vipergangsta

PRONAR 5135 czy PROXIMA POWER 105

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam zastawiam się nad kupnem ciągnika. lecz mam dylemat który wybrać PRONAR 5135 czy PROXIMA POWER 105 który z nich będzie lepszy i czym one od siebie się różnią w którym ciągniku jest większy komfort i który jest bardziej ekonomiczny wypowiecie się o tych dwóch ciągnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Ja definitywnie wybrałbym pronara, silnik iveko napewno Cie nie zawiedzie w srodku bajerancko, wszystko w zasiegu ręki,z tylu ma wiele wyjsc wygladaja jak w zachodnich maszynach ale jak narazie tylko w pronarze wygladalem ze tak fajnie, nadodatek wizualnie bardzo zgrabny. Ja bym brał jego. A zetor to zetor....co Ci mowi ta nazwa? Bo mi pronar mowi ze z narwi najlepsze. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

A mi mówi że z narwi to złom. :P Znajomy ma i ciągle naprawia a Zetor może nie jest zbyt komfortowy i ekonomiczny ale też się nie psuje jak "z Narwi najlepsze" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swojej strony polecił bym ci Zetora Proxe,dużo bardziej mi sie podoba od tego pronara,u nas strasznie narzekają na pronary (nie wiem jak jest w przypadku tego modelu),no a na zetora tego typu nie słyszałem az tak złych opini.1 słowem ja jakbym stał przed takim wyborem to wybrałbym Zetora :P


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

No i nareszcie ktoś napisał coś normalnego :P Zetor też jest elektrohydr. więc komfort powinien mieć dobry. A jeśli chodzi o spalanie to według testu top agrar to jest oszczędniejszy od Pronara. Zetor ma Ehr ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

ja bym brał zetor firma i ma tradycję a pronar to nowość od jakiś paru lat bez obrazy dla posiadaczy tych maszyn ale zetor to zetor sprawdzone przez wielu posiadaczy.


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

ja bym wybrał zetora dobra firma znajomy ma właśnie proximę 105 i chwali ją sobie


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

Nie mam pojęcia dlaczego nie którzy się tak kochają w tych pronarach jak dla mnie to badziejstwo jakich mało a jak się rozmawia z właścicielem to złego słowa powiedzieć nie dadzą. A jak ja widzie te ciągniki po paru latach to takie orzygane od oleju że szok, podnośnik też słaby. Węź zetora :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no to jak za tą kasę to bierz Zetora bo Pronar to nadaje się jako pomocniczy lub taki co nie będzi ci go szkoda i bedziesz go katował, bo jak zajeździsz to mniejsza strata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Pronar będzie pewnie droższy od powerki (na bednarach koleś powiedział nam 172000zł brutto z LC-3 bez osprzętu więc trochę dużo) , w powerce jest rewers elektrohydrauliczny, ale za to w pronarze jest EHR. Hałas w kabinie to dużej różnicy nie będzie pewnie, może minimalna na korzyść proximy, w proximie więcej półbiegów bez sprzęgła (w pronarze tylko 1 :/ ).Jeżeli ciągnik będzie śmigał z ładowaczem to jednak lepiej powerke, ale jeśli w polu jako główna maszyna to lepiej pronara, bo ma EHR. Jakościowo będzie podobnie, jak na czas się podokręca śrubki, przedmucha się chłodnicę, dopilnuje olejów, posprawdza wsuwki od kabli to i 1. i 2. zrobią dużo godzin bez poważnych awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nie mam pojęcia dlaczego nie którzy się tak kochają w tych pronarach jak dla mnie to badziejstwo jakich mało a jak się rozmawia z właścicielem to złego słowa powiedzieć nie dadzą. A jak ja widzie te ciągniki po paru latach to takie orzygane od oleju że szok, podnośnik też słaby. Węź zetora :P

 

O jaki fachowiec sie znalazł... Ciagnik ipo paru latach. Wtedy to była nie do końca udana imitacja Belarusa... I tak wszyscy przekonani pronar to cieknie kopci i jest głośny. Zrażeni tym co pronar kiedyś robił, przyzwyczajenie że marka pronar to badziew. A z zetorem odwrotnie kiedyś super ciagniki i każdy jest przekonany Zetor z tradycją dobre ciągniki robił bezawaryjne ale robił, bo robic nie robi takich niestety Zetor strasznie się opuścił. Do nowego pronara za wiele nie powiem bo bardzo małol udzi je kupiło najlepiej niech sie wypowiedzą użtkownicy serii P5 bo takie gadanie sąsiad mówi tak mówi tak to do mnie wogóle nie dociera :) Chociaż tutaj kolegarozważa proxime więc wedlem ojego zdania to proximy staraja się robić bardzo dobrze, nie ma reklamacji, ani awarii forterra gorzej wypada. Żeby tych nowych pronarów pracowało tyle co Zetorów to inna gadka by była a tylko garstka naAf jest co ma P5 tak samo u nas bardzo mało pronarów ludzie kupili z nowej serii ale kto kupił ten złego słowa nie powie. Ale moge dopowiedzieć że ostatnio ludzie zacyznaja te NH zamawiać http://allegro.pl/new-holland-tl-5060-silnik-na-bazie-deutz-i1318413077.html Lecz tutaj nie powiem nic na ten temat bo dopiero zaczynaja te NH kupować i większosc jest dopiero dotarta


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popec    6

Ja mam pronara 5135! 130 tysi napewno nie starczy chociazby w standardzie wszystko! po 15 miesiącach ma 300mth z awarii to 2 jedna duza druga mniejsza mianowicie padł mi synchronizator skrzyni biegów i pękła chłodnica oleju! serwis sie starał jak mógł! Żeby nie ta 1 awaria to powiedziałbym ze super a tak sie troche przestraszyłem! narazie spoko! Ktos tu napisał ze słaby podnśnik-pfff takiego dociązania to porównywalnie niewiem czy inny traktor 100 konny ma. Pali sporo w orce. Ma tez przedni tuz i wom takze biega z 2 kosiarkami bebnowymi razem 4,85m bezproblemowo! ma tez ładowacz czołowy. co tu by jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Zdecydownie Zetor możesz podać ceny obydwóch egzlemplarzy i dodatkowe wyposażenie.Jestem za Zetorem ponieważ sam posiadam Proxime i chodzi elegancko fakt narazie ma 280 mtg troche mało żeby co kolwiek powiedzieć ale zero awarii.Co do Pronara 5135 to u mnie na wsi gościu który handluje węglem ,nawozami skupuje zboża kupił ten ciągnik i miał dwie awarie pompa hydrauliczna padła i tarcza sprzęgła ale to nie ma co się dziwić ponieważ cały czas przy Turze robi ma dwa lata a właściciel mówił że ma 1500 mtg ,fakt ciągnik w polu nie robi .Ale mtg ma sporo jak na swój wiek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

kolego w galeriach znajdź pronara 5135 i do użytkowników napisz prywatne wiadomości to Ci odpowiedzą na twoje pytania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

mateusz1995 jaki model pronara gnojku?

Nie gadaj o tej marce nic zlego bo czuje sie obrazony, o pierwszej seri nic zlego niepowiem(mam 82sa) zadnych awari, tylko ostatnio bylo zwarcie w elektronice i cos tam bylo zle...ale nikt mi nie powie ze w john deer'ach niema takich problemow, bo go wysmieje.Wszyscy mowia ze syszeli zepronary to rzęchy tylo ze niewiadomo z kad to sie bierze bo jak sie pogada z wlascicielami to nie narzekaja na wieksze awarie(awarie takie jak u mnie sie np. zdarzaja). Powiem jeszcze cos, mogl sie komus trafic slaby model i narzeka ale to moze sie zdarzyc w kazdej marce ze nagle mu sprzet siada, pronar mosial cos dac na poczatek ciagnik tani ktory moglby sobie sprawic kazdy rolnik, poto aby napedzic kasy po to zebysmy mogli sie teraz cieszyc nowymi modelami jakie nam oferuja. Jezeli myslicie teraz otym zeby mi odpisac ze nienarzekaja bo wydali na to pieniadze to powiedzcie mi czy jest taka mozliwosc zeby uzytkownicy ciagnikow na ktore placili w setkach tysiecy pisneli by chodz slowkiem? watpie... Wiec prosze wszystkich zeby nie pieprzyli glupot o pronarze bo oni "slyszeli". Trafi sie jakis cwaniaczek co za 90 tys. chcialby skorzano tapicerke i klimatyzacje a potem narzeka..powodzenia;) Dzieki za uwage :P

 

 

Co do tego "znajomy to tamto"..moj znajomy kopil 3 lata temu i ostatnio policzylem z nim ze wsadzil w niego dodatkowe 12 tys. na naprawy.

W twoich wypowiedziach przewazają slowa typu slyszalem i moze, same niepewnosci. Mam nadzieje ze kolejnego posta napiszesz z niepewnoscia dzieciaQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

mój sąsiad ma Pronara 1025 z 2004r i na razie żadnej awarii to chyba nie miał(bynajmniej mi nic o tym nie wiadomo) a jak go kupował to za Zetora musiałby dać 50tys więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NOM tak z 130000

za 130 000 brutto to proxy raczej nie kupisz chyba ze netto to się zgodzę. A jeśli ktos Ci zaoferował za 130 000 brutto to daj namniary do niego bo Ja też ten model pewnie będę brał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Nie mam pojęcia dlaczego nie którzy się tak kochają w tych pronarach jak dla mnie to badziejstwo jakich mało a jak się rozmawia z właścicielem to złego słowa powiedzieć nie dadzą. A jak ja widzie te ciągniki po paru latach to takie orzygane od oleju że szok, podnośnik też słaby. Węź zetora ;)

Najpierw sprawdź o czym jest mowa, a potem pisz, a nie zaśmiecasz temat.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

Jak mówiłem:"złego słowa powiedzieć nie dadzą!" Jak one się wam tak podobają to proszę kupujcie je ile wam gotówki starczy.

Mi się to traktory wogóle nie widzą i takie mam o niech zdanie jak wcześniej napisałem.

 

Nie długo to ktoś z was założy FAN-CLUB PRONARA na naszej klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj