Skocz do zawartości

Zdjęcie

używane

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 14 listopad 2010 - 21:58

używane mam zamiar kupić co myślicie na jego temat wart jest zachodu ,jak się sprawuje w polu co wybrać mf 8250xtra czy ford 8870 mam 32ha ziemia pogorkowata zróżnicowana

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
używane Dzisiaj, 09:52
  •  

#2 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 14 listopad 2010 - 22:26

używane pozdrawiam ZSR Kisielice ale może wyraź się nieco dokładniej jaki model, główny ciągnik czy pomocniczy na jaki areał,jaka gleba z jakimi maszynami miałby pracować

#3 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 15 listopad 2010 - 08:23

używane

pozdrawiam ZSR Kisielice ale może wyraź się nieco dokładniej jaki model, główny ciągnik czy pomocniczy na jaki areał,jaka gleba z jakimi maszynami miałby pracować

miałby pracować pług 4 skibowy obrotowy agregat uprawowy 3m bierny areał 32ha teren pogorkowaty ziemia zróżnicowana

#4 Share DawidM

DawidM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 09:30

używane Przede wszystkim czy nie uważasz, że to delikatna przesada? Trochę za mało areału masz na ciągnik o takiej mocy, do wspomnianych maszyn też tak średnio będzie pasował... Chyba, że masz zamiar wykonywać dużo usług. Jeśli nie ekonomicznie raczej taki zakup nie będzie uzasadniony...

#5 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 11:24

używane Szybciej robotę zrobi i się nie bedzię męczył a to wiele więc można taki kupić. A nie lepiej jakiegoś JD?

#6 Share DawidM

DawidM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 08:17

używane Ekonomia powinna tu odgrywać główną rolę. Koszty utrzymania tak dużego ciągnika w małym gospodarstwie są zbyt wysokie. Dlatego lepiej dobrać optymalnie ciągnik do posiadanych maszyn.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 19:40

używane Jakie utrzymanie, nawet się tłumik się nie "rozgrzeje" a bedzie po robocie i będzie służył wiele lat

#8 Share DawidM

DawidM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 10:27

używane Specyficzny tok myślenia. To według mnie jest przerost formy nad treścią... Twierdzisz, że im większy, tym lepszy, mimo, że nie pasuje np do posiadanych maszyn. Po co w takim razie produkowane są ciągniki mniejszej mocy, skoro te duże mają same plusy?

#9 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 11:03

używane heh niech kupi to sie przekona do nas na warsztat ostatnio przyjech koles same titan190 koles ma cos ok 25ha i kupil sobie taka maszynke bo tez tak myslal ze jak wiekszy to sie szybciej robote zrobi, nie bede juz wspominal ile go wyniosla nprawa i iel bylo sie z nim je*** bo mnie az krew zalewa ;) jak robilismy jazde probna to podczepilismy sobie karnister 5l bo zbiornik byl podwieszony i paliwo spuszczone, to po przejechaniu sie na cpn (w jedna strone ok 3km) po powrocie nie zostalo prawie nic w karnistrze, co prawda ciagnik nie byl jeszcze w pelni ,,sprawny" wiec zapewne mogl wiecej palic niz powinien
wiec jesli kolege stac zalewac to czemu nie niech kupi ale na 32ha to wystarczy jakas 4 cylindrowka moc ok 110km i do maszyn bedzie pasowala i wcale sie nie bedzie meczyc

#10 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 19:54

używane No to ja przeginam Bo chcę coś do 170 km na ponad 90 ha.A pola to mam od domu różnie 3, 9 i 17 km .Z JD no może MF.

#11 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 20:00

używane

heh niech kupi to sie przekona do nas na warsztat ostatnio przyjech koles same titan190 koles ma cos ok 25ha i kupil sobie taka maszynke bo tez tak myslal ze jak wiekszy to sie szybciej robote zrobi, nie bede juz wspominal ile go wyniosla nprawa i iel bylo sie z nim je*** bo mnie az krew zalewa :blink: jak robilismy jazde probna to podczepilismy sobie karnister 5l bo zbiornik byl podwieszony i paliwo spuszczone, to po przejechaniu sie na cpn (w jedna strone ok 3km) po powrocie nie zostalo prawie nic w karnistrze, co prawda ciagnik nie byl jeszcze w pelni ,,sprawny" wiec zapewne mogl wiecej palic niz powinien
wiec jesli kolege stac zalewac to czemu nie niech kupi ale na 32ha to wystarczy jakas 4 cylindrowka moc ok 110km i do maszyn bedzie pasowala i wcale sie nie bedzie meczyc

Jak poleciał na cenę bo tani był to nic się nie poradzi, ciągnik tej mocy na 30 ha nie powinien wymagać remontu przez 10-15lat
Ile można MTG nakręcić na takim areale a ma chodzić 5tys mtg nienagannie przy tak lekkiej pracya nie mówie już o dobiciu 10000MTG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 23:52

używane Ty wiesz tomi co w ogóle piszesz czy najpierw piszesz o później myślisz? Może inaczej, prościej. Wiesz co znaczy słowo EKONOMIA? Jak nie to wujek google ci pomoże.

Dodaj odpowiedź