Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brak przedniego napędu w MF 3120

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MF3120

MF3120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 11:04

Brak przedniego napędu w MF 3120 Gdy wjechałem na kiszonkę usłyszałem głośny stuk, nie wiedziałem co się stało, ciągnik chodził normalnie. A teraz pojechałem orać, zacząłem się grzebać i zobaczyłem że przedni napęd nie działa. Czy to mogło być skutkiem tego stuku? Jeśli tak to co się mogło stać i gdzie? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brak przedniego napędu w MF 3120 Dzisiaj, 10:59
  •  

#2 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 11:06

Brak przedniego napędu w MF 3120 a nie zagladales tam nic?? moze wal od przedniego pekl? a jak na prysme wjezdzales to miales przedni zalaczony??

#3 Share mesomorph

mesomorph

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 11:17

Brak przedniego napędu w MF 3120 usłyszales stuk, a bylo czuć przy tym jakies drganie? Mysle ze skoro byl ten stuk, i pochodzil wlasnie z przedniego napedu to poszla jakas cześć mechaniczna... z elektronika raczej jest wszystko ok.. swieci sie kontrolka od przedniego napedu gdy go wlaczysz? i czy zawsze sie wlacza i rozlacza? i czy przedni naped wogole nie raeguje wtedy gdy jest wlaczony??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share MF3120

MF3120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 13:07

Brak przedniego napędu w MF 3120 wjeżdżałem z włączonym bo spora kupka już była
Tata tam patrzył i nic nie był chyba, muszę jeszcze zobaczyć
kontrolka działa dobrze tylko zawsze jak się zapala ciągnik to napęd jest włączony i przez chwię nie da się wyłączyć
przedni nic nie reaguję

#5 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 14:11

Brak przedniego napędu w MF 3120 Z zewnątrz masz do sprawdzenia: tuleję frezowaną łaczącą wal z wałkiem ataku przy przednim moście, zdarza się wybicie frezów, w końcu mogły się obciąc lub mógł się uciąć wałek ataku (pęknąć ). Natomiast w skrzyni mogło po ułamywać wypusty którymi tarczki czepiają za kosz, też się zdarza, w zadnym z przypadków nie powinieneś eksploatować ciągnika bez usunięcia usterki. W pierwszym mozesz wął nawet zgiąć albo jak się urwie to narobi bałaganu, a w drógim odłamana część tarczki może zostać poderwana z dna i dostać się między tryby. To są najbardziej typowe usterki przeniego napędu w tych MFach.
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kostekk1990

kostekk1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 15:17

Brak przedniego napędu w MF 3120 Witam kolegów.Częstą awaria w przednich napedach są uszkodzenia czesci w piastach przy kole(lewa lub prawa strona)Pierwsza czynnosc ktora bedziesz robił przy napedzie to odrazu rozbieraj te piasty.Zapewne w krotka półos sie urwała albo frez zlizany