Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie na temat ciągników renault ares

120 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wawa933

wawa933

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 17:16

Opinie na temat ciągników renault ares Dzięki za informację na pewno zapytam .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie na temat ciągników renault ares Dzisiaj, 11:46
  •  

#22 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 17:43

Witam czy wie ktoś może gdzie można kupić szybę boczną do Renault ares 550RX jeśli ktoś wie proszę o odpowiedz pozdrawiam .

Witaj. Bardzo dobre szyby robi AGROGLAS i stosunkowo tanio, sam brałem lewe drzwi do aresa i pasowały idealnie.Znajdziesz ich na allegro w częściach do maszyn rolniczych.

#23 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 18:31

Opinie na temat ciągników renault ares @wlkpmder.Dzięki za ostrzeżenie ale wybierając AGROL U kierowałem się właśnie parametrami oleju które podaje producent w instrukcji obsługi , a są to :GIMA M-1143, ALLISON C4, API GL4, MIL.L.2105. Agrol U posiada parametry GL4; M-1143.Jeżdżę już półtora roku i nic się nie dzieje,nie przegrzewa się latem np:podczas całodziennego prasowania prasą zwijającą, gdzie ciągnik pracuje ciągle na wysokich obrotach a rewers i hyraulika jest intensywnie używana, jedynie zimą przy dużch mrozach musi się chwile rozgrzać. Olej FUSCH napewno nie jest zły, lecz ja mam wszystkie ciągniki zalane agrolem i niema problemu z mieszaniem oleju np: przy wywracaniu przyczep.Do MFa producent zaleca olej ELF G.A. 12.

#24 Share alex0937

alex0937

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 13:11

Opinie na temat ciągników renault ares Witam,mam okazje kupic renaulta aresa 815BZ z 2000roku ale wczesniej chcial bym poznac opinie na temat tych ciagnikow,jak z awaryjnoscia i jak z czesciami,silnik ma od JD wiec troszke wiecej paliwa bierze,i co o tym modelu sadzicie 815BZ, i co to znaczy BZ,jego moc to 145 koni,ile kosztuje zaczep tylny do niego bo akurat w tym brakuje,cena za ten ciagnik tez jest fajna wiec jestem nim bardzo zainteresowany,prosze o jakies opinie na ten temat

#25 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 15:12

Opinie na temat ciągników renault ares silniki johna sa bardzo dobre i malo awaryjne, a co do spalania wple sie nie wypowiadac bo zaraz znajdzie sie kilka osob ktore stwierdza ze pali o wiele wiecej
nie BZ tylko RZ, R to typ/ rodzaj kabiny a Z oznacza ze kabina jest amortyzowana,
byly jeszcze kabiny RX na poduszkach
zaczep kosztuje ok. 2-2.5 tysi, jesli chodzi o gorny
wiecej nie moge powiedziec z powodu braku takiego ciagnika, wiec zostawiam pole innym
jedyne co moge jeszzce dodac to ze bedziesz zadowolony jesli trafisz zadbany egzemplarz

Polska B

#26 Share alex0937

alex0937

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 07:44

Opinie na temat ciągników renault ares Witam,nawiazujac do mojego poprzedniego postu o ciagniku renault ares 815 rz mam pytanie jaki plug do niego dobrac,5 skibowy obrotowy bedzie za duzy ? czy moze wsam raz,mysle tez nad duza 4 obrotowa,doradzcie

#27 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 09:06

Opinie na temat ciągników renault ares to zalezy jakie masz ziemie, ale nie powinien miec wiekszych problemow z 5, ale jak znajdziesz 4 o takiej samej szerokosci to na pewno bedzie lzej szla

Polska B

#28 Share alex0937

alex0937

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 09:44

Opinie na temat ciągników renault ares jest do kupienia fajny plug 4 huard na tej duzej i grubej ramie za fajne pieniazki ale slyszalem ze nie sa za specjalne,jakie firmy plugow bys polecil i z jakimi parametrami ?

#29 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 10:54

Opinie na temat ciągników renault ares co do parametrow to nie bardzo moge cos napisac,
a co do producentow to te najbardziej znane: lemken, KV, overum, rabe

Polska B

#30 Share leman

leman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 19:38

Opinie na temat ciągników renault ares Witma jestem posiadaczem Renault Ares 640 RZ od 4 lat. Ciagnik spisywał sie bardzo dobrze przez ten czas ale ostatnio zaczeły się problemy ...
Na poczatku zaczęło szarpać sprzęgło podczas ruszania, problem nasilał sie i z czasem nie dało sie jeździć do wymiany poszła pompa uszczelniacze na wałku od napędu oraz tarczki na koszu napędowym. Kolejny problem z podnośnikiem drgał opuszaczał aż w końcu przestał podnośić do wymiany poszedł sterownik EHR. Ogolnie mocną strona ciagnika jest 130 konny silnik JD który swobodnie radzi sobie z 4 skibowym obracalnym overumem przy całkeim niskim spalaniu (nie przekraczając 1800 obr w orce) około 13 -14 l na ha. Amortyzowan kabian wygodan cicha przestronna. Wymiana oleju w skrzyni co 1000 mh i zaden inny olej do krzyni MF tylko Fushe bo na agrolu sie długo nie pojeździ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share domikars

domikars

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 październik 2012 - 13:09

Opinie na temat ciągników renault ares witam chciałem was się zapytać o opinie ciągnika Renault Ares 640 RZ i 710 RZ oba są w bd stanie 640 jest z 2000roku a 710 z 2001 chciałem was się spytać który by mało pił bo są z silnikiem john deere i czy są bardzo awaryjne ceny to za 640 68 netto 710 90 netto bd dobry stan oby w prosze o odpowiedz

#32 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 17 październik 2012 - 12:51

Opinie na temat ciągników renault ares kolego sam sobie odpowiedziałeś nie ma "johnów" mało pijących więc jak nie chcesz mixa to kup renie albo johna

#33 Share Lukas2909

Lukas2909

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 17 październik 2012 - 13:57

Opinie na temat ciągników renault ares Nie wiem skąd się wzięło takie przeświadczenie, że silniki john deera są niby takie paliwożerne. Jak ciągnik ma 120 czy 130km i prawie 7l pojemności to nie oczekuj, że będzie palił 10 litrów na motogodzinę. Ja mam Ceresa 85 właśnie z silnikiem john deera i wierzcie albo nie pali tyle co ursus 4512. Natomiast sąsiad posiada Renie z jakże to niby oszczędnym silnikiem MWM i jak go pytałem to powiedział, że nie zauważył żeby taki oszczędny był. Jak ciągnik ma byś silny no to chyba z czegoś ta moc się musi wziąść. ;P

#34 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 17 październik 2012 - 14:18

Opinie na temat ciągników renault ares silnik MWM nie jest oszczedny?
a co powiesz na to , ze w lekkiej pracy spali 7-8l na godzine pracy, w ciezkiej 10-12, oczywiscie mowa o 6cyl. o mocy 100-130 KM

Polska B

#35 Share Lukas2909

Lukas2909

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 17 październik 2012 - 15:21

Opinie na temat ciągników renault ares Nie wiem jak jest naprawdę bo takiego nie posiadam, mówię to co słyszałem. Natomiast denerwuje mnie to, że wszyscy jak słyszą john deere to myślą smok. Jak ktoś przeciąża maszynę to niech się nie dziwi, że ma takie wyniki, a na marginesie to nie do końca chce mi się wierzyć, że ciągnik o 130km mocy pali 7litrów nawet w lekkiej pracy.

#36 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 17 październik 2012 - 15:53

Opinie na temat ciągników renault ares jesli ktos zamyka obrotomierz to chyba oczywiste, ze bedzie mial wir w baku
moze nie 7, tu bardziej mialem na mysli taki 100KM,

Polska B

#37 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 17 październik 2012 - 19:31

Opinie na temat ciągników renault ares no właśnie pedału przyspieszenia obrotów silnika trzeba używać racjonalnie ja tam używam w zakresie 1600-1900 obrotów rzadko się zdarza że daje powyżej tego zakresu

#38 Share Marcin300

Marcin300

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 08:26

Witam.Kupiłem ciągnik Renault 8014 R7762.Chciałem się dowiedzieć ile ma KM,bo ludzie mi różnie mówią. :mellow:

#39 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 09:00

Opinie na temat ciągników renault ares w chwili wyjscia z fabryki mial 80 KM, przez wszystkie lata jego uzytkowania pewnie kilka ubylo

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 11 listopad 2012 - 12:46

Witam.Kupiłem ciągnik Renault 8014 R7762.Chciałem się dowiedzieć ile ma KM,bo ludzie mi różnie mówią. :mellow:

Jaki silnik masz? Jeśli Perkins - 75KM, MWM - 78KM.