Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przepisanie ziemii

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share turus0

turus0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 16:31

Przepisanie ziemii Witam, chciałbym sie dowiedzieć ile orientacyjnie bedzie mnie kosztowało przepisanie gospodarstwa mojego ojca na mnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przepisanie ziemii Dzisiaj, 13:54
  •  

#2 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 16 listopad 2010 - 16:38

Przepisanie ziemii coś około 2 tyś. zależy, też od tego czy ktoś kto na Ciebie przepisuje przechodzi na rente strukturalną , czy zwykłą krusowską  wtedy jest jakaś róznica w cenie

#3 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 17:02

Przepisanie ziemii a czy każdemu można zpisać gospodarstwo rolne czy trzeba miec szkole lub wykształcenie rolnicze?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 17:03

Przepisanie ziemii a jak dana osoba przepisuje tylko część ziemi na mnie to jaki jest koszt tego przepisania?
red power

#5 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 16 listopad 2010 - 17:20

Przepisanie ziemii musisz zadzwonic do jakiejś kancelarii notarialnej i zapytac, prawdopodobnie stawka jest ta sama 

#6 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 17:25

Przepisanie ziemii jesli przepisuje sie pole i dana osoba idzie na emeryture z krusu to nie musi sie miec wykasztalcenia zadnego
tylko na strukturalne emerytury wymagane jest wyksztalcenie rolnicze .
nie dajcie sie notariuszom i zanizajcie wartosci budynkow i pola bo oni biora sobie od wartosci nieruchomosci.
a maszyny to wystarczy samemu spisac umowe darowizny taka jak kupna sprzedazy tylko musi pisac umowa darowizny wtedy podatku w US sie nieplaci tylko maszyn przez 5 lat sprzedac nie mozna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 17:27

Przepisanie ziemii a jeśli przepisuje się razem z budynkami to płaci się więcej czy tak samo jak za samą ziemię?
red power

#8 Share beja

beja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 18:09

Przepisanie ziemii zątkuMi jak rodzice przepisywali na początku roku gospodarstwo to notariuszka powiedzała że jak ojciec ma decyzje o rencie z KRUSu to stawka jest jednakowa bez względu na wielkość i wartość gospodarstwa, wynosi ok 1600 zł. To zapisał mi w akcie jeszcze ciągnik i przyczepe. Wykształcenia nie trzeba mieć żadnego.

Mi jak rodzice przepisywali na początku roku gospodarstwo to notariuszka powiedzała że jak ojciec ma decyzje o rencie z KRUSu to stawka jest jednakowa bez względu na wielkość i wartość gospodarstwa, wynosi ok 1600 zł. To zapisał mi w akcie jeszcze ciągnik i przyczepe. Wykształcenia nie trzeba mieć żadnego.

Mi jak rodzice przepisywali na początku roku gospodarstwo to notariuszka powiedzała że jak ojciec ma decyzje o rencie z KRUSu to stawka jest jednakowa bez względu na wielkość i wartość gospodarstwa, wynosi ok 1600 zł. To zapisał mi w akcie jeszcze ciągnik i przyczepe. Wykształcenia nie trzeba mieć żadnego.

#9 Share Karolcia

Karolcia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,konie,motoryzacja,sport,ogród,kuchnia

Napisany 16 listopad 2010 - 18:57

Przepisanie ziemii Zgadza się liczy się wielkość i wartość gospodarstwa, ale także ilość ksiąg wieczystych.
Jeśli chodzi o maszyny to u notariusza najlepiej podać tylko te zarejestrowane czyli ciągniki i przyczepy i podatku się nie zapłaci od tego, bo to darowizna.
Mój notariusz wartość budynków liczył z umowy ubezpieczenia a nawet zaniżył ile się dało i tak za 23 ha z budynkami i dwoma księgami wieczystymi zapłaciłam 1800 zł.
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

#10 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 grudzień 2010 - 17:10

Przepisanie ziemii a jeśli ojciec chce na mnie przepisać gospodarstwo a ja ukończyłem technikum rolnicze ale nie zdałem egzaminu zawodowego czyli nie dostałem dyplomu technika rolnika to można przepisać gospodarstwo? I czy dostane dopłaty np. MR lub Rozwój obszarów wiejskich itd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo