Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie na temat ciągników renault ares

120 odpowiedzi na ten temat

#81 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:43

Opinie na temat ciągników renault ares ceres z X mialy juz silniki Johna, bez oznaczenia X byly na MWM http://www.tractorda...-85-engine.html

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie na temat ciągników renault ares Dzisiaj, 21:45
  •  

#82 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 01 luty 2014 - 07:53

Opinie na temat ciągników renault ares Moza znacie kogos sprawdzonego, zaufanego, uczciwego, godnego polecenia co sprzedaje renault?

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#83 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 06 luty 2014 - 12:49

Wygląda dobrze, ciekawe ile ma mth.

Dzwoniłem do właściciela mówi że 6000 ale wg niego ma raczej więcej. Opony miał juz wymieniane na nowe jakis czas temu co najmniej 3 lata bo tyle ma go obecny właściciel. Obecny włąściciel wymieniał również jakiś moduł elektroniczny od podnośnika jak go kupił był z nim jakiś problem. Pojadę go obejrzeć jak by był cofnięty zegar z 1000 to pół biedy ale jak jest z 10000 to lipa. Da się to jakoś zweryfikować?

#84 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 06 luty 2014 - 14:39

ceres z X mialy juz silniki Johna, bez oznaczenia X byly na MWM http://www.tractorda...-85-engine.html

Mam Ceresa 95X i ma on silnik MWM-a.
Ceresy produkowane w latach 1993-1995 miały silnik MWM, jednocześnie produkowane w latach 1994-1998 miały silnik Johna.
Przypuszczam, że w ciągniku z oznaczeniem X półbieg zmienia się pod obciążeniem (elekrtohudraulicznie).

#85 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 06 luty 2014 - 18:21

Dzwoniłem do właściciela mówi że 6000 ale wg niego ma raczej więcej. Opony miał juz wymieniane na nowe jakis czas temu co najmniej 3 lata bo tyle ma go obecny właściciel. Obecny włąściciel wymieniał również jakiś moduł elektroniczny od podnośnika jak go kupił był z nim jakiś problem. Pojadę go obejrzeć jak by był cofnięty zegar z 1000 to pół biedy ale jak jest z 10000 to lipa. Da się to jakoś zweryfikować?

Szczegóły które zdradzają przebieg ( w tym przypadku nie zbyt duży) to; koła nie malowane, tylne nadstawki błotników,zaślepki żółte, czerwone na hydraulice, cała guma na lewarku biegów,gumowa osłona na panelu podnośnika. Nie widać siedzenia i pedału sprzęgła, gdy by siedzenie było fabryczne a pedał nie wiele zdarty to przebieg na pewno po niżej 10k.

#86 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 07 luty 2014 - 19:32

Szczegóły które zdradzają przebieg ( w tym przypadku nie zbyt duży) to; koła nie malowane, tylne nadstawki błotników,zaślepki żółte, czerwone na hydraulice, cała guma na lewarku biegów,gumowa osłona na panelu podnośnika. Nie widać siedzenia i pedału sprzęgła, gdy by siedzenie było fabryczne a pedał nie wiele zdarty to przebieg na pewno po niżej 10k.

Kolego masz może instrukcje obsługi do aresa 550? Wiedział bym co sprawdzic i jak przy oględzinach. Właściciel wyslał mi więcej zdj i wygląda ciągnik na naprawdę zadbany, nie ma jakiś dziur w tapicerce, wszędzie schludnie, nic nie porwane.

#87 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 12 luty 2014 - 19:41

Opinie na temat ciągników renault ares Od jakich MF byly montowane skrzynie w aresach 550 i 556

#88 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 18 luty 2014 - 10:29

Opinie na temat ciągników renault ares m.in. z 6255

#89 Share AgroTuning

AgroTuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 27 luty 2014 - 18:03

Opinie na temat ciągników renault ares Ares 825rz to najlepszy ciągnik jakim jeździłem a miałem do czynienia z wieloma markami i modelami :)

#90 Share michal7536

michal7536

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 28 luty 2014 - 02:23

Opinie na temat ciągników renault ares Ten z avatara to o nim mówisz :P
za***isty by był taki Renault cały czarny :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share AgroTuning

AgroTuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 09:47

Opinie na temat ciągników renault ares On właśnie taki jest :) http://www.agrofoto....dition-wielton/

#92 Share kriss38

kriss38

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 19:04

Opinie na temat ciągników renault ares Witam proszę o pomoc w moim aresie 816rz nie działa wspomaganie co może być za przyczyną .

#93 Share prosiak88

prosiak88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 21:53

Opinie na temat ciągników renault ares Witam planuję kupić ciągnik Renault Ares 620 Rz z 2000 roku. Mam pytanie czy warto kupić czy szukać coś innego ? Jakie spalanie i awaryjność, interesuje mnie skrzynia i podnośnik.
Z góry dzięki ;)

#94 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 15:43

Opinie na temat ciągników renault ares Ja posiadam aresa 640. Ma on taki silnik jak 620 tylko ma dołożoną turbinę i ma 130km a nie jak 620 110km. Spalanie w transporcie (ładunek 8t.) ok 50km ok 1,5 godz 16-17l, z agregatem biernym 3m. 2,3ha ok 13-14l. Za ciężko z nim nie miał ale latałem na wyższych biegach II-2 i II-3 a nawet czasami II-4 z prędkością 14-16km/h, jak jechałem szybciej to już proch za mną zostawał. Skrzynia jak narazie chodzi bardzo ładnie, szarpie mi jedynie sprzęgło przy cofaniu na tz. półsprzęgle. Bardzo wygodny i intuicyjny podnośnik

#95 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 20 sierpień 2014 - 06:36

Opinie na temat ciągników renault ares Witam.
Szukam opinii na temat Aresa 610, 620 i 630, wiem ze silnik jest Johna, wiec z nim nie powinno byc problemu, chodzi mi glownie o skrzynie i hydraulike , ktora podobno jest zaadaptowana z MFa i takze o EHR, jak to sie sprawuje ? Sa wersje na rewersie mechanicznym i elektrohydraulicznym, co lepsze ? Szukam czegos ok. 110-120 koni do orki,agregatu i prasy rolki. Jak u nich jest z uciagiem, dostepem do czesci i czy warto isc w taki ciagnik ?

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#96 Share michal7536

michal7536

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 09:22

Opinie na temat ciągników renault ares Ja mam Aresa 550 (95KM), posiadam w nim rewers elektrohydrauliczny i z tym jest lepszy od mechanicznego że jest po prostu wygodniejszy, przy mniejszych prędkościach można kierunek jazdy zmieniać bez użycia sprzęgła. EHR też dobre rozwiązanie, bo wszystko jest pod ręką i podnosisz, opuszczasz narzędzia za pomocą przełącznika i możesz ustalać minimalną, max wysokość podnoszenia (opuszczania). Uciąg według mnie bardzo dobry, mam ziemię 3,4 klasy miejscami glina i w 4-skibowym obrotowym idzie bez problemu. Z częściami większego problemu nie ma, bo w internecie jest kilka stron, tylko że muszą najpierw daną część zamówić. Poza tym te ciągniki mają bardzo duży udźwig podnośnika, ponad 8 ton. Kabina jest dobrze wyciszona, przy orce usłyszysz jak telefon dzwoni :). Ogólnie polecam ci ten ciągnik, sam nie mam dużo hektarów, ale chciałem coś wygodniejszego od c-360 :D , a nowy kupować to trochę było bez sensu, więc ten to bardzo dobre rozwiązanie, tym bardziej że komfort jest praktycznie taki sam jak w jakimś New Hollandzie :)

#97 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 08:57

Opinie na temat ciągników renault ares Rowniez mam 550 od niedawna, traktor bardzo komfortowy. Ja zawsze szukam maszyny z bogatym wyposarzeniem bo to mocno podnosi komfort pracy, a jak ma sie popsuc to i tak sie popsuje. Nie kupuj na hura, ja traktora szukalem rok czasu.
@michal7536 mam takie same ziemie ale plug 3 skiby 45cm i orze nim jedynka i 2 polbieg, na 3 juz sie dusi. Predkosc 7-8 km/h. Tez sie zastanawialem nad dolozeniem 4 skiby ale chyba nie ma sensu.

#98 Share michal7536

michal7536

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 10:04

Opinie na temat ciągników renault ares To długo szukałeś :) Mi się udało od razu znaleźć i to niedaleko bo 30km od domu i jak na razie tylko pompa wody była wymieniana.
Co do pługa to ja mam 4 skibowy, ale 40cm i tak samo 3 półbieg to rzadko włączam bo ciężko ma.

#99 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 24 sierpień 2014 - 21:48

Opinie na temat ciągników renault ares ciagnik bedzie szukany i kupowany skrupulatnie ale chyba bedzie jednak cos z innej stajni, choc to zalezy co ładnego i dobrego sie trafi, dzieki panowie za wyrazenie swoich opini :)

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Krzysztof19783

Krzysztof19783

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 09:17

witam chciałbym zapytać czy ktoś posiada schemat lub lub opis elektroniki przy liczniku i sterowniku ehr

słuchajcie jeszcze jedno jak orałem na 4 połówce i na zającu dojechałem do końca i tak juz zostało nie moge przełączyc ani półbiegów ani z zająca na żółwia reno ares 630

i jak pószcze sprzęgło to giną cyferki na wyświtlaczu z półbiegami a przy wciśniętym pojawia sie stop kontrolka z akumulatorem z tym piorunkiem i pika czy to może cos elektroniką