Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz Fahr Agrofarm 420

92 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 17:38

Deutz Fahr Agrofarm 420 Hmm to jeżeli DF i Lambo posiadają te same podzespoły itp i oba są składane we włoszech to czemu jest taka różnica w cenie? tzn że jeżeli posiada aż 4 pompy wtryskowe to ewentualny koszt naprawy tez wzrasta w górę i to bardzo . .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz Fahr Agrofarm 420 Dzisiaj, 14:59
  •  

#22 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 18:09

Deutz Fahr Agrofarm 420 Koszt naprawy tych POMP nie jest aż taki duży ,koło 300 zł sztuka (regeneracja)może teraz więcej.A jeżeli chodzi o cene DF-a to płacisz za markie i nic pozatym.Wiadomo że i do zbycia jest łatwiejszy niż np.SAME .Tak się utarło w społeczeństwie że Deutz jest lepszy np.od LAMBO a jest to mylne myślenie.Dodam jeszcze że połowe mniej pali niż zetor bo mam i zetora więc mogę coś na ten temat napisać.

#23 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 18:20

Deutz Fahr Agrofarm 420 A co jeśli chodzi o skrzynie biegów ?? jest w miare prosta w budowie i niedroga w naprawie czy raczej koszt jej naprawy podobny jak w fendtach ;)

#24 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 18:35

Deutz Fahr Agrofarm 420 jeżeli chodzi o skrzynie to jest chiba najdroższa żecz bo np . synchronizator rewersu kompletny 2.400 netto,pierścień synchronzatora 500 netto(wymienia się gdy jest lekki zgrzyt przy zmianie biegów )podkładka wielkości zegarka 150zł a o wałkach to lepiej nie pisać bo można dobry samochód kupić.A jeżeli chodzi o naprawe to jak kto nie ma pojęcia to może tylko zaszkodzić a nie pomóc .W budowie jest prosta ale trzeba wiedzieć co po czemu.Jak co to pytaj ale dziś tylko do 19

#25 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 18:50

Deutz Fahr Agrofarm 420

jeżeli chodzi o skrzynie to jest chiba najdroższa żecz bo np . synchronizator rewersu kompletny 2.400 netto,pierścień synchronzatora 500 netto(wymienia się gdy jest lekki zgrzyt przy zmianie biegów )podkładka wielkości zegarka 150zł a o wałkach to lepiej nie pisać bo można dobry samochód kupić.A jeżeli chodzi o naprawe to jak kto nie ma pojęcia to może tylko zaszkodzić a nie pomóc .W budowie jest prosta ale trzeba wiedzieć co po czemu.Jak co to pytaj ale dziś tylko do 19

a jak z trwałościa tej skrzyni?? ile mtg może wytrzymać bez napraw gdy ciągnik pracuje bez tura i oleje filtry sa wymieniane na czas?? chyba w agrofarmach 420 tez jest do wyboru kilka rodzaji przekładni

#26 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 19:11

Deutz Fahr Agrofarm 420 Skrzynia wytrzyma jeżeli bedzie odpowiednio eksploatowana czyli oleje filtry zmiana biegów .A jle wytrzyma to zalerzy właśnie od tych czynników a takrze w jakich warunkach pracuje ciągnik można naprawiać przy 1000mtg ale zarówno może być to i 10 000tyś Jest kilka rodzaii,ja mam 4*5 czyli 20 do przodu i to samo w tył.A wogóle to sporo jest tych przekładni jest i rewers elektrohidrauliczny.

#27 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 19:30

Deutz Fahr Agrofarm 420 a ile mtg już ma Twój agrofarm? Jakie według Ciebie wyposarzenie dodatkowe warto dobrać a na jakie szkoda wydawać pieniędzy
miałby pracować głównie przy talerzówce, pługach, beczkowozie, prasie i kosiarce, transporcie a także przy drobniejszych pracach w gospodarstwie

#28 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 21:23

Deutz Fahr Agrofarm 420 Mój to Agroplus ale to jest to samo co agrofarm.Ja mam 4500 mtg .Jako wyposażenie to szersze opony polecał bym rewers elektrohidrauliczny,klime ale to wedle uznania.Ja w swoim mam skrzynie 20 na 20 żadnych połówek wszystko mechaniczne .Ciągnik naprawde zwinny i mało pali w granicach 7 l na mtg.Przyjemny w jeżdzie.A jeżeli chodzi o ceny napraw i części to nie są tanie.

#29 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 21:54

Deutz Fahr Agrofarm 420 Właśnie z tymi cenami napraw to najgorzej w tych zachodnich ciągnikach . . . a co już u Ciebie wysiadło, co było naprawiane i jaki był koszt?

#30 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 07:35

Deutz Fahr Agrofarm 420 W sumie to nic poza przewodem paliwowym który ma niecały metr długości a kosztuje koło 500 zł,ale dałem do zakucia i kosztowało 50 zł .wymiana filtrów czyli 3 * hidraulika po 100zł każdy filtr od elektrozaworów 200zł paliwo i olej niecałe 200zł filtr powietrza 200zł zamiennik bo orginał to 400zł.Wysiad elektrozawór od blokady mostów koszt niecałe 600zł,amortyzator szyby tylnej koszt100zł założyłem od zetora po 35zł sztuka.TO na tyle by było co do awrii i cen materiałów eksploatacyjnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 19:46

Deutz Fahr Agrofarm 420

W sumie to nic poza przewodem paliwowym który ma niecały metr długości a kosztuje koło 500 zł,ale dałem do zakucia i kosztowało 50 zł .wymiana filtrów czyli 3 * hidraulika po 100zł każdy filtr od elektrozaworów 200zł paliwo i olej niecałe 200zł filtr powietrza 200zł zamiennik bo orginał to 400zł.Wysiad elektrozawór od blokady mostów koszt niecałe 600zł,amortyzator szyby tylnej koszt100zł założyłem od zetora po 35zł sztuka.TO na tyle by było co do awrii i cen materiałów eksploatacyjnych.

To naprawdę te ceny są wysokie i to takich drobiazgów a co mówić o poważniejszych remontach. i filtry strasznie drogie. . .ciągnik kupić to nie sztuka gorzej jak potem jego eksploatacja droga. . . .

#32 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 21:00

Deutz Fahr Agrofarm 420 No niestety ceny są wysokie.Kupując taki ciągnik trzeba rozwarzyć za i przeciw.Porównując ceny części od zetora to dzień a noc bo kupowałem np. filtr paliwa i oleju i zapłaciłem niecałe 30zł więc różnica jest.DF nadrabia niskim spalaniem ,pali połowe co zetor.Co byś nie kupił to i tak będziesz potem żałował że lepszy ten albo tamten. Pozdrawiam

#33 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 21:05

Deutz Fahr Agrofarm 420 No właśnie. A Ty jaki ciągnik byś mi radził tak 85-100km. z zachodnich marek, żeby był ekonomiczny jak DF a ceny części takie jak do mtz zetora itp.:)

#34 Share franec

franec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 21:51

Deutz Fahr Agrofarm 420 Raczej nie znajdziesz. Ja mam inne pytanie , czy jet jakaś marka która oferuje gwarancję na okres dłuższy niż 1 rok? Kupując pralkę za 1000 zł dostałem gwarancję na 5 lat, a za sprzęt warty co najmniej 150 tys otrzymuję rok gwarancji, przecież to nie normalne. Co do wymiany olejów i filtrów, osobiście uważam że czasami lepiej zapłacić trochę więcej i mieć czym konkretnie pracować. Z czasem na pewno pojawią się tańsze zamienniki. Trochę mnie ten przewód za 500 zł zastanawia, chociaż w JD pękła mi linka sprzęgła w serwisie zaśpiewali 420 zł a z ojcem przerobiliśmy linkę samochodową za 15 zł...

#35 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 22:08

Deutz Fahr Agrofarm 420 Nom z tą gwarancją to 12 góra 24 miesiące dają gwarancji na ciągniki. z dłuższym okresem się nie spotkałem. a np na nowe pługi kvernelandy to 2 lata na pług a 5 lat na ramę główna, ale to tylko pług . . . zero elektroniki, hydrauliki, przekładni itp

#36 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 08:11

Deutz Fahr Agrofarm 420 Tak jak napisał FRANEC nie znajdziesz.Ja osobiście zastanowił bym się nad nowym URSUSEM 8024 silnik PERKINS 110km cena też niezła bo 160 brutto rewers eh jest.Było ogłoszenie na allegro nawet tego ciągnika z wyglądu ładny.Jeszcze zostaje zetor bo jego naprawy będą tańsze ale spalanie większe w porównaniu do DF. Ale jak byś pojeżdził tym i tym napewno wybrał byś DF.

#37 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 14:34

Deutz Fahr Agrofarm 420 A czy dlugosc gwarnacji do kwestia dilera z osobno? Bo u jednego na DFa Agrofarma na ofercie pisze 12 mies gwarancji a u drugiego 18 mies.
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#38 Share AdrianIH

AdrianIH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 19:11

Deutz Fahr Agrofarm 420

DF powyżyj 130 km produkowane są w niemczech te mniejsze we Włoszech.DF nie różni się niczym od LAMBO CZY SAME,jedynie ceno i kolorem.W AGROFARMACH są 4 pompy wtryskowe ,zagłębione są w korpusie po jednej na każdy cylinder napędzane krzywką z silnika.Ciągnik mało pali, zwrotny,przyjemny do jazdy.Polecam bo mam AGROPLUSA 85 a to jest to samo co AGROFARM.

Nie do końcs to jest prawdą SDF /lambo mają inne pompy wtryskowe i zawory paliwowe wiem coś o tym bo czytałem o sdf i lambo ;)
Case 1594 zawsze i wszędzie najlepszy będzie...;D

#39 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 22 listopad 2010 - 19:42

Deutz Fahr Agrofarm 420 chyba na polmotH jest 36miesięczna gwarancja :)
co do tych cen to najgorsze to jest że koszt wyprodukowania jest ponad 10razy tańszy, zarabia fabryka, hurtownia, jakiś tam dostawca, dealer B)
sam się przekonałem jak w tym roku rozleciała się obudowa od wariatora w kombajnie, to za nową zaśpiewali 250zł a dorobiliśmy za 50zł w prywatnym zakładzie, ale trzeba było ją poprawiać bo koleś nie zrobił tak wygiętej troszke jak oryginał tylko prostą B) ale 200zł zostało, bo poprawka za darmo ;) albo taka śrubeczka co zakłada się na przewód co ciągnie paliwo ze zbiornika kombajnu do silnika i zapobiega ponownemu cofnięciu się paliwa, kupiona z 4lat temu za 67zł 15km od domu a po roku jak byliśmy w Mielcu ponad 140km od domu po przestawienie pompy wtryskowej do ursusa to w sklepie zauważyłem taką samo i pytam ile? teraz szok: 12zł :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 20:25

Deutz Fahr Agrofarm 420 A czy np w Niemczech cena nowego Deutz jest dużo niższa niż w polsce??

Dodaj odpowiedź