Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zgrzytająca skrzynia

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 17:49

Zgrzytająca skrzynia

w mtz chociarz biegi normalnie sie wrzuca a nie jakies tam chamulce i podwójne wysprzeglanie nogi was nie bolą heheh.

No to wrzuć wsteczny bez zgrzytu jak ciągnik toczy sie do przodu, bo o to Ferdkowi chodziło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zgrzytająca skrzynia Dzisiaj, 19:02
  •  

#22 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 25 listopad 2007 - 20:01

Zgrzytająca skrzynia

Ogółem redukując biegi trzeba robić międzygazy a na większy to podwójne wysprzęglanie .

z tego co czytam to nie chodzi tylko o zmiane tył-przód tylko ogólne problemy ze zmiana biegów. To żeby z większego na mniejszy to musisz robić miedzygazy inaczej nie wejdzie!!!!!!! fajna zabawa tak pojęździć w turze z 10-12 godzin

#23 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 20:59

Zgrzytająca skrzynia Ja już sie pogubiłem o jakim Ursusie mowa, mam MF 255 (U 3512) i biegi wchodzą bez żadnych międzygazów, czasami lekko zgrzytnie ale nie ma z tym problemów. Olej w skrzyni to mieszanina różnych ;)

W ciężkich Ursusach skrzynia to faktycznie katorga, choć doceniam zmiane kierunku jazdy lewą ręką co jest wygodne przy turze i specjalnie nie zgrzyta pod warunkiem że ciągnik stoi nieruchomo podczas przełączania. Za to biegi to już trzeba umieć przełączać żeby ręki nie urwało ;) "do góry" -> powoli dając silnikowi zejść z obrotów, "do dołu" -> międzygaz, miedzysprzęgło i inne cuda, a najlepiej wchodzą bez sprzęgła, tylko trzeba wiedzieć kiedy wbijać to wskakują przez pchnięcie dźwigni palcem ;)

#24 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 23:30

Zgrzytająca skrzynia miałem MTZ82 z 89r i mam U4512 i powiem, że w ursusie po pewnej wprawie biegi przełącza się owiele lepiej niż w MTZ, pomimo tego, ze MTZ miał przerobioną dźwignię- była wydłuzona o ok 10cm ale i tak ręce bolały ;)

w Technikum jeździłem dość sporo U3512 i w nim przełączanie biegów nie było już tak dobre jak w U4512, więcej zgrzytów, o wiele głośniejsze i trzeba było użyć większej siły, pomimo że skrzynia taka sama- 8/2

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#25 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 08:26

Zgrzytająca skrzynia z tego co sie orientuje w 4512 i 3512 jest ta sama skrzynia

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 08:51

Zgrzytająca skrzynia

Jak tak trzeba sie nameczyc zeby zmienic bieg to ja dziekuje, a ferdek07 na AF napisał ze belarus to pojeb.... ciagnik z tego co tu czytam to ursus jes popierdo.... albo jeszcze gorzej w mtz chociarz biegi normalnie sie wrzuca a nie jakies tam chamulce i podwójne wysprzeglanie nogi was nie bolą heheh.

Biegi w mf 255 chodzą dużo lżej i łatwiej się przeżucają jak w c330 czy c360 bo z takimi dużo mam do czynienia i wcale mniej w tych ciągnikach nie zgrzyta gdy się ciągnik toczy do przodu a chce wsteczny załadować, a skrzynia w ferdku chodzi cacy sprzęgło z jednym chamulcem i przerzucam lewą ręką jak rewersem, czasem jak ciężkie bele ładuje kolcem na tuz lug ciężki gnuj ładowaczem na tuz, to mam na stałe 2 tyś obr silnika i na takich obr na reduktorze przeżucam sobie przód tył, a ładuje prawie 1000 bel i po 150 rozrzutników gnoju a na każdy po 10 wideł, wiec przy samym ładowaniu wciskam sprzegło z chamulcem i przerzucam tył przód jakieś (1000x4)x3=załadunek na łące zdjęcie na podwórku ukłądanie w stodole lub w stogu, 150x10x3 10 widel ofniecie do pryzmy poprawka cofnięcie do rozrzutnika, 12000 + 6000, a już poprawek bo się bela nie wbije lub widły nie nabiorą to nie licze ale tak ponad 20tyś razy przerzucam przód tył jak rewersem i nie narzekam żeby zgrzytało a to tylko przy ładowaczach na tuz a w polu i normalnej pracy nie licze, ciapkiem troche poprzerzucam w polu przód tył i mi się odechciewa, co z tego że mniej zgrzytnie ale za każdym razem a w mf 255 z hamulcem i bez żadnego zgrzytu przerzucam i dużo lżej jak np. w nowej proximie rewers to chodzi,
Jak znajomy zacznie szukać w poj*banym mtz wstecznego to ze 2 min zgrzyta ;)

#27 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 11:34

Zgrzytająca skrzynia To co on jeździ mtz i nie wie gdzie jest wsteczny ze go szuka. To super kierowca!!! nie przesadzaj ze ze 2 minuty. ciekawe obliczenia. to ile masz ha ze tak dużo belek robisz to ze słoma czy siano czy sianokicha????? a rozrzytniki jakie 8 ton?

#28 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 20:32

Zgrzytająca skrzynia To kto wymyślił w Mtz takie porypane biegi a tu ja wsiadam pyk i jadę ;)
Ursus & JD Rulezzzz

#29 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 20:38

Zgrzytająca skrzynia wcale nie takie porypane, przecierz jak sie jakis czas nim jeździ to sie chyba pamięta co??? a tymbardziej gdzie jest wsteczny. nie wiem czemu wszyscy ktorzy nie chca jechać mtz to większość z powodu biegów co wy tylko ciapkiem umiecie jęździć inni jakoś jężdza i biegi znają nie wiem czy może ktoś sie musi długo uczyć czy cos takiego.

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 21:07

Zgrzytająca skrzynia

To co on jeździ mtz i nie wie gdzie jest wsteczny ze go szuka. To super kierowca!!! nie przesadzaj ze ze 2 minuty. ciekawe obliczenia. to ile masz ha ze tak dużo belek robisz to ze słoma czy siano czy sianokicha????? a rozrzytniki jakie 8 ton?

koleś miał od niedawna tego mtz ale i widziałem jak chłopaki robili płyte u mnie to też nieźle zgrzutali, a belek robie tyle ze słomą, swoich mam około 800 ze słomą (130 bel słomy) a reszta siano, ale niekture za***iście ciężkie, rozrzutnik ma zwukły 3,5t

Z tym mtz to chodzi mi o to że czy ktoś ma wprawe czy nie to jeśli wszystko jest ok w ciągniku to w mtz bardziej zgrzyta skrzynia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 08:26

Zgrzytająca skrzynia np u mnie w URSUSIE 1002 to zawsze skrzynia zgrzytała i zgrzyta ...wkurzające to jest...kiedyś jezdził u nas były pegerowiec ...na takim samym ursusie przejezdził 32 lata no ale jemu mało kiedy zgrzytała skrzynia no ja jak ostatnie lata dużo latałem to też sie wczułem...a trzydziestka to na dotyk...tylko pyka

#32 Share and

and

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:nienudzenie się

Napisany 03 grudzień 2007 - 09:17

Zgrzytająca skrzynia w mtz - co by nie robił to skrzynia będzie zgrzytać :angry: , w ciężkich ursusach to idzie przeboleć po nabraniu wprawy, a w tych małych, c-330, 3512, to nie ma co narzekać, ( chociaż w 3512 kilka razy zablokowały się wodziki w skrzyni i działał tylko wsteczny :) , ale na szczęście dawno, teraz jest spokój ;) )
can do

#33 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 09:14

Zgrzytająca skrzynia w starych ciągnikach nie ma synchronizacji ale w niektorych jest hamulec głównego wałka
A tak naprawdę to nic nie pomoże oprócz sprawnego operatora zmieniając bieg na większy należy dac w gaz (tym więcej im większa różnica prędkości między biegami) a odwrotnie należy wyczuc moment w którym można zmienic bieg .Można wtedy nawet bez sprzęgła (no oprócz 330) ale gdy nie ma obciążenia i nie potrzebne przegazówki tylko praktyka i praktyka. Gorzej ze wstecznym trzeba trochę poczekac (aby zatrzymały się lub zwolniły wałki )

t-tas 7211 i rodzina ma synchronizację ale tylko 4 i 5 ale nie pomoże gdy sprzegło nie sprawne

mtz nie jest taki poje.. ma dużo biegów to plus
II 4/7 -/9 1/2
l----l-----l---l
I 5/8 3/6 R1/R2

na I są 1,3,4,5 R1 na II 2,6,7,8,9,R2 do tego jeszcze reduktor

#34 Share Lalafka

Lalafka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 maj 2010 - 19:01

Zgrzytająca skrzynia Pytanie do osób posiadających ten traktor. czy u was też po kilku godzinach pracy tak ciężko zmienić bieg?? mój 5714 ma jeszcze tura i po paru godzinach nie można zmienić biegu bez krrrrrrr... a nie jest ono chyba jeszcze tak zużyte ma ok 600mth. nie pomaga nawet zmienianie "na 2 razy"

#35 Share 5714

5714

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 19:22

Zgrzytająca skrzynia

Pytanie do osób posiadających ten traktor. czy u was też po kilku godzinach pracy tak ciężko zmienić bieg?? mój 5714 ma jeszcze tura i po paru godzinach nie można zmienić biegu bez krrrrrrr... a nie jest ono chyba jeszcze tak zużyte ma ok 600mth. nie pomaga nawet zmienianie "na 2 razy"

Ja mam tego ursusa też z turem i nie mam tego problemu a ma juz prawie 8 tys. motogodzin

#36 Share ZirakS

ZirakS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:Webmasterka, rolnictwo, motoryzacja, informatyka

Napisany 22 sierpień 2010 - 10:53

Zgrzytająca skrzynia Ja mam ten sap problem 1 wchodzi bez zgrzytania a reszta to różnie a najciężej 4 szosowa. Co prawda to ursus 4514 który kupiłem od nowości i czekam na serwis który ma mi m. in. wyregulować sprzęgło itp.
Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

#37 Share qwedffgdsxdfs

qwedffgdsxdfs

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 05 październik 2010 - 17:52

Zgrzytająca skrzynia może ktoś się orientuje gdzie są te Sprężyna dźwigni zmiany biegów ? jak ją zamontować?sprężynka

#38 Share piotr26

piotr26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 06 październik 2010 - 14:27

Zgrzytająca skrzynia Ja posiadam ursusa 3512 i 4512 i mogę stwierdzić że zdecydowanie lepiej biegi wchodzą w 4512 bo w 3512 to u mnie nie da się przeżucić biegów bez zgrzytu jedynie co z 1 na wsteczny i odwrotnie to jakoś jeszcze w miarę wchodzą można powiedzieć że bez zgrzytu a tak to na każdym zgrzyta skrzynia i sprzęgło było wymieniane i regulowane i nic nie pomogło widocznie ten typ tak ma.

#39 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 19 październik 2010 - 18:05

Zgrzytająca skrzynia na 90% w 3512 i 4512 masz tą samą skrzynię (chyba ze 12+4) więc powinna pracować tak samo. Zresztą są to bardzo wytrzymałe i lekko pracujące skrzynie.
Może jednak sprzęgło nie jest idealnie ustawione i dlatego masz zgrzyty. Do ustawienia tego sprzęgła jest specjalny przyrząd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share piotr26

piotr26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 21 październik 2010 - 09:59

Zgrzytająca skrzynia Emtecc o jakim specjalnym przyrzadzie mówisz? bo mi mechanik ustawiał na szczelinomierz no ale jak zgrzytał tak i zgrzyta