Skocz do zawartości

Reklama

Opinie na temat ciągników renault ares

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
93 odpowiedzi na ten temat

#1 wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • 10670627

Napisany 18 listopad 2010 - 18:37

Witam. razem z ojcem szukamy pomocniczego ciągnika do gospodarstwa, miał by pracować przy oprysku siewie nawozu itp. Zainteresował na renault ares 550 RX. Moc odpowiednia silnik JD i wiele tańsze niż JD czy DF o takiej samej mocy i w takim samym wieku. Czy ktoś kto posiada taki ciągnik mógł by napisać coś o tym modelu? Jak u niego z awaryjnością zwłaszcza skrzyni biegów.Czytałem też że często są problemy z podnośnikiem. Wiem że mają silniki JD a jakie są w nich skrzynie? Napiszcie co ogólnie sądzicie o tej marce. Pozdrawiam

#2 wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • 10670627

Napisany 21 listopad 2010 - 18:58

Fajnie kolejny temat który założyłem i nik nie miał ochoty odpisać :)  Coś niefajnie na tym forum jest

#3 wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 20:25

dokładnie mało kto odpisuje w moim temacie te nikt mi nie odpisał. Ja na temat tych ciągnikow nic nie wiem ale na pewno sa wytrzymałe i skrzynie tez są dobre. Czytałem na forum w dziale claas

#4 adus19922

adus19922

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 22:27

Skrzynie ma Masseya.. Silnik JD.. Czesto jest problem z EHR

#5 ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 26 grudzień 2010 - 13:53

Zobacz postwojtek93, o 18 listopad 2010 - 18:37, powiedział:

Witam. razem z ojcem szukamy pomocniczego ciągnika do gospodarstwa, miał by pracować przy oprysku siewie nawozu itp. Zainteresował na renault ares 550 RX. Moc odpowiednia silnik JD i wiele tańsze niż JD czy DF o takiej samej mocy i w takim samym wieku. Czy ktoś kto posiada taki ciągnik mógł by napisać coś o tym modelu? Jak u niego z awaryjnością zwłaszcza skrzyni biegów.Czytałem też że często są problemy z podnośnikiem. Wiem że mają silniki JD a jakie są w nich skrzynie? Napiszcie co ogólnie sądzicie o tej marce. Pozdrawiam
posiadm aresa 550rz 2001rok 6000Mth.Skrzynia biegów od MF 6265 lub MF6255,tylny most i hydraulika również. Silnik JD mocny ale mógłby mniej palić na trasie, z podnośnikiem i z elektromiką narazie żadnych problemów super fajnie wyciszona kabina na amortyzatorach komfort na szóstkę.Dobrze zapala na mrozie ale trzeba czekać aż się olej w skrzyni rozgrzeje bo niechcą działać półbiegi-chyba za gęsty olej AGROL U.Ogólnie bardzo polecam

#6 mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 styczeń 2011 - 09:37

Ja też sie zastanawiam nad Renault Ares tylko wiekszym 630 RX a wie ktos moze czym się różni seria RX od RZ. Mógłby mi ktoś powiedzieć coś na temat EHR TCE 10 bo wydaje mi się bardzo rozbudowany?

#7 tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 11:46

RZ a RX to po prosu inny rodzaj kabiny i wyposażenia, z tego co wiem to RZ ma amortyzatory i inne pierdoły
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#8 ketrab

ketrab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • 6007884
  • Zainteresowania:Hoo. jest tego trochę:)

Napisany 09 styczeń 2011 - 13:44

Witam!
Ja osobiście polecam Renault Ares:) sam użytkuje takiego seria 540RZ i jestem z niego bardzo zadowolony, pracuje zarówno w polu, jak i z ładowaczem czołowym. przepracowałem nim już ponad 700mth i nic w nim nie naprawiałem, chociaż szykuje mi sie na wiosnę mała naprawa (uszczelki w przednim moście, bo olej zaczoł lać sie po feldze)
Co do oznaczenia RZ jest to bogatsze wyposażenie kabiny, np: w kabinie jest komputerek, który po zaprogramowaniu, pokazuje Ci ile pola obrobiłeś, ile czasu pracujesz, i w jakim tępie ha/h itp. A amortyzowana kabina to super sprawa, no i jej wielkość jest naprawdę przestronna:) i cicha.

jeśli chcesz wiedzieć jakieś szczegółu o tym ciągniku pisz, mam do niego i katalog części(seria 540-550) i instrukcje obsługi

#9 Adam2211

Adam2211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 12:31

Witaj ketrab mam pytanko czy instrukcę i katalog masz w formie elektronicznej żeby przesłać na majla Wyślij e-mail pozdrawiam

#10 mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 styczeń 2011 - 17:47

Jeśli możesz to wyślij mi ta instrukcje i katalog części na maila:
Accord198@gmail.com
A o jaki komputer ci chodzi. możesz wstawić jakieś zdjęcia komputera.

#11 ketrab

ketrab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • 6007884
  • Zainteresowania:Hoo. jest tego trochę:)

Napisany 17 styczeń 2011 - 22:30

to jest prosty komputerek który pokazuje nam parę ciekawych informacji:D
znajduje sie on po prawej stronie kabiny, poniżej radia, na słupku kabiny dokladnie:)
jutro postaram się zrobić zdjęcie to wstawie...

#12 cypisek

cypisek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem.

Napisany 27 styczeń 2011 - 18:14

witam. ja ze swojego aresa jestem zadowolony to dobry ciagnik i polecam go innym.

#13 Kamilo1987

Kamilo1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 luty 2011 - 16:06

witam, jestem od niedawna posiadaczem aresa 550RX i chciałbym się dowiedzieć co ile motogodzin powinienem wymieniać olej w skrzyni i filtry? Jeśli wiecie o czymś jeszcze co powinienem wiedzieć proszę napiszcie.

Edytowany przez Kamilo1987, 18 luty 2011 - 16:06.

#14 wawa933

wawa933

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 20:36

Witam czy wie ktoś może gdzie można kupić szybę boczną do Renault ares 550RX  jeśli ktoś wie proszę o odpowiedz pozdrawiam .

#15 wpysiu

wpysiu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 21:14

pytaj w sklepach firmy claas... tam na zamówienie powinni przywieśc

#16 wawa933

wawa933

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 14:51

Aha a gdzie jest taki najbliższy sklep clasa w województwie lubelskim ??

#17 izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 15:26

dealer classa jest w Krasnymstawie http://www.roltexkrasnystaw.pl/
popytaj na piaseckiej w swidniku maja duzo roznych czesci
Polska B

Kupie lampy przod A4 B5 polift Valeo, chetnie z anglika, w przystepnej cenie.

#18 matek2680

matek2680

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Judo, maszyny rolnicze

Napisany 09 grudzień 2011 - 16:15

Witam. Co sądzicie o ciągniku Renault Ares 640rz? Planuję kupić ciągnik i akurat ten mi się najbardziej spodobał chce przeznaczyc na niego ok.80tyś. zł jeśli macie jakieś inne typy ciągników które są waszym zdaniem lepsze też napiszcie. Ogólnie najwięcej chciałbym sie dowiedzieć jak z częsciami do tego renaulta czy (jak słyszałem)dużo pali. Z góry dzięki za odpowiedź :)

#19 wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 19:50

[quote name='ptaszyna' timestamp='1293367990' post='609095']
posiadm aresa 550rz 2001rok 6000Mth.Skrzynia biegów od MF 6265 lub MF6255,tylny most i hydraulika również. Silnik JD mocny ale mógłby mniej palić na trasie, z podnośnikiem i z elektromiką narazie żadnych problemów super fajnie wyciszona kabina na amortyzatorach komfort na szóstkę.Dobrze zapala na mrozie ale trzeba czekać aż się olej w skrzyni rozgrzeje bo niechcą działać półbiegi-chyba za gęsty olej AGROL U.

Na Twoim miejscu zmienił bym olej jeśli to skrzynia MF to niestety ale na agrolu za długo nie pojedziesz. Sam kupując mf na dynashift miałem go zalac agrolem ale odradzono mi polecili mi w sklepie olej do ciężarówek ale okazało sie ze po nalaniu tego oleju też bym nagrzebał więdz zadzwoniłem do znajomego co sprzedaje mi części do maszyn i okazało sie że trzeba sprawdzić parametry oleju. Na dzień dzisiejszy mam zalaną skrzynie fusch-em i nie ma problemu. Na dzień dzisiejszy większość usterek skrzyń lub pomp to problem oleju bo w tej klasie traktorów trzeba dbac o odpowiedni olej i nie mieszać z innymi. To samo tyczy sie przednich mostów jest specjalny olej bo jak nalejesz byle co to sie burzy i następują przecieki na uszczelniaczach.

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#20 Frytek

Frytek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 10 grudzień 2011 - 08:36

Jesli szuka ktoś szyby do aresa to mozna zadzwonic do TOMROL z gruntowic 669 018 287 jak brałem od niego ciągnik to akurat miał kilka szyb do aresa i napewno taniej jak u korbankow

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk