minimetr5

Apollo czy Metaltech RO12

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
minimetr5    0

Witam !! Mam zamiar zakupić jeden z tych rozrzutników ale nadal zastanawiam sie który wybrać cena w miarę podobna interesuje mnie opcja z adapterem dwoma wałkami pionowymi oczywiście zasuwa hydrauliczna i hamulce hydrauliczne no ciągnik z którym będzie współpracował takie posiada (MF 3655). Co wy byście mi radzili wybrać :P POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jeśli rozrzutnik unii będzie malowany tak jak jej inne sprzęty które posiadam, a rozrzutnik Metaltecha tak jak przyczepa która posiadam, to bez namysłu Metaltech :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron1    0

hej.przyłącze się do tematu.

Złożyłem wniosek o modernizację gospodarstw rolnych 2011, we wniosku ująłem rozrzutnik JOSKIN Siroko 9t( cena 86100 zł brutto ale to tak by zarezerwować środki finansowe) ale tak sie zastanawiam nad innym może trochę tańszym. Wiem ze JOSKIN to mercedes wśród rozrzutników ale...trzeba liczyć się z pieniążkami. Jaki polecacie do 30 ha gospodarstwa, zaznaczą ze rozrzutnik chciałbym wykorzystywać nie tylko do obornika ale do wapna i zbioru kukurydzy na kiszonkę. Prosiłbym o opinię na temat METAL TECH RO8 - ta maszyna jak dla mnie jest w ogóle nieznana, wiem ze taka jest. Ile kosztuje, zalety/wady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimetr5    0

Jestem na bieżąco bo ja kupuje rozrzutnik za pieniądze z młodego rolnika. Pod uwagę brałem Apollo 11 , Metal-tech RO 10 i Joskin Siroko S5010/11V.

Pytałem się o ceny (netto) wyjściowe podlegające negocjacji tych maszyn będą one obowiązywały do końca stycznia do każdej oferty doliczono koszt hydraulicznej zasuwy więc po kolei: Apollo 63000 , RO 63900 i Joskin 68500. Ja wybrałem Joskina inna jakość wykonania i renoma a maszyna ma być na lata a w cenie masz bogate wyposażenie i porządne malowanie z podkładem i farba na gorąco cała rama spawana spawem ciągłym i wiele innych detali. Jeżeli nie chcesz dokładać to model RO 10 ma też dośc bogate wyposażenie standardowe a jego podłoga jest wykonana ze stali Hardox a boki ze stali Domex więc jeśli nie będzie konstrukcja cierpiała na choroby wieku dziecięcego powinno być ok. Wiesz równie dobrze jak chcesz może być coś na tandemie. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Jeszcze przydałoby się doliczyć wałek szerokokątny. A jakie upusty można uzyskać na poszczególne marki? Z jakiej firmy bierzesz joskina, czy stopa hydrauliczna jest w standardzie? Przy zasuwie hydraulicznej w joskinie są dodatkowe osłony na światła konkuręcja tego nie ma.

Edytowano przez sthil007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

RO-8 to koszt 58 500 podstawowa wersja

+ściana i stół adaptera (do wapna)4 300

wszystko netto

A kolega podał cene RO-10 63 900 też w podstawowej wersji.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Dostałem ofertę na Apollo 11 w cenie 60 tys. netto z pionowym 2walcowym adapterem i na dole zakończonym talerzami.

Opcje dodatkowe które są wliczone w wyżej podanej cenie to :

- zasuwa skrzyni ładunkowej

- tylna osłona adaptera pionowego

- błotniki


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimetr5    0

Joskin i apollo dają w komplecie wałek :rolleyes: cena RO jaką podałem była ceną z zasuwą hydrauliczną jest to cena wyjściowa w firmie Raitech w Brzozie. Siroko ma w standardzie stopę hydrauliczną z ręczną pompką a cały zaczep jest resorowany na resorach parabolicznych ze ślizgami wykonanymi z Ertalonu, przekładnią jest zabezpieczona sprzęgłami elastycznymi a haki na adapterze są wykonane ze stali Hardox 450, dodatkowo co jest opcją lub wcale jest nie dostępne możesz włączyć odwrotny kierunek posuwu taśmy a adapter jest w pełni demontowany szybko i prosto, a w opcji zasuwy hydraulicznej masz od razu osłonę świateł która zamyka się podczas pracy. Dobrać możesz jeszcze błotniki i większe koła. Ja podczas negocjacji z firmą która nie jest dystrybutorem firmy z dostawą do domu z 73000 tys netto zbiłem do 67000 tys więc w takim raitechu muszę zejść niżej bo wykluczam jednego pośrednika :lol:

Do GRYFEL

Masz naprawdę dobrą ofertę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Ja również jestem przed takim samym wyborem jak wy.

Obecnie skłaniam sie ku Apollo 11 a czy to dobry wybór???

W czerwcu dostałem ofertę na niego za 58 tys. netto z wyposażeniem takim jak Gryfel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Mam pytanie, czy ściana i osłona tylna adaptera jest potrzebna do obornika?

Ściana do wapna to przydałaby się, ale do obornika to chyba jest zbędna.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Zasuwa skrzyni ładunkowej jest potrzebna w rozrzutniku bo możesz dzięki niej ładować na cały rozrzutniki ile wejdzie obornika. Nie posiadając zasuwy w rozrzutniku jaki miałem na testach urwałem śrubę zabezpieczającą na wałku jak tylko włączyłem WOM na polu. Dobrze że ten rozrzutnik posiadał wsteczny bieg taśmy to sobie cofnełem obornik od adaptera i zmieniłem śrubę na drugą i zacząłem rozrzucać.

Tylna osłona adaptera pionowego to zbędne wydawanie pieniędzy 2500tys.

Edytowano przez gryfel

moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimetr5    0

korbi555 : Ja również jestem przed takim samym wyborem jak wy.

Obecnie skłaniam sie ku Apollo 11 a czy to dobry wybór???

W czerwcu dostałem ofertę na niego za 58 tys. netto z wyposażeniem takim jak Gryfel.

Cena raczej już nie aktualna mało tego od lutego będą nowe i dłuższy okres oczekiwania na zamówienie :huh:

 

limousine : Mam pytanie, czy ściana i osłona tylna adaptera jest potrzebna do obornika?

Ściana do wapna to przydałaby się, ale do obornika to chyba jest zbędna.

 

Dokładnie jak pisał GRYFEL choć po jej zastosowaniu zmniejszy ci się trochę kubatura ale odciażasz ciągnik przy włączaniu WOM i nie gubisz nic po drodze choć tu lepiej sprawdziła by sie osłona na adapter :rolleyes: no ale mając ścianę możesz wykorzystywać rozrzutnik do transportu innych materiałów : kiszonek lub nawet zboże B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

A ja ma takie pytanko może ktoś sie orientuje ile kosztuje taki metal-tech RO 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

RO 6 - 55 600

RO 8 - 58 500

RO 10 - 63 900

ceny netto w standardzie.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

dziekuje bardzo za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Czy ktoś mogłby podać masę własną rozrzutników o porównywalnej pojemności,tych o ktorych tutaj piszemy.? Zobaczmy którym wraca się lżej z pola.

Edytowano przez KAROL4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

Jeszcze przydałoby się doliczyć wałek szerokokątny. A jakie upusty można uzyskać na poszczególne marki? Z jakiej firmy bierzesz joskina, czy stopa hydrauliczna jest w standardzie? Przy zasuwie hydraulicznej w joskinie są dodatkowe osłony na światła konkuręcja tego nie ma.

 

 

Metaltech daje wałek WOM-u w standardzie a osłony takie jak ma Joskin kosztują około 1000pln W każdym rozrzutniku zasuwa grodziowa jest za dopłatą w Metaltechu jest to jakieś 3500 a w Joskinie ponad 6000.

 

Pozdrawiam

 

A ja ma takie pytanko może ktoś sie orientuje ile kosztuje taki metal-tech RO 6

 

 

W tym roku raczej RO 6 nie będzie. Dołóż parę złotych i weź ósemkę. ^tka jest troche za droga jeżeli porównamy z konkurencją ale już 8ka jest konkurencyjna jeżeli chodzi o porównanie cen z Unią a o Joskinie nie wspomnę:)

 

Pozdrawiam

 

Marek

 

Czy ktoś mogłby podać masę własną rozrzutników o porównywalnej pojemności,tych o ktorych tutaj piszemy.? Zobaczmy którym wraca się lżej z pola.

 

 

Wszystkie trzy rozrzutniki mają podobne właściwości jezdne. Jedna oś ułatwia manewrowanie po polu i nie niszczy tak podłoża jak tandem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Mi chodzilo o ciężar tych rozrzutników a nie o wlaściwości jezdne. Myślę ,że warto to porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Mięso dla modów (post pod postem) czy jak tam im, ALE czy naprawdę nikt nad tym sie nie zastanowił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek22    2

Witam, mam takie pytanie odnośnie pracy z rozrzutnikiem joskin siroko... Jak wysiewać wapno tym rozrzutnikiem? Czyli jaka predkość ile posów i jak dużo zasówe otwożyć? Prosze o kilka podpowiedzi lub namiary na jakiś podobny temat. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

Cześć

 

 

Kolega post wyżej chciał podstawowych informacji wiec chetnie je udzielę.

 

Apollo 16 ma 13 T ładowności ( nie ma 12tki więc podaję podobne tonaże)

waży 5650 kg

Kosztuje 92200

 

RO 12+ ma 13T ładownosci

wazy 6100

Kosztuje 91300

 

Upusty od tych cen to kwestia rozmowy z dealerami u których chcecie kupić sprzęt.

Kadłub rozrzutnika RO jest ze szwedzkiej blachy "Optim" to jest niewątpliwy plus.

Podaje link do filmiku gdzie RO12 rozrzuca wapno dolomitowe.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomkar    0

czy ktoś zna ceny na styczeń 2013 bardziej mnie interesują 8 lub 9 ton rozrzutniki i czy lepszy jest tandem czy wielkie koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj