Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceramizer

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 11:18

Ceramizer Ostatnio natknolem sie na allegro na cos takiego
http://moto.allegro....1304082854.html
Czy ktos tego uzywal?? Jak myslicie oplaci to sie kupic do ciagnika??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceramizer Dzisiaj, 01:49
  •  

#2 Share Godlech912

Godlech912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 13:24

Ceramizer Można by spróbować! Nie aż tak duże pieniądze a słyszałem już od pewnego rolnika, że miał 60-tkę na wykończeniu zalał tym ceramizerem i cały czas nią jeszcze jeździ. A jeśli chodzi o skuteczność to było kiedyś o tym na tvn turbo i sam to widziałem.... Mówili, że można temu wynalazkowi zaufać.

#3 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 17:19

Ceramizer a gdzie to sie wlewa? bo na tych zdęciach jest chyba pokazane że na tłoki leje, ale do oleju też powinno się go chyba dolać tylko nie wiadomo czemu dawka jest uzależniona od ilości oleju w wspomaganiu a nie w silniku :P

#4 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 17:23

Ceramizer Miałem to wlane do Golfa II bo brał dożo oleju po zastosowaniu tego specyfiku zmniejszyło się pobieranie oleju . Skutków ubocznych nie było .

#5 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 16 listopad 2010 - 13:53

Ceramizer Ja do swojego samochodu zaaplikowałem takie coś http://www.ceramizer.pl/ moja Astra ma mały przebieg, więc różnicy nie odczułem, oleju nie bierze ani grama. Mój kolega, który polecił mi ceramizer ma Skodę Octavię 1,9 TDI z prawie 350tyś km przebiegiem i leje ceramizer i jest bardzo zadowolony, silnik chodzi jak igła, co mogę sam potwierdzić. Działanie tego specyfiku można sprawdzić. Zmierz ciśnienie sprężania przed aplikacją i po procesie ceramizacji. I nie jest tak, że jak zastosujesz ceramizer to masz nagle nowy silnik. Warto spróbować.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#6 Share ARQ

ARQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 14:51

Ceramizer Przyłączam się do pytania. Czy daje ten środek jakąś wyraźną poprawę w eksploatacji po wlaniu go do skrzyni biegów? Podobno też można, niby eliminuje zgrzyty i wycisza pracę skrzyni. Czy zda to egzamin np. w JD, gdzie jest olej hydrauliczno-przekładniowy?

#7 Share dawid2795x

dawid2795x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Sport

Napisany 16 listopad 2010 - 15:40

Ceramizer Bardzo ciekawy produkt, tylko ciekawy mnie czy ta warstwa metalowo-ceramiczna która tworzy się w trakcie pracy jednostki nie zaklei lub nie uszkodzi innych części silnika (np: końcówek wtrysków)
Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

#8 Share Teddy

Teddy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, głównie sieci i systemy(Unix, NT), muzyka

Napisany 16 listopad 2010 - 16:48

Ceramizer ile tego trzeba by było wlać do silnika w zetorze 8011 ? :P

#9 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 17:13

Ceramizer @ARQ na stronie, którą podałem w moim poprzednim poście jak poszukasz to znajdziesz różne rodzaje ceramizerów, min. do skrzyni biegów. Czy nada się on do oleju hydrauliczno - przekładniowego nie mam pojęcia. Zapytaj producenta.
@Teddy nie mam niestety opakowania, bo jest na nim napisane ile ceramizera na ilość oleju w silniku. W jednym opakowaniu masz strzykawkę, której całą zawartość aplikuje się do silnika. Ja mam 4 litry oleju więc do ciągnika to tak ze dwa ceramizery na pewno trzeba będzie wlać. Porozmawiam z kolegą, który ten temat bardziej zagłębił i napiszę tutaj.
@dawid2795 mój kolega stosuje już od ładnych tysięcy kilometrów i zero problemów. Skodzinka lepiej pali mu na mrozie, ciszej i równiej pracuje, czyli widać działa. Wiadomo jeżeli silnik jest mocno zużyty i bierze 2 litry oleju między wymianami to po zastosowaniu ceraizera nie będzie jak nowy.

MichuFarmer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Teddy

Teddy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, głównie sieci i systemy(Unix, NT), muzyka

Napisany 16 listopad 2010 - 17:31

Ceramizer okey w takim razie czekam na dalsze info ;)

#11 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 18:13

Ceramizer @Teddy na tej stronie masz tabelkę z dawkowaniem ceramizera w zależności od przebiegu i ilości oleju.
http://www.ceramizer...nt/view/108/63/

MichuFarmer

#12 Share BRAMA

BRAMA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 16:17

Ceramizer Ale po ceramizerze nie się już zrobić szlifu wału.

Myślicie że to jest to samo co ceramizer tylko bardziej rozreklamowane?

http://allegro.pl/mo...54.html#gallery

#13 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 16:34

Ceramizer BRAMA na to wyglada tylko ceramizer tanszy

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 listopad 2010 - 17:00

Ceramizer

Bardzo ciekawy produkt, tylko ciekawy mnie czy ta warstwa metalowo-ceramiczna która tworzy się w trakcie pracy jednostki nie zaklei lub nie uszkodzi innych części silnika (np: końcówek wtrysków)

Nie wiem skąd ta popularność wyrażenia "końcówka wtryskiwacza". Prawidłowa nazwa to rozpylacz.
Budowa wtryskiwacza.

#15 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 10:57

Ceramizer Ja osobiście polecam. Użyłem jeden dozownik do bmw seri e36 silnik 1,7 diesel. Silnik nie chciał zapalać w ujemnej temperaturze. Problem zniknął, czyli zwiększyło się ciśnienie kompresji, autko ma prawie 400tyś przebiegu więc nie bałem się "skutków ubocznych". :lol:

#16 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 11:41

Ceramizer paweljd, to ze u Ciebie auto zaczelo lepiej palic przy ujemnych temperaturach, to raczej efekt tworzenia sie powloki na metalicznych czesciach silnika, stad mniejsze tarcie.

Z kumplem i bratem zalalismy to do 4 aut.
1. audi A8 4.2 300KM 250 000km - ceramizer do silnika, skrzyni i wspomagania.
2. audi 100 2.3 136KM 190 000km - ceramizer do silnika i wspomagania.
3. citroen XM 2.0 120KM ok 330 000km - ceramizer do silnika, skrzyni, i układu hydraulicznego (hamulce, zawieszenie, wspomaganie ukł kier.)
4. volvo 460 1.7 105KM ok 300 000km - ceramizer do silnika.

- wszystkie auta są na LPG.
- citroen i volvo najbardzej wyeksploatowane - tam najwieksze efekty.
- we wszystkich poprawilo sie palenie przy duzym mrozie. Teraz przy -20 i wiecej, rozruszniki kręcą jak przy -5.
- w obu audi nie stwierdzilismy lepszej kultury pracy, jedynie ciut ciszej.
- w citroenie znaczny spadek spalania lpg z min 15, do 12, silnik ciszej chodzi, wieksza dynamika, zawieszenie nie wariuje (uszczelnione), kierownica duzo lzejsza, pompa hydrauliczna przestala 'rzęzić'.
- w volvo znaczna poprawa dynamiki i elstyczności przy niskich obrotach, lepsza kultura pracy, ciszej.

planuje na wiosne przy wymianie oleju, wlać ceramizer do 7211 (silnik+wspomaganie).
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#17 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 26 grudzień 2010 - 19:38

Ceramizer Widziałem kiedyś takie doświadczenie na TVN Turbo ,jak po zalaniu silnika ceramizerem i ponownym spuszczeniu oleju samochód przejechał na sucho chyba 85km ,choć producent pisze że powinien przejechać 300km.Nigdy tego nie stosowałem ,ale coś musi w tym być,osobiście jestem otwarty na każde nowinki!.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 11:15

Ceramizer "Na sucho", tylko jakoś kontrolka od ciśnienia oleju nawet im nie błysnęła :P Zwróćcie jeszcze uwagę w czym zabrudzona jest podpora panewek głównych oraz co się na nich znajduje tuż po demontażu po teście :D Poza tym łożyska ślizgowe mają coś takiego jak luz konstrukcyjny, na coś takiego co się nazywa środkiem smarowym, w przypadku jego braku nie obędzie się bez oznak tegoż...

Tym bardziej nie robi to na mnie wrażenia, gdyż jakiś rok temu przyjechało do mnie auto na wymianę oleum w silniku, z którego miski gdzie normalnie zalewa się 3,3 litra, spłynęło ok. 0,8 <_< a ceramizera nie miał :)

Nie dajcie się nabierać na te ściemy z jazdą bez oleju. Jeśli chodzi o działanie zapobiegawcze czy naprawcze tego środka, to nie wnikałem za bardzo ale zapewne opiera się ono na adsorpcji fizycznej i chemisorpcji składników produktu do warstwy metalu w węzłach tarcia. Nie jest to nic nadzwyczajnego gdyż wszelakie dodatki przeciwtarciowe czy przeciwzużyciowe w olejach działają w podobny sposób. Idąc tym tropem zastanawiam się dlaczego taki ceramizer nie jest dodawany do olejów już podczas ich blendowania?