Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rolnictwo ekologiczne

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wrobelek02

wrobelek02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 listopad 2010 - 22:31

Rolnictwo ekologiczne Może mi ktoś powiedzieć jakie są wymagania jakościowe do uzyskania certyfikatu w rolnictwie ekologicznym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rolnictwo ekologiczne Dzisiaj, 02:34
  •  

#2 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 10:54

Rolnictwo ekologiczne Napisz coś więcej.
powierzchnia , rodzaj produkcji jaki posiadasz, czy gosp to twoje główne źródło dochodu

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 listopad 2010 - 14:34

Rolnictwo ekologiczne a co do wymagań jakościowych ma powierzchnia ;) coś cię się ludzie czepili tego, standardowe pytanie ile ha ile kosztował i ile pali ;)
Kolego proponuje do ARiMR się przejść, bo raczej na forum mało osób jest co cos wiedzą na ten temat.

#4 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 15:46

Rolnictwo ekologiczne No właśnie. Jak nie masz o tym pojęcia to się nie wypowiadaj. Ja akurat posiadam gosp. ekologiczne. Nie wszystkim to się opłaca. Stąd moje pytania. Jeżeli ktoś prowadzi lub chce prowadzić produkcję wielkotowarową to nie jest to najlepszy pomysł. Jeżeli gospodarstwo jest dla kogoś dodatkowym źródłem dochodu to ekologia jest moim zdaniem najlepszym wyjściem.

#5 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 00:55

Rolnictwo ekologiczne Popieram to co pisze Maniek .
Sam chcę od nowego roku wejść w ekologie.
Mam ok. 20 ha i kilkanaście krów mlecznych. Ale mam też pracę na pełnym etacie za przyzwoite pieniądze . Trochę ciężko mi to pogodzić .
Więc chyba będzie ekologia zasieje więcej traw i zmienię bydło mleczne na mięsne.

Pozdrawiam

#6 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 13:25

Rolnictwo ekologiczne

No właśnie. Jak nie masz o tym pojęcia to się nie wypowiadaj. Ja akurat posiadam gosp. ekologiczne. Nie wszystkim to się opłaca. Stąd moje pytania. Jeżeli ktoś prowadzi lub chce prowadzić produkcję wielkotowarową to nie jest to najlepszy pomysł. Jeżeli gospodarstwo jest dla kogoś dodatkowym źródłem dochodu to ekologia jest moim zdaniem najlepszym wyjściem.

Jako rolnik też tak myślałem...
Jednak prawda jest taka że średnie gospodarstwo w Polsce ma 8 ha(GUS), a gospodarstwo ekologiczne 34ha. Jak widać w praniu ekologia opłaca się najbardziej obszarnikom - nic nie robić (no może prawie) i brać dopłaty.

#7 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 15:37

Rolnictwo ekologiczne Unia dopłaca za ochronę środowiska. Jak może słyszałeś będzie to jednym z priorytetów wspólnej polityki rolnej po 2013r. Na mniej ha zużywasz mniej nawozów i środków ochrony w normalnym gosp, więc sens jakiś w tym jest.

#8 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 19 listopad 2010 - 15:47

Rolnictwo ekologiczne A odbiorców tej żywności jest trudno znaleźć ?/

#9 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 16:44

Rolnictwo ekologiczne Na dzień dzisiejszy jest jeszcze niewiele miejsc, gdzie można sprzedać produkty ekologiczne po odpowiedniej cenie. Jednak świadomość społeczna jest coraz większa, coraz więcej ludzi szuka żywności bez chemii. Chyba nie sypiesz tyle nawozu i oprysków we własnym ogródku co na polu, z którego sprzedajesz? No właśnie. Ja, jak mam problem ze sprzedażą, to sprzedaję jako "normalne" oczywiście po cenie rynkowej. Nie jest to łatwe przy produkcji zbóż, bo trudno uzyskać odpowiednie parametry. Trzeba stosować odpowiedni płodozmian, żeby walczyć z chwastami i szkodnikami metodami naturalnymi. Przy użytkach zielonych jest wiele łatwiej. Ogólnie w ekologii nie idzie się na ilość lecz jakość. Generalnie polecam. Zawsze czułem się oszukany jako rolnik przy kupnie nawozów, oprysków, drogich pasz, drogich wydajnych maszyn itp. Zarabiał zawsze ktoś inny. Najczęściej diler, pośrednik. Ludzie pakują w to mnóstwo pieniędzy, a pogoda jak chce, to i tak zrobi swoje. Sami wiecie. Pozdr

#10 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 19 listopad 2010 - 18:19

Rolnictwo ekologiczne Wszystko ładnie pięknie , tylko że w okolicy nie ma odbiorców tak owej żywności...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 18:28

Rolnictwo ekologiczne Dlatego każdy musi sam określić, czy to się opłaca. Zależy to między innymi od czynników jakie wymieniłem w moim pierwszym poście w tym temacie.

#12 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 13:20

Rolnictwo ekologiczne witam tez jestem 1rok na eko wiecie jakie sol plony może zborza nap owsa przenicy na 1 i 2 3 klas ziemi

#13 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Ekologiczny system gospodarowania.

Napisany 31 maj 2011 - 21:57

Rolnictwo ekologiczne wrobelek02 Wybierasz se jednostke do certyfikacji, składasz wniosek o przystąpienie do certyfikacji, potem przychodzą papiery. Najlepiej to idż do doaradcy rolnośrodowiskowegow ODR i zapytaj o ekologie.

"KPK Kumurun Team"

#14 Share Rob355

Rob355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 09:41

Rolnictwo ekologiczne

Czy ktoś wchodzi w nowy program ekologię?

http://www.arimr.gov...nia-2015-r.html

#15 Share Rob355

Rob355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 05 maj 2015 - 12:55

Rolnictwo ekologiczne

Czyżby nikt z was nie "bawił" się w ekologię?

#16 Share abrarakulix

abrarakulix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 maj 2015 - 08:11

Rolnictwo ekologiczne

Ja w nowy prow nie wchodzę bo są podobne warunki jak w starej więc po co wydawać pieniądze na nowy plan rolnośrodowiskowy.

#17 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 20 listopad 2015 - 09:06

Rolnictwo ekologiczne

wskażcie mi proszę czy istnieją jakieś portale i fora wyspecjalizowane wyłącznie w rolnictwie ekologicznym?

#18 Share rotun

rotun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 listopad 2016 - 12:16

Rolnictwo ekologiczne

witam w przyszłym roku chciałbym starać się o dotację na gospodarstwo proekologiczne mogę korzystać ze biostymulatorów dokładnie http://www.biostyma....ory/biofol-mag/? czy raczej potrzeba jakiś specjalnych środków ochrony roślin?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share DionizyZlotopolski

DionizyZlotopolski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 24 listopad 2016 - 12:23

Rolnictwo ekologiczne Hej właśnie ekologiczne gospodarstwo a opryski i nawozy
wiem ze są nawozy dozwolone w ekologicznych gosp Ale co z opryskami Kiedyś coś tam czytałem ale przypadkowo i to mnie jeszcze tak nie interesowało ze ludzie robią sami opryski z chyba pokrzyw czosnku i takie tam zdrowe roślinki Czy ktoś to stosuje na gospodarstwie czy to tylko w w przydomowych ogródkach ma zastosowanie