Skocz do zawartości

Zdjęcie

Apollo czy Metaltech RO12

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share minimetr5

minimetr5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 19:44

Apollo czy Metaltech RO12 Witam !! Mam zamiar zakupić jeden z tych rozrzutników ale nadal zastanawiam sie który wybrać cena w miarę podobna interesuje mnie opcja z adapterem dwoma wałkami pionowymi oczywiście zasuwa hydrauliczna i hamulce hydrauliczne no ciągnik z którym będzie współpracował takie posiada (MF 3655). Co wy byście mi radzili wybrać :P POzdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Apollo czy Metaltech RO12 Dzisiaj, 17:40
  •  

#2 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 08:44

Apollo czy Metaltech RO12 Dodajdo listy Joskin siroko-chyba najlepsze wykonanie i cena podobna.

#3 Share minimetr5

minimetr5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 17:03

Apollo czy Metaltech RO12 joskin chyba ma wieksza cenę i to o dobre 17 tys. :lol:

#4 Share sql23

sql23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 21:49

Apollo czy Metaltech RO12 nieprawda joskin nie jest taki drogi a wykonanie nie ma co porównywać

#5 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 22:11

Apollo czy Metaltech RO12 jeśli rozrzutnik unii będzie malowany tak jak jej inne sprzęty które posiadam, a rozrzutnik Metaltecha tak jak przyczepa która posiadam, to bez namysłu Metaltech :rolleyes:

#6 Share aron1

aron1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 21:58

Apollo czy Metaltech RO12 hej.przyłącze się do tematu.
Złożyłem wniosek o modernizację gospodarstw rolnych 2011, we wniosku ująłem rozrzutnik JOSKIN Siroko 9t( cena 86100 zł brutto ale to tak by zarezerwować środki finansowe) ale tak sie zastanawiam nad innym może trochę tańszym. Wiem ze JOSKIN to mercedes wśród rozrzutników ale...trzeba liczyć się z pieniążkami. Jaki polecacie do 30 ha gospodarstwa, zaznaczą ze rozrzutnik chciałbym wykorzystywać nie tylko do obornika ale do wapna i zbioru kukurydzy na kiszonkę. Prosiłbym o opinię na temat METAL TECH RO8 - ta maszyna jak dla mnie jest w ogóle nieznana, wiem ze taka jest. Ile kosztuje, zalety/wady.

#7 Share minimetr5

minimetr5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 14:25

Apollo czy Metaltech RO12 Jestem na bieżąco bo ja kupuje rozrzutnik za pieniądze z młodego rolnika. Pod uwagę brałem Apollo 11 , Metal-tech RO 10 i Joskin Siroko S5010/11V.
Pytałem się o ceny (netto) wyjściowe podlegające negocjacji tych maszyn będą one obowiązywały do końca stycznia do każdej oferty doliczono koszt hydraulicznej zasuwy więc po kolei: Apollo 63000 , RO 63900 i Joskin 68500. Ja wybrałem Joskina inna jakość wykonania i renoma a maszyna ma być na lata a w cenie masz bogate wyposażenie i porządne malowanie z podkładem i farba na gorąco cała rama spawana spawem ciągłym i wiele innych detali. Jeżeli nie chcesz dokładać to model RO 10 ma też dośc bogate wyposażenie standardowe a jego podłoga jest wykonana ze stali Hardox a boki ze stali Domex więc jeśli nie będzie konstrukcja cierpiała na choroby wieku dziecięcego powinno być ok. Wiesz równie dobrze jak chcesz może być coś na tandemie. Pozdrawiam ;)

#8 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 14:48

Apollo czy Metaltech RO12 Jeszcze przydałoby się doliczyć wałek szerokokątny. A jakie upusty można uzyskać na poszczególne marki? Z jakiej firmy bierzesz joskina, czy stopa hydrauliczna jest w standardzie? Przy zasuwie hydraulicznej w joskinie są dodatkowe osłony na światła konkuręcja tego nie ma.

Edytowany przez sthil007, 13 styczeń 2011 - 14:50.

#9 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 14:53

Apollo czy Metaltech RO12 RO-8 to koszt 58 500 podstawowa wersja
+ściana i stół adaptera (do wapna)4 300
wszystko netto
A kolega podał cene RO-10 63 900 też w podstawowej wersji.
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

#10 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 22:05

Apollo czy Metaltech RO12 Dostałem ofertę na Apollo 11 w cenie 60 tys. netto z pionowym 2walcowym adapterem i na dole zakończonym talerzami.
Opcje dodatkowe które są wliczone w wyżej podanej cenie to :
- zasuwa skrzyni ładunkowej
- tylna osłona adaptera pionowego
- błotniki
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share minimetr5

minimetr5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 16:56

Apollo czy Metaltech RO12 Joskin i apollo dają w komplecie wałek :rolleyes: cena RO jaką podałem była ceną z zasuwą hydrauliczną jest to cena wyjściowa w firmie Raitech w Brzozie. Siroko ma w standardzie stopę hydrauliczną z ręczną pompką a cały zaczep jest resorowany na resorach parabolicznych ze ślizgami wykonanymi z Ertalonu, przekładnią jest zabezpieczona sprzęgłami elastycznymi a haki na adapterze są wykonane ze stali Hardox 450, dodatkowo co jest opcją lub wcale jest nie dostępne możesz włączyć odwrotny kierunek posuwu taśmy a adapter jest w pełni demontowany szybko i prosto, a w opcji zasuwy hydraulicznej masz od razu osłonę świateł która zamyka się podczas pracy. Dobrać możesz jeszcze błotniki i większe koła. Ja podczas negocjacji z firmą która nie jest dystrybutorem firmy z dostawą do domu z 73000 tys netto zbiłem do 67000 tys więc w takim raitechu muszę zejść niżej bo wykluczam jednego pośrednika :lol:
Do GRYFEL
Masz naprawdę dobrą ofertę

#12 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 13:30

Apollo czy Metaltech RO12 Ja również jestem przed takim samym wyborem jak wy.
Obecnie skłaniam sie ku Apollo 11 a czy to dobry wybór???
W czerwcu dostałem ofertę na niego za 58 tys. netto z wyposażeniem takim jak Gryfel.

#13 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 14:02

Apollo czy Metaltech RO12 Mam pytanie, czy ściana i osłona tylna adaptera jest potrzebna do obornika?
Ściana do wapna to przydałaby się, ale do obornika to chyba jest zbędna.

#14 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 14:43

Apollo czy Metaltech RO12 Zasuwa skrzyni ładunkowej jest potrzebna w rozrzutniku bo możesz dzięki niej ładować na cały rozrzutniki ile wejdzie obornika. Nie posiadając zasuwy w rozrzutniku jaki miałem na testach urwałem śrubę zabezpieczającą na wałku jak tylko włączyłem WOM na polu. Dobrze że ten rozrzutnik posiadał wsteczny bieg taśmy to sobie cofnełem obornik od adaptera i zmieniłem śrubę na drugą i zacząłem rozrzucać.
Tylna osłona adaptera pionowego to zbędne wydawanie pieniędzy 2500tys.

Edytowany przez gryfel, 15 styczeń 2011 - 14:43.

moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#15 Share minimetr5

minimetr5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 13:13

Apollo czy Metaltech RO12 korbi555 : Ja również jestem przed takim samym wyborem jak wy.
Obecnie skłaniam sie ku Apollo 11 a czy to dobry wybór???
W czerwcu dostałem ofertę na niego za 58 tys. netto z wyposażeniem takim jak Gryfel.
Cena raczej już nie aktualna mało tego od lutego będą nowe i dłuższy okres oczekiwania na zamówienie :huh:

limousine : Mam pytanie, czy ściana i osłona tylna adaptera jest potrzebna do obornika?
Ściana do wapna to przydałaby się, ale do obornika to chyba jest zbędna.

Dokładnie jak pisał GRYFEL choć po jej zastosowaniu zmniejszy ci się trochę kubatura ale odciażasz ciągnik przy włączaniu WOM i nie gubisz nic po drodze choć tu lepiej sprawdziła by sie osłona na adapter :rolleyes: no ale mając ścianę możesz wykorzystywać rozrzutnik do transportu innych materiałów : kiszonek lub nawet zboże B)

#16 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 31 styczeń 2011 - 14:55

Apollo czy Metaltech RO12 A ja ma takie pytanko może ktoś sie orientuje ile kosztuje taki metal-tech RO 6

#17 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 20:41

Apollo czy Metaltech RO12 RO 6 - 55 600
RO 8 - 58 500
RO 10 - 63 900
ceny netto w standardzie.

#18 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 01 luty 2011 - 19:44

Apollo czy Metaltech RO12 dziekuje bardzo za odpowiedz

#19 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 21:17

Apollo czy Metaltech RO12 Czy ktoś mogłby podać masę własną rozrzutników o porównywalnej pojemności,tych o ktorych tutaj piszemy.? Zobaczmy którym wraca się lżej z pola.

Edytowany przez KAROL4, 15 kwiecień 2011 - 21:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Buuz40

Buuz40

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 11:41

Apollo czy Metaltech RO12

Jeszcze przydałoby się doliczyć wałek szerokokątny. A jakie upusty można uzyskać na poszczególne marki? Z jakiej firmy bierzesz joskina, czy stopa hydrauliczna jest w standardzie? Przy zasuwie hydraulicznej w joskinie są dodatkowe osłony na światła konkuręcja tego nie ma.

Metaltech daje wałek WOM-u w standardzie a osłony takie jak ma Joskin kosztują około 1000pln W każdym rozrzutniku zasuwa grodziowa jest za dopłatą w Metaltechu jest to jakieś 3500 a w Joskinie ponad 6000.

Pozdrawiam

A ja ma takie pytanko może ktoś sie orientuje ile kosztuje taki metal-tech RO 6

W tym roku raczej RO 6 nie będzie. Dołóż parę złotych i weź ósemkę. ^tka jest troche za droga jeżeli porównamy z konkurencją ale już 8ka jest konkurencyjna jeżeli chodzi o porównanie cen z Unią a o Joskinie nie wspomnę:)

Pozdrawiam

Marek

Czy ktoś mogłby podać masę własną rozrzutników o porównywalnej pojemności,tych o ktorych tutaj piszemy.? Zobaczmy którym wraca się lżej z pola.

Wszystkie trzy rozrzutniki mają podobne właściwości jezdne. Jedna oś ułatwia manewrowanie po polu i nie niszczy tak podłoża jak tandem.