kapol

ZEFIR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kapol    0

Chciałem się dowiedziec coś o ciągnikach zefir wiem ze jest podobny temat ale ja chce się coś dowiedziec o

awaryjności tych ciągników jak dostęp do części zefir nie jest zbyt popularnym ciągnikiem

 

z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

Zefir 85 nie jest złym ciągnikiem jak to mówią jaka cena taki ciągnik troszkę poprawili hydraulikę w nim bo przedtem mu nie starczało oleju ale teraz jest ok największa zagadka co sie interesowałem to silnik coś na podobie Iveco aleto nie to ty na małe gospodarstwo i na użytki zielone spoko ciągnik troszkę moim zdaniem za lekki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

Mój sąsiad ma Zefira i nie narzeka na niego, mówi że dostęp do częsci jest łatwy, a na awaryjność nie narzeka ( w sęsie że jej nie ma ;[ ) . Tylko uważa że jego jedyną wadą jest mała masa a tak to fajny ciągniczek :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

mi mechanik w serwisie ktory jest moim kolegom powiedzial ze zefir jest ogolnie ok ale niepoleca bo ma slabe sprzeglo 1000 mth i do wymiany bierznie no i klime ma bardzo slaba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinba    0

To fakt,że Zefir ma bardzo słabe sprzęgło,u mnie pracuje z ładowaczem czołowym i po niecałych 500mth jest już do wymiany.W sobotę mam zaprowadzić do mechanika to się okaże jaki będzie koszt wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

Mój sąsiad ma Zefira i nie narzeka na niego, mówi że dostęp do częsci jest łatwy, a na awaryjność nie narzeka ( w sęsie że jej nie ma ;[ ) . Tylko uważa że jego jedyną wadą jest mała masa a tak to fajny ciągniczek :blink:

No nie wiem czy tak mało waży 4750 kg to na 85 koni moim zdaniem wystarczająco. Dla porównania na przykład NH serii tdd waży sporo mniej przy podobnej mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

Zefir nie jest lekki w porównaniu do classów lub nh od 80-100km ostatnio widziałem że doszedł do mojej wsi nowy nabytek sąsiada nowy Tym T903 jak mi zaczął opowiadać ile waży itp jeszcze zobaczyłem tabliczki to się zszokowałem... jak można dać na 92km tylko 4152kg to jest błąd firm które dają plastiki zamiast jakiejś dobrej blachy czy tam coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

Nie ma go z turem. Na razie to tylko pracował w prasie czyli tak ciężko nie miał ale trochę mnie zdziwiło że go nie docierał od razu do prasy podpiął. O cenę się nie pytałem ale widziałem że nówki to po 190tyś  chodzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

ekologicznie  przepraszam za wielki błąd tak 190 tyś drogo na tyma ale chodziło mi kompletnie o inną wersje dane tego ciągnika oraz cene dobrą podałem ale chodziło o T1003 101km  i jak pisałem że szkoda dawać 4152kg wagi ciągnikowi na 92km chodziło mi o wersje 101km 

Przepraszam za błąd ale oglądałem je na sronie i pomyliłem się przez przypadek zresztą to są takie same ciągniki można się pomylić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka jest realna cena po upustach. Bo 190k to nikt za taki wynalazek nie da. Taniej można kupić Ursusa 11054, który ma lepsze parametry i nie jest Koreańczykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

No jasne ja bym tego nie kupił ale jemu to się nie dziwie kasy ma aż nadmiar już różne wynalazki w tym roku kupił ten tym to tylko do lekkich prac bo do innych się nie nadaję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweJaboski    5

Jak wymieniacie sprzęgło w Zefirze to wsadzacie tarczę od Zefira czy od NH?

Wywaliłem ceramiczną tarczę bo buczała przy ruszaniu i założyłem zwykłą od Lamborghini za 350 zł i jest spoko.

Ogólnie jestem zadowolony za ciągnik dałem 102 tyś.brutto w leasingu na 7 lat. Oszczędny tani w eksploatacji prosty w naprawie tylko lusterka trochę dziadowskie. Dołożyłem koguta i tylne halogeny oraz zmieniłem tylne lampy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki. A jak często wymieniać olej w przednim moście i przekładniach?

Skrzynię mam zalaną AgrolU, jak często powinienem go zmienić? Tylny most jak rozumiem ma smarowanie ze skrzyni?

 

 

Panowie a jeśli chodzi o masę to Zefir nie jest taki lekki. Dla porównania Kubota 105km 3880kg:
http://www.traktorykubota.pl/pl/produkty/ciagniki_rolnicze/m9960.html

Edytowano przez ekologicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweJaboski    5

Wg.producenta wszystkie oleje w przekładniach zmieniamy co 800mth a filtry co 200mth wraz z olejem silnikowym. Chociaż ja filtr skrzyni biegów zmieniam kiedy na zimnym oleju zaczyna szarpać podnośnik po odpaleniu silnika i jest to po ok.300-400mth.Bo filtr skrzyni kosztuje 120-150 zł.
Wg.producenta wszystkie oleje w przekładniach zmieniamy co 800mth a filtry co 200mth wraz z olejem silnikowym. Chociaż ja filtr skrzyni biegów zmieniam kiedy na zimnym oleju zaczyna szarpać podnośnik po odpaleniu silnika i jest to po ok.300-400mth.Bo filtr skrzyni kosztuje 120-150 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za pomoc. Jestem z dolnośląskiego.

 

Postanowiłem jednak całkiem wymienić olej w skrzyni. Ile wchodzi i gdzie jest korek spustowy? Nowy olej wlewa się tam gdzie miarka - z tyłu nad WOM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweJaboski    5

OK dzięki za pomoc. Jestem z dolnośląskiego.

 

Postanowiłem jednak całkiem wymienić olej w skrzyni. Ile wchodzi i gdzie jest korek spustowy? Nowy olej wlewa się tam gdzie miarka - z tyłu nad WOM?

Wlewasz przez miarkę. Wchodzi 56 ltr. Korek spustowy jest przy prawym wieszaku. Nie jesteś czasem spod Świdnicy? Bo tam często widzę zefirka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj