Skocz do zawartości

Zdjęcie

prostownik samoróbka

44 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4606 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 20:19

prostownik samoróbka Mam prostownik na takim rdzeniu i do przezwajania był rozpoławiany i działa bez większych problemów.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
prostownik samoróbka Dzisiaj, 01:17
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 lipiec 2012 - 09:20

prostownik samoróbka Widocznie udało ci się go dobrze złożyć.

#43 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1605 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 00:45

prostownik samoróbka Niczego się nie dowiedziałem od nikogo, jak mam postąpić, za co serdecznie dziękuję :) To jest forum i sobie pomagamy. Ja nie trzymam wiedzy za zębami i jeśli mam możliwość odpowiedzi w tematach dla mnie mocnych to się staram jak mogę. W ogóle te tematy elektryczne są owiane jakąś tajemnicą <_<

Ale powiem tak, wziąłem się za to sam, pomimo wiedzy elektronicznej na poziomie może nie zerowym ale marnym, poczytałem trochę w internecie i jakoś to wystarczyło.
Moc ładowania jest zależna od uzwojenia pierwotnego, a na wtórnym ilość zwoi odpowiada za napięcie, dlatego postanowiłem odwinąć tyle aby osiągnąć 35V (ma być taki mocny prostownik na instalację 24V, nie rozruchowy tylko wspomagający np. zdezelowane AKU tylko przy rozruchu, ale co zrobić, do małego ładowania mam kupny jak coś), odwinięcie 35m płaskownika to porostu katorga bez przecinania, ale będzie mi potrzebny. Podłączenie 4 diód na izolatorze, bezpiecznik 6A przed pierwotnym i pozostało mi jedynie jakoś w miarę możliwości ładnie to opakować i dokupić jakieś grubsze przewody wyjściowe, bo te co mam robią się ciepłe.
Po testach stwierdzam, że urządzenie przerosło moje oczekiwania, tanim kosztem i specjalnie do testów założyłem najgorsze aku jakie miałem, mowa oczywiście o kombajnie Bizon.

Chciałbym tylko jeszcze zapytać jeśli mogę, czy na wtórnym, da się dodatkowo nawinąć uzwojenia, żeby był odczep na np. 12V, czy to już tak nie można?? Bo jeśli tak to były by to 2 - 3 warstwy zwoi pokrywających tamto od 35V.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 06 lipiec 2012 - 05:26

prostownik samoróbka Temat jakoś mi umknął
Wiec tak:
Moc ładowania nie zależy od uzw pierwotnego a napięcie od wtórnego tylko od przełożenia transformatora i grubości rdzenia, wiadomo że z trafa które waży 1kg nie wyciągnie sie kW :D Poza tym 35V to chyba trochę za dużo
Im mocniejszy trafo tym wszystkie wielkości idą w górę, co do dowinięcia uzwojenia, jeżeli jest miejsce na karkasie a zapewne jest po odwinięciu to mozesz dowinąć uzwojenie tylko bierz pod uwagę spadek napięcia na diodach dla kazdego z napieć jakie chcesz uzyskać.

Swego czasu z braku zajęcia razem z braciszkiem nawinęliśmy trafo właśnie do wspomagania rozruchu, pierwotne bodajże drutem 2x0.8 z odczepem do regulacji a wtórne chyba drutem 6 (przewód 1 żyłowy w izolacji), mostek prostowniczy to pakiet diod z alternatorów bo tego nie brakuje. Trafo z racji małego rdzenia po kilku min się grzeje ale jako wspomaganie rozruchu działa bezproblemowo 2 sezon, C-360 odpaliła z pomocą :D

Edytowany przez vcc, 06 lipiec 2012 - 05:27.

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 lipiec 2012 - 08:00

prostownik samoróbka

Niczego się nie dowiedziałem od nikogo, jak mam postąpić, za co serdecznie dziękuję :) To jest forum i sobie pomagamy. Ja nie trzymam wiedzy za zębami i jeśli mam możliwość odpowiedzi w tematach dla mnie mocnych to się staram jak mogę. W ogóle te tematy elektryczne są owiane jakąś tajemnicą <_<

Kolego, nikt tu nie będzie brał odpowiedzialności za to co robisz, zwłaszcza, że masz słabe pojęcie. Po drugie, specjaliści tutaj piszący z tego żyją, więc nie będą zdradzać swoich tajemnic. W tych czasach wiedza kosztuje bardzo dużo. Jak chcesz uzyskać konkretne informacje, pisz na PW. Gwarantuję Ci, że otrzymasz pomoc.