Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZEFIR

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kapol

kapol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 18:14

ZEFIR Chciałem się dowiedziec coś o ciągnikach zefir wiem ze jest podobny temat ale ja chce się coś dowiedziec o
awaryjności tych ciągników jak dostęp do części zefir nie jest zbyt popularnym ciągnikiem

z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ZEFIR Dzisiaj, 15:25
  •  

#2 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 19:07

ZEFIR Zefir 85 nie jest złym ciągnikiem jak to mówią jaka cena taki ciągnik troszkę poprawili hydraulikę w nim bo przedtem mu nie starczało oleju ale teraz jest ok największa zagadka co sie interesowałem to silnik coś na podobie Iveco aleto nie to ty na małe gospodarstwo i na użytki zielone spoko ciągnik troszkę moim zdaniem za lekki

#3 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 19:17

ZEFIR Mój sąsiad ma Zefira i nie narzeka na niego, mówi że dostęp do częsci jest łatwy, a na awaryjność nie narzeka ( w sęsie że jej nie ma ;[ ) . Tylko uważa że jego jedyną wadą jest mała masa a tak to fajny ciągniczek :blink:

#4 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 19:45

ZEFIR mi mechanik w serwisie ktory jest moim kolegom powiedzial ze zefir jest ogolnie ok ale niepoleca bo ma slabe sprzeglo 1000 mth i do wymiany bierznie no i klime ma bardzo slaba .

#5 Share marcinba

marcinba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 21:17

ZEFIR To fakt,że Zefir ma bardzo słabe sprzęgło,u mnie pracuje z ładowaczem czołowym i po niecałych 500mth jest już do wymiany.W sobotę mam zaprowadzić do mechanika to się okaże jaki będzie koszt wymiany.

#6 Share Maciejo

Maciejo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 20 luty 2011 - 18:05

ZEFIR

Mój sąsiad ma Zefira i nie narzeka na niego, mówi że dostęp do częsci jest łatwy, a na awaryjność nie narzeka ( w sęsie że jej nie ma ;[ ) . Tylko uważa że jego jedyną wadą jest mała masa a tak to fajny ciągniczek :blink:

No nie wiem czy tak mało waży 4750 kg to na 85 koni moim zdaniem wystarczająco. Dla porównania na przykład NH serii tdd waży sporo mniej przy podobnej mocy

#7 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 09:18

ZEFIR

Jak wymieniacie sprzęgło w Zefirze to wsadzacie tarczę od Zefira czy od NH?

#8 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Lubie wyjeżdżać na wycieczki w niedziele lub w inny wolny czas :)

Napisany 28 lipiec 2015 - 19:08

ZEFIR

Zefir nie jest lekki w porównaniu do classów lub nh od 80-100km ostatnio widziałem że doszedł do mojej wsi nowy nabytek sąsiada nowy Tym T903 jak mi zaczął opowiadać ile waży itp jeszcze zobaczyłem tabliczki to się zszokowałem... jak można dać na 92km tylko 4152kg to jest błąd firm które dają plastiki zamiast jakiejś dobrej blachy czy tam coś innego.

#9 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 08:33

ZEFIR

A jak mu się spisuje ten Koreańczyk? Ile trzeba za takiego zapłacić? Ma go z turem?

#10 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Lubie wyjeżdżać na wycieczki w niedziele lub w inny wolny czas :)

Napisany 06 sierpień 2015 - 14:40

ZEFIR

Nie ma go z turem. Na razie to tylko pracował w prasie czyli tak ciężko nie miał ale trochę mnie zdziwiło że go nie docierał od razu do prasy podpiął. O cenę się nie pytałem ale widziałem że nówki to po 190tyś  chodzą 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 08:20

ZEFIR

190 tyś to bardzo drogo jak za koreańskie 92km.

#12 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 20:36

ZEFIR

ekologicznie  przepraszam za wielki błąd tak 190 tyś drogo na tyma ale chodziło mi kompletnie o inną wersje dane tego ciągnika oraz cene dobrą podałem ale chodziło o T1003 101km  i jak pisałem że szkoda dawać 4152kg wagi ciągnikowi na 92km chodziło mi o wersje 101km 

Przepraszam za błąd ale oglądałem je na sronie i pomyliłem się przez przypadek zresztą to są takie same ciągniki można się pomylić 

#13 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 08:35

ZEFIR

Ciekawe jaka jest realna cena po upustach. Bo 190k to nikt za taki wynalazek nie da. Taniej można kupić Ursusa 11054, który ma lepsze parametry i nie jest Koreańczykiem.

#14 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 23 sierpień 2015 - 14:07

ZEFIR

No jasne ja bym tego nie kupił ale jemu to się nie dziwie kasy ma aż nadmiar już różne wynalazki w tym roku kupił ten tym to tylko do lekkich prac bo do innych się nie nadaję 

#15 Share PaweJaboski

PaweJaboski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,uprawa warzyw

Napisany 24 kwiecień 2016 - 21:18

ZEFIR

Jak wymieniacie sprzęgło w Zefirze to wsadzacie tarczę od Zefira czy od NH?

Wywaliłem ceramiczną tarczę bo buczała przy ruszaniu i założyłem zwykłą od Lamborghini za 350 zł i jest spoko.
Ogólnie jestem zadowolony za ciągnik dałem 102 tyś.brutto w leasingu na 7 lat. Oszczędny tani w eksploatacji prosty w naprawie tylko lusterka trochę dziadowskie. Dołożyłem koguta i tylne halogeny oraz zmieniłem tylne lampy.

#16 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 06:58

ZEFIR

A jaki olej lejecie do mostów w tym zefirze?

#17 Share PaweJaboski

PaweJaboski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 07:10

ZEFIR Olej klasy SAE 80-90 czyli Hipol. Ale przy użytkowaniu zimowym polecam rzadszy Agrol.

#18 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 10:23

ZEFIR

OK dzięki. A jak często wymieniać olej w przednim moście i przekładniach?

Skrzynię mam zalaną AgrolU, jak często powinienem go zmienić? Tylny most jak rozumiem ma smarowanie ze skrzyni?

Panowie a jeśli chodzi o masę to Zefir nie jest taki lekki. Dla porównania Kubota 105km 3880kg:
http://www.traktoryk...icze/m9960.html

Edytowany przez ekologicznie, 25 kwiecień 2016 - 11:26.

#19 Share PaweJaboski

PaweJaboski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 14:32

ZEFIR Wg.producenta wszystkie oleje w przekładniach zmieniamy co 800mth a filtry co 200mth wraz z olejem silnikowym. Chociaż ja filtr skrzyni biegów zmieniam kiedy na zimnym oleju zaczyna szarpać podnośnik po odpaleniu silnika i jest to po ok.300-400mth.Bo filtr skrzyni kosztuje 120-150 zł.
Wg.producenta wszystkie oleje w przekładniach zmieniamy co 800mth a filtry co 200mth wraz z olejem silnikowym. Chociaż ja filtr skrzyni biegów zmieniam kiedy na zimnym oleju zaczyna szarpać podnośnik po odpaleniu silnika i jest to po ok.300-400mth.Bo filtr skrzyni kosztuje 120-150 zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 16:07

ZEFIR

OK dzięki, możesz podać gdzie kupujesz ten filtr. Jest dostępny na alledrogo?

Dodaj odpowiedź