Skocz do zawartości

Zdjęcie

NOWOŚCI OD MTZ

79 odpowiedzi na ten temat

#41 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 30 styczeń 2011 - 09:06

NOWOŚCI OD MTZ

daj se spokuj z tym 952.3 niedawno kupiłem taki ciągnik porarzka c360 jest lepiej wykonane płynie z niego od nowości i niby hydrałlika BOSCHA, skrzynia zsynchronizowana a w c-360 lepiej wchodzą biegi. Poszukaj jakiegoś 2 latka zachodniego za te pieniądze napewno mniej nerwuw będzie cię to kosztowac! A najlepsze jest to że ciągnik nie był jeszcze na polu a już mu oleju trzeba dolewac

Tu to mi podpada na oponie czlowieka ktory nie posiada wogole mtz. Nie chce mi sie wierezyc ze tak sie leje ze az musisz oleju dolewać ciagle, u nas w okolicy pracuje duzo mtz i sam posiadam 82 z 96 roku i jak juz przecieki sie zdaza to nie takie zeby sie lało struga, wiec jak juz by ci sie tak lało to pewnie jakas rurka pekła lub niedokręcona.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NOWOŚCI OD MTZ Dzisiaj, 06:56
  •  

#42 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 09:14

NOWOŚCI OD MTZ A ja znam parę MTZ-ów w okolicy(fakt nienajbliższej :D ) i faktem jest że wszystkie są pozalewane jak nieboskie stworzenia-wszystkie mają popękane bądź niedokręcone rurki ?

#43 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 09:41

NOWOŚCI OD MTZ Jaro ja juz tyle mth przerobilem na mtz ze wiem swoje, a spojrz dokladniej gdzie sie tak leje jak ktos nie wymienia filtra hydrauliki to potem mu olej wywala odpowietrznikiem wiec jak ktos nie dba to niech sie nie dziwi. a jezeli chodzi o noie to juz wiem na ze niestety jak nowy ciagnik to trzeba podokrecac cała hydraulike bo jest dosc słabo skrecona, nawet przy wymianie rozdzielacza trzeba podokrecac wszystkie sruby przy tym nowym ktory kupiliśmy i wtedy jest sucho. Dziwi mnie fakt ze wszystkim sie leje a u mnie mtz suchy calkowicie jzu kilka lat a pracuje z turem wiec nie mowcie mi ze sie nie da. A co do twojego pyt to TAk moze byc ze maja niepodokrecane rurki ten fakt by mnie nie zdziwił. Po za tym jak cos sie robi przy hydraulice to trzeba wymieniac po kazdym rozebrtaniu podkladki miedziane i to najlepiej załozyc dobre polskie, a jak komus zal paru zł na nowe podkładki to potem pierd.. takie głupoty ze sie leje a leje sie tylko z jego niechlujstwa i lenistwa.

#44 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 10:06

NOWOŚCI OD MTZ Zgoda-tyle że te niechlujstwo i lenistwo leży raczej po stronie fabryki.

#45 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 10:19

NOWOŚCI OD MTZ No po stronie fabryki niestety wychodzi na to ze rownież, no ale o niechlujstwo mi chodziło o uzytkownikow satrszych mtz ktorzy po wymianie np rozdzielacza nie potrafia zlikwidowac przecieków, oraz o tych co nie wymieniaja filtrów a potem narzekaja ze im sie leje

#46 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2011 - 10:20

NOWOŚCI OD MTZ @jaro ale to jest właśnie magia tych ciągników... Kumurun i życie staje się prostsze. Dodany obrazek

#47 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 10:38

NOWOŚCI OD MTZ jako posiadacz aczkolwiek wiekowego mtz muszę stanąć w obronie hydraulika cieknie ale że poci się a nie leje jest duża różnica i jako posiadacz 7211 stwierdzam że ten też poci się tyle że z tylu a nie po środku
A widzialem z bliska z 3-5 letnie małe lamborghini i też był cały zalany z tyłu :o

#48 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 10:41

NOWOŚCI OD MTZ Ale przecieki z Zetora 23 letniego to ja mogę usunąć w trzy pacierze :D za pomocą czegoś do mycia-choćby i ON-a na MTZ-eta potrzebujesz 3 dni...

#49 Share Szklana

Szklana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 10:54

NOWOŚCI OD MTZ Przyjechał od dilera i już z niego płyneło, nie odebrał bym go ale było ciemno jak mi przywieziono i niezobaczyłem przecieków nowy ciągnik a jak zaczołem pracę ładowaczem to z karzdej strony zaczoł płynąc mi olej 4 rozrzutniki obornika załadowałem i w hydrałlice oleju zero.A ta skrzynia załamka. c-360 lepiej się jeżdzi

#50 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 11:02

NOWOŚCI OD MTZ @jaro a wiek zetora to skąd znasz :P tak szybko nie pójdzie próbowałem a wymiana oringów nie pomogła

@Szklanka goń do roboty tego co zakładał tura ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 11:04

NOWOŚCI OD MTZ No sory, ale nie mów mi, że nie widziałeś co kupujesz i nie jeździłes po placu. Co jest nie tak ze skrzynią?? Ja już kiedyś pisałem, że chyba trzeba mieć IQ Dody żeby nie zapmiętac rozmieszczenia biegów. A jeśli zdecydowałeś sie na Belarusa ze skrzynia 14/4 to trzeba było być przygotowanym ze bedzie duży przeskok z 2 na 3 i 3 na 4, to można wyczuć przy jeździe probnej. Ta skrzynia osobiscie mi sie nie podoba zdecydowanie lepsza 18/4, ale i tym da sie robic. Masz gwarancje to reklamuj że sie leje, moge sie założyć, że wystarczy dokręcić rurki, albo założyć uszczelke pod pokrywe zbiornika oleju. Każdy pisze że sie leje ale 90% tych co piszą nie maja pojęcia skąd.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#52 Share Szklana

Szklana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 11:11

NOWOŚCI OD MTZ NIe poto kupiłem nowy ciągnik żeby stac przynim i zaglądac zkąd płynie coś dokręcac i wogóle ma on zarabiac na siebie!

#53 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 11:17

NOWOŚCI OD MTZ Ale czasem trzeba zerknąc zeby było wiadomo co sie dzieje, a tu akurat widać wszystko z zewnątrz jak na dłoni. Niestety chyba bedziemy musieli sie przyzwyczjac do tandety. Coraz wiecej sie tego zdarza i to każdej firmie, widziałem już na pokazie cieknacego Claasa, a przy moim Landinim miałem wade fabryczną w postaci przepuszczającego rozdzielacza i cieknacych siłownikach wspomagających. A co do zetorów, to jak sie leje na pompie to niby jak mamy to zobaczyć, jak pompa jest w środku. Mtz-et ma taką konstrukcje, że hydraulika jest na zewnątrz, dlatego chcąc nie chcąc przeciek bedzie widac. Aha kolego i nadal nie wyjaśniłes nam co jest nie tak ze skrzynią.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#54 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 11:19

NOWOŚCI OD MTZ

@jaro a wiek zetora to skąd znasz :P tak szybko nie pójdzie próbowałem a wymiana oringów nie pomogła

@Szklanka goń do roboty tego co zakładał tura ;)

To wiek mojego Zetora :D .

#55 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 13:13

NOWOŚCI OD MTZ

masakra 100 ha zetorem 8011 . ja tez bym radzil dolozyc troszke i kupic 1221
bo ja mam 50 ha i mam 1221A pronara i przydalo by sie cos 100 konnego do pomocy
a przy takim areale n ie myslisz o czyms bardziej komfortowym ? jakis jd nh case lub zetorze

Myśle że 1222 byłby dosc komfortowy. Nowa kabina, EHR :rolleyes: http://allegro.pl/be...1402700957.html co mu brakuje? Szersze kapcie

Szklanka nawet w instrukcji jest napsiane żep o iluś MTH dokręcic tu i ówdzie :D

Edytowany przez UrsusCzesio, 30 styczeń 2011 - 13:14.

Mój Wladimirec podbija świat

#56 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 14:37

NOWOŚCI OD MTZ NA to ze @szklana odpisze co jest nie tak ze skrzynia to bym nie liczył bo podejrzewam ze nie posiada nawet takiego ciagnika, bo to ze zaladowal 4 rozrzutniki i nie bylo oleju to poprostu nie wierze u mnie kiedys pekla głowna rurka od rozdzielacza to lało sie jak cholera ale pracowałem ciagnikiem mcaly dzien i oleju nie zbrakło, musiało by ci chyba calkiem tą rorke urwac w piz.. zeby tak było i olej sie leje z kazdej strony jeszcze mi powiedz ze i zprzodu i z tyłu i posrodku taaa jasne

#57 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 30 styczeń 2011 - 14:39

NOWOŚCI OD MTZ Heh w końcu w kazdym ciągniku trzeba po ilus mth np. dokręcic nakrętki głowicy - to norma ;) po za tym po okresie docierania warto dokręcic sruby , poswięcic dzien czasu , albo nawet odzałowac te kilka groszy i oddac mechanikowi by wszystko dokrecił i przejzał - mysę ze ciągnik napewno odwdzięczy się dłuższym okresem bezawaryjnosci :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#58 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 14:42

NOWOŚCI OD MTZ

NA to ze @szklana odpisze co jest nie tak ze skrzynia to bym nie liczył bo podejrzewam ze nie posiada nawet takiego ciagnika, bo to ze zaladowal 4 rozrzutniki i nie bylo oleju to poprostu nie wierze u mnie kiedys pekla głowna rurka od rozdzielacza to lało sie jak cholera ale pracowałem ciagnikiem mcaly dzien i oleju nie zbrakło, musiało by ci chyba calkiem tą rorke urwac w piz.. zeby tak było i olej sie leje z kazdej strony jeszcze mi powiedz ze i zprzodu i z tyłu i posrodku taaa jasne

Jak by sie tak lało to wątpie że by cokolwiek podniósł wogóle...
Mój Wladimirec podbija świat

#59 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 14:56

NOWOŚCI OD MTZ Temat ma dotyczyc NOWOSCI OD MTZta, a to, ze sie leje to zadna nowosc;). Proponuje wrocic do rozmow na temat

Edytowany przez xsc, 30 styczeń 2011 - 14:56.

Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share toof

toof

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 21 maj 2011 - 14:41

NOWOŚCI OD MTZ Witam
Panowie nabyłem 11 maja stanął u mnie na podwórku belarus 820.2 na moście krzyżakowym. Nie korzystałem z prow gdyż nie wiele bym zyskał a może jeszcze więcej dołożył, no i te kontrole i zobowiązania na 5 lat, a jak sie ma krowy to już wogóle. Miałem kase-kupiłem. Teraz jeszcze nauczyć się tym sprzętem jeździć i powinno być ok. Dzięki za wszelką pomoc-pozdrawiam

Dodaj odpowiedź