta i serwis u niego siedział z dziesieć dni w sezonie, problem był z obwiązywaniem siatką...

Claas też odpada, ze względu na większe zapotrzebowanie na moc. Chociaż sam mam rolanda 66 z której jestem zadowolony, to obracanie się balota w drugą strone w variancie mnie nie przekonuje.

NH za słaba jakość i zbyt skomplikowane.

Na placu boju zostają:

Kuhn 2160

Lely 435

JD 854

Co ciekawe każda ma inną szerokość balota.

Jak bede u dilera to się spytam ile za opuszczaną podłoge bedą krzyczeć.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

W Fendt i MF masz w standardzie regulowanie 3 warstw zgniotu beli, opuszczana podłoge rotora i możliwe 25 noży. Co do obwiązywacza siatką został całkowicie zmieniony a problem był w naciągnięciu siatki. Gdy była za mało naciągnięta potrafiło po odcięciu zostać jej za dużo i przy kolejnym podaniu nawijało na rotor. Stopień zgniotu ma bardzo dobry. MF 4455 potrafił tak bele zbić o wymiarach 1,2/1,3 że owiijarka McHale z bocznym załadunkiem nie dał rady jej załadować :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sql23    0

Też mam dylemat między kupnem jd 854 mc a kuhn 2160

Jd z tym wyżej wymienionym wyposażeniem wyjdzie ok. 100-105 tys. netto

Natomiast kuhn z regulacją miękkiego rdzenia i regulacją zgniotu z ciągnika ok.110-115 tys. netto może

ale wszystkie kuhny od 2011 mają podbieracze 2.30m a jd tylko 2m

także nie wiem jestem raczej bliżej kuhna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Ceny są zbliżone, a mi też najbardziej Kuhn odpowiada. Prosta budowa i mam najbliżej do dilera a nawet dwóch jest w okolicy.

Jeszcze ciekawa jest Mchale V660, ale dilerzy tylko na północy i nie wiadomo jaka cena.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dybciak    2

wiesz coś o pasch w JD, a dokładniej czy jest możliwość bezspinkowych.

Kilka osób pisało że JD wprowadził właśnie pełne pasy ale po kontakcie z kilkoma dilerami każdy mówi że nie ma takiej opcji, wiesz coś o tym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

pasy w JD sa tylko na spinki, w kuhn mozna za doplata zamowic bezkoncowe.

 

Mowi sie ze Vicon i Kuhn to to samo, a wiec jakie modele sa tymi bliźniaczymi. NA stronie Vicona sa dwa modele Rf4116 oraz 4216 czym one sie roznia tak naprawde ? a kuhn ma tylko jeden model Vb2116. moze ktos wie jak to wkoncu jest? a jak ma sie ta spolka z Gallignani ?ktore to sa te prasy.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

najnowsze prasy kuhn i vicon to dwa rozne produkty nowe prasy vicona sa produkowane w fabryce galighani i to jest to samo co mf fendt, a prasy kuhn sa produkowane w dawnej fabryce Vicon kupionej od grupy kverneland. kuhn robi jeszcze prasy dla df.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

@slawny a jak tobie sie sprawuje ta prasa kuhn'a ? jak zageszcza? masz w niej ten system Progresive Density? zapchal sie kiedykolwiek rotor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

pasy w JD sa tylko na spinki, w kuhn mozna za doplata zamowic bezkoncowe.

 

Mowi sie ze Vicon i Kuhn to to samo, a wiec jakie modele sa tymi bliźniaczymi. NA stronie Vicona sa dwa modele Rf4116 oraz 4216 czym one sie roznia tak naprawde ? a kuhn ma tylko jeden model Vb2116. moze ktos wie jak to wkoncu jest? a jak ma sie ta spolka z Gallignani ?ktore to sa te prasy.

pozdrawiam

w JD też są bez spinek pasy


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dybciak    2

@atomik- powiedz kto ci tak powiedział, jaki sprzedawca?? Bo obdzwoniłem kilku i każdy twierdzi że jest to nie możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
    • Przez bialy1989
      Witam. Poszukuję kogoś kto podłączy mi antenę Star fire 3000 jako antenę wysyłającą sygnał rtk na moim budynku. Chodzi też o zrobienie wiązki zasilajacej. Temat jest pilny bo wiosna się zbliża a gość który miał to zrobić nie odbiera telefonu. Pokryje koszty dojazdu,miejscowość Kowalewo Pomorskie. Pozdrawiam
    • Przez Grzesiu95
      Witam
      Ktoś wie co oznacza kod błędu id 7666h ??

    • Przez koomar
      Witam. jak w temacie mój arion gubi płyn chłodniczy który pokazuje się w kabinie przy pedale gazu dwukrotnie przewod pod kabina pękł. ktoś ma jakieś pomysły od czego to może być? nie kopci na biało olej też nie wskazuje na obecność płynu chlodniczego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj