Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyszlosc

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marlot

marlot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 19:58

Przyszlosc Witam chciał bym się was poradzić ponieważ wychowuje się na gospodarce swoje dalsze życie także z tym wiąże. hodowaliśmy w naszym gospodarstwie trzodę chlewna lecz za dobrze na tym nie wychodziliśmy to przestawiliśmy się na bydło trzymam kilka świń kilka dla siebie kilka do sprzedania lecz jak narazie na 10 sztukach bydła wychodzę na plusie żadnych dokładów finansowych z innych źródeł niż gospodarstwo. mam brata który ma zamiar zostać na tym gospodarstwie i je rozwijać wiec ja nie mogę zostać na tym gospodarstwie i zamierzam: i właśnie dlatego to pisze ponieważ chce mniej więcej dowiedzieć się czy utrzymam się finansowo Niezdecydowany Niezdecydowany Zamierzam wziąć pożyczkę na jakieś półtora miliona 1.500.000 nie wliczając odsetek spłata to jakieś 25 lat 250 rat miesięczna splata to ok.7800zl może trochę mniej z odsetkami. przeglądałem ogłoszenia gospodarstw na terenie granic miedzy woje. mazowieckim a lubelskim cena gospodarstwa 20 hektarowego z domem garażem stodoła i obora nawet spora to 400-500 tysięcy czyli mam jeszcze 1 milion na rozwój gospodarstwa dokupił bym z 10-15 hektarów. ogólnie z gospodarstwem przestawił bym się na krowy czyli na mleko ok 50 sztuk. oborę ta co będzie na siedlisku o ile będzie przerobił bym na dwa rzędy krów skierowane do siebie głowami miedzy nimi 3 m korytarza tak aby można było paszo wozem przejechać z tylu z obu stron bym zrobił za krowami tak aby można było turem wybierać gnój czyli jakieś 1.7 m kanał w który grabiami czy czymś innym będę zagarniał gnój a potem ognia ciągnikiem na kupę.jeżeli zabraknie miejsca lub nie będzie w ogóle obory na siedlisku planuje wybudować oborę 11 m na 45 m i przystosować ja od razu do 50 sztuk tak jak ja myślę Zakupił bym jakiś nowy ciągnik prosto z salonu za 150 tys około 130 km. jakieś mniejsze ciągniki 90km,70km i 50km przyczepy prasę kombajn jakiś używany 3-5 letni i sprzęty potrzebne do obrabiania lak i ziemi jakiś zapas ropy z 15 tys litrów to koszt z jakieś 70 tys złotych ale na kilka lat by starczyło. z początku bym nie planował zakupu sieczkarni do kukurydzy ponieważ na start się nie opłaca do 2 hektarowy kukurydzy co wy o tym sadzicie. przeliczając ze krowa niech daje 16 l dziennie to nadzień wydajność krów to 16*50= 800 l na miesiąc 800*30=24 000 na miesiąc lecz nie zawsze to przypuśćmy 20 000 l po jakieś 0.80 zł 20000*0,08=16000zl
czyli 16000zl odliczy miesięczne opłaty w takim gospodarstwie i np pracownika i jakieś badania zacielenie i leki to zostaje nam z jakieś 9000zl a ratę pożyczki mam 7600zl czyli zostaje jakieś 1600zł to są tylko proste obliczenia może więcej może mniej a na przykład można by jeszcze potrzymać z 20 sztuk świń z kilka byków i to są jeszcze dodatkowe dochody do tego . Co wy o tym sadzicie

ile może wynosić koszt budowy obory na 50 sztuk o wymiarach 45m na 11 m uwieziowej pustaki to koszt okolo 17000 zl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyszlosc Dzisiaj, 16:21
  •  

#2 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 20:05

Przyszlosc A potem się obudziłeś i pomyślałeś ale fajny sen

#3 Share marlot

marlot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 20:11

Przyszlosc czekam na odpowiedzi dotyczące tego tematu

#4 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 20:15

Przyszlosc chlopie co ty palisz . wiesz ze pozyczka 1500000 zl to wkladu wlasnego musisz miec 300000 zl
a a po drugie kto ci takiego kredytu udzieli ???
a bpo trzecie na sam sprzet by poszla ta kasa ;) :) :) :lol: :lol: :lol:
po czwarte kredyty preferencyjne sa na 15 lat
co daje 100000 rocznie do splaty + 30000 zl odsetki zyczed powodzenia

#5 Share marlot

marlot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 20:18

Przyszlosc Niekoniecznie trzeba odrazu kupować duże sprzęty i nie wszystkie nowe a z pożyczką niema problemu bo mam jak coś dobrego poręczyciela

#6 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 18 listopad 2010 - 20:22

Przyszlosc To jest scenariusz do filmu a jaki będzie miał tytuł to pójdę do kina go obejrzeć...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 18 listopad 2010 - 20:22

Przyszlosc Lambogrand niestety udzielił trafnej odp.
Fajnie, że masz tak optymistyczne plany na przyszłość, ale w tych czasach zakładanie gospodarstwa od 0 jest niemal nierealne. Są tam u Was gospodarstwa 20ha z budynkami po 400 k? No wg mnie machnąłeś się o jakieś jedno 0 i zamiast mieć 1kk na rozwój, to miałbyś 2,5kk debetu...
Także już na początku sprawa się rypie, przykro mi ale nikt Ci nie da kredyty na 1,5 bańki skoro nie masz żadnego poręczenia, już nie mówiąc o więcej. A i ze spłatą tego też miałbyś problemy na początku.
Moje zdanie- zrobisz jak zechcesz, słaby ze mnie wujek dobra rada ;)

#8 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 20:23

Przyszlosc Skończ porządną szkołę, zdobądź dobrze płatny zawód, odłóż trochę kasy i dopiero wtedy myśl o przyszłości

#9 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 21:36

Przyszlosc hahaha uśmiałem się z twojego postu jak nie wiem.
widze ze z rolnictwem masz maaaaaaało wspólnego.
koszt budowy obory na 50 sztuk wyliczyłeś 17000zł (słownie siedemnaście tysięcy złotych) czy dobrze rozumiem???
hehe kolego obora z wyposazeniem na 50 sztuk to jakieś 500-600 tyś zł!!!
oczywiście musisz mieć odrazu pełną obsadę żeby miec z czego spłacać kredyt wiec jałówki 50 szt x 5 tys daje 250 tyś zł
nowy ciągnik 130 km za 150 tyś to też dobre ale policz go 250 tyś
ciągniki 90km,70km i 50km przyczepy prasę kombajn to policz lekką ręką 500 tyś
i... ups przekroczyłem już budżet a ty nie masz nawet gospodarstwa...
Acha jeszcze jedno zysk na czysto z mleka to jakies 25-30 gr wiec twoje wyliczenia troche nietrafione

#10 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 21:38

Przyszlosc @marlot wiesz co to są znaki interpunkcyjne?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 09:07

Przyszlosc Jak już będziesz miał to gospodarstwo to wstaw fotki na AF chętnie zobaczę