Lesin

Ciągnik na 40 ha

Polecane posty

adeq15    6

jaki ciagnik polecie na 40 ha jesli mam c360 c360 c4011 i u914 co polecice troske mocniejszego od u 914 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

nie wyrabiasz się tymi ciągnikami??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja bym sprzedał 1 c360 i 1 4011 i kupił 90 km zetora forterre


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saymon    0

lepiej forterre 110km różnica ceny nie duża a tak bedzie pod 4 skiby obracane na resorach i agregat uprawowo siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Posprzedawaj URSUSy, zostaw tylko 914 i za to kup 6220SE (90 KM, ECE-R24) w przedłużonej do 25 października promocji John Deere za 144 444 zł netto, niedługo złożysz wniosek PROW i orzymasz zwrot. Będziesz mieć nowy ciągnik zamiast 3 starych. Dużo mniej paliwa, mniej godzin spędzonych w pracy, większy komfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja też ci radzę sprzedać wszystkie ciągniki oprócz Ursusa 914 i zostaw sobie C - 360 do lekkich prac polowych...i kup coś tak ponad 110 km...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woj    0

zostaw sobie c360 (nie wiem w czym sie specjalizujesz moze jedna c360 wystarczy) sprzedaj c360, c4011 i u914 i kup sobie ciagnik 100km z odpowiednim sprzetem potrzebnym w twoim gospodarstwie i jak najwiecej eksploatuj ten ciagnik, kup takiej marki zebys mial ok serwis bisko do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

ja tez radzilbym ci zostawic tylko c360 bo byla by w sam raz do lzejszych prac ( bo u914 to troszke za duzy do lekkich prac no i pewnie masz duzo maszyn do 60-tki ) i kup sobie za te 3 ciagniki taki kolo 110km . Te dwa ciagniki z pewnoscie dadza rady na 40ha a nawet na wiekszym areale. Ja robie tak - mam zetora 5211 i prawie 30 ha no i co roku pola przybywa a za max. 3 lata mysle dobrac ( wydzierzawic , wykupic bo jest od kogo ) pola tak zeby razem bylo okolo 50ha i jak nie w tym to w nastepnym roku kupuje MF 125km bo u mnie ziemie sa dosc ciezkie do uprawy no i nie mam zamiaru spedzac tyle czasu w polu ile spedzam w tej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Zostaw sobie C360 i U914, dokup jakiś 90-100KM w dobrym stanie i styknie (pracuje podobnym zestawem na nieco większej powierzchni). Zależy czego oczekujesz od ciągnika, bo tak to można różne rzeczy doradzać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Też mam ok. 40ha i na ten areał mam Ursusa 4514, C 360 i C 4011. Jakoś się nimi wyrabiam, ale na pewno przydałby się lepszy sprzęt, chociaż w tej chwili nic nie planuje zmieniać. W porzyszłości chce kupić coś 6 cylindrowego o najmniejszej mocy (tak 110-120 KM).

 

P.S. Mój sasiad zawsze mówi jak ktoś sprzedaje C 360 to znaczy, że gospodarka chli mu się ku upadkowi :) :) :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

dzieki koledzy za wasze odpowiedzi ale mi zalezy na tym zeby dokupic jakis ciagnik do tego a nic nie sprzedawac bo nieraz brakuje mi ciagników trzy idz do siana a jeden w pole a jak kupimu cos mocniejszego conajmniej 100km to bedzie ok babka z dziadkiem do siana z 60tkami i 40tka ja z wujkiem w pole ja na 914 z agregatem a eujek tym wiekszym robi orke bynajmniej ja tak uprawiam ziemi a tak to trzeba brac 914 do plugy a 60tka do malego agregaciku 2,5 m a tak do 914 ciaga 4m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

No jak tak musisz. To też wiąże się zawsze z niepotrzebnymi kosztami- każdy musi być ubezpieczony (no chyba, że niektórymi nie wyruszasz na drogi :)), do każdego musi być aku (no chyba, że odpalasz niektóre na zaciąg :)) i takie podobne sprawy. Może napisz ile planujesz wydac kasy na nowy sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

cena to niegar tu roli ale dowiedzialem sie ze byc moze aloze turbo do u 914 to nie bede kupowal bo mi to zalezy o czyms mocniejszym do plugu bo mam plug 5cio skibowy z odkladniami od 4tro a 4 ma wieksze odkladni. Jak zaloze turbo do u914 to e tedy byc moze kupie jeszcze jedno c360 lub cos podobnego ale powiedzcie mi co jeszcze polecili byscie mniejszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

te ursusy na licencji maseya mnie nie interesuja no ewentualnie to moze 3512 ale myslalem nad zetorkiem 7245 albo cos podobnego z przednim napedem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem jak u innych ale w gosp 20-60 ha musi być ciagnik 40-60km i w zasadzie sie go najczęsciej użytkuje (siewnik,pielnik,sadzarki,opryskiwacz,rozsiewacz itp.)Sprzedaż 360 to max 12000 a 4011 -6-8 tys jak ładne to ciut wiecej ,ale co za to kupisz ,może dopłacisz do klimy lub innego bajeru.Warto by pewno zmienić 914 ale by coś kupić godnego uwagi trza by spienięzyc ze cztery takie sztuki.Wszelkie prace które wykonuje 360 oczywiście można wykonac cięższym sprzętem ale przy starych maszynach to nieekonomiczne a wręcz niemożliwe natomiast na kupno tego typu sprzętu do większego ciągnika nie stać gospodarstw o takim areale.Trudno cokolwiek podpowiedzieć ,jeśli masz możliwośc powiekszenia gospodarstwa to cos koło 90-110 km jeśli nie pozostan przy 80-90 km ,wykorzystasz posiadane maszyny w przypadku zwiekszenia mocy do wymiany masz wszystko do uporawy a to kolejne koszty.Jak 914 nie jest zła -przeczekaj na razie starczy a przy wejsciu prow może cos znajdziesz z używek kóre powinny stanieć lub kupisz cos nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jozek18    0

mogę podpisać się pod wypowiedziom xemit`a gdyż też posiadam 40 ha

dziwem ci się tylko że chciałbyś wszystko od razu zrobić........zebrać słomę i uprawić pod zasiew jednocześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

sprzdaj 1 c360 i 1 4011 i kup zetora forterre 90 km albo za 150 tys brutto 97 km DF agroplusa i ja bym na twoim miejscu tak zrobił


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj