Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zgrzytająca skrzynia

41 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tomek926

tomek926

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo gry
    nowości w maszynach rolniczych

Napisany 07 listopad 2010 - 00:03

Zgrzytająca skrzynia mam ten sam problem i zaradziłem go alejem sprowadzanym z Niemiec toche jest drogi ale jest bez porównania napisz na gg podam ci nomek od kolesia co sprowadza taki olej :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zgrzytająca skrzynia Dzisiaj, 14:04
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zgrzytająca skrzynia Dzisiaj, 14:04
  •  

#42 Share zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 12:50

Zgrzytająca skrzynia Witam.
Posiadam Ursusa 5024 który posiada skrzynie biegów 8/2 taką jak Ursus 3512 lub MF255. Mam problem z włączeniem biegu 1 lub wstecznego. Problem pojawił się podczas orki gorczycy przy zapychaniu się pługu ( co chwile musialem sie zatrzymywac i cofac i znowu do przodu i do tyłu) aż biegi zaczęły się cięzko włączać - 1 i wsteczny, a reszta włącza sie bez problemu.
Żeby włączyc 1 lub R to trzeba uzyć bardzo duzej siły( czy traktor jest włączony czy wyłączony to nie ma róznicy).
jak juz się włączy któryś z tych 2 biegów to przerzucanie pomiędzy nimi idzie lekko do momentu włączenie innego biegu, np: 2 lub 3 bo zeby włączyć spowrotem wsteczny lub 1 trzeba sie nasiłowac bardzo. Po jeżdzie na 1 lub R czasami jest problem z wyłączenie tych biegów.
Miał moze ktoś taki problem i wie co mogło sie popsuć?? prosze o pomoc bądź sugestie co mogło sie uszkodzić.

Dodam jeszcze zeby nie był głupich komentaży typu " naucz sie z wyczuciem zmieniac biegi" ze posiadam Ursusa 3512 i MF255 z turem którym ładuje ok 200 rozrzutników obornkika na rok (tały czas sie przełącza biegi pomiedzy 1 i R) i w zadnym z tych traktorów NIGDY nie miałem problemu ze skrzynią biegów.

POZDRAWIAM