Lesin

Ciągnik na 40 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mx_racer    127

Case Maxxum 5150 troche bd musiał dołozyć ale za to maszyna konkretna. Jest w miare oszczędny, moc 125km. Komfort tez na wysokim poziomie rewers elektrohydrauliczny itp. Z czegoś tanszego to Deutz Fahr z seri Dx lub może Fendt Favorit 61X.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mefiq    2

ma być w miarę oszczędny kup 4 gary sam mam 116 km który pracuje jako główny na 50 ha i bez problemu starczA

jaki to ciągnik?

 

 

2

 

dlaczego akurat ten ? coś więcej ?

///////////////

Fendt odpada jakoś mam złe wspomnienia z nim, a raczej mój wujek może trafił na trefnego ale dużo włożył w niego wtedy ;/ i jakoś mnie nie przekonują do Sb

Edytowano przez Mefiq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mefiq    2

zetor 16245

 Mateusz :D mógłbyś coś więcej jakieś zalety/wady opisać, nw posiadasz ten ciągnik, znajomy posiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Ciągniki pewnie mają moc, ale komfort to mizerny, trochę stare ale maszyna może być stara ale jara 

 

Ja osobiście szukałbym coś w granicach roku 1990-1995 

 

Na 40 ha i na taką klasę ziemi to bym szukał masseya 6190 lub 8120 tylko do budżetu trzeba by trochę dołożyć, a po 12 h pracy w takim ciągniku wysiada się jak człowiek w dobrym humorze 

john deere będzie droższy 

 

https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-deutz-fahr-agrostar-6-61-dx-john-deere-fendt-renault-mf-CID757-IDjj4OR.html#b900317f0c

polecam takiego deutza 

 

https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-renault-155-54-z-tuz-CID757-IDifkSd.html#b900317f0c

https://www.olx.pl/oferta/renault-155-54-turbo-tuz-1998-CID757-IDivL3l.html#28e3aeeddf

tutaj masz np renówkę 

 

Wiadomo że cena jest do negocjacji więc do 50 możliwe że się zbije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ten zts nic nadzwyczajnego przod opony do wymiany,widac mocowanie do tura czyli przodek pewnie wytluczony,do tego stan wizualny pozostawia wiele do zyczenia.
Osobiscie polecam renautl typy 133-54 maszyny nie do zdarcia i przy okazji dosyc oszczedne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam mam 133.14 to mogę coś powiedzieć na ten temat jak chcesz coś więcej.

Z tych co podałeś najbardziej zastanowiłbym się na 145.14. Fakt sprzęt ma 30 lat ale na to nie patrz tak samo ja na mtg. Bo bardzo ale to bardzo prawdopodobne że przed tą 7 jest jeszcze 1. To standard w tych sprzętach. Poza tym 135 KM z tuzem i wom z przodu stało i do kościoła jeździło pewnie. No ale mniejsza.

Jeśli mechanicznie jest w porządku to ok. To że jest malowana to chyba widać gołym okiem i tyle. Najważniejsze czy silnik, skrzynia, tylny most są wymalowane.

Blachy to chyba wszystkie są malowane. No może dach nie bo nie widać.

Sprzęt jest naprawdę trwały. Kwestia tylko stanu mechanicznego. Ewentualne remonty nie są takie strasznie drogie i jest sporo zamienników które w brew pozorom są naprawdę dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz85    2

 Mateusz :D mógłbyś coś więcej jakieś zalety/wady opisać, nw posiadasz ten ciągnik, znajomy posiada?

post-205818-0-71224600-1484684146_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mefiq    2

części to nie problem 1-2 i masz

a co chcesz więcej wiedzieć?

 

ta z linku to identyko jak moja

no na przykładzie Twojej, w przeciągu jak Ją masz to hmm na remonty ile wydałeś i co najczęściej pada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na remonty to wydałem ok 1500pln z czego 800-850 pompa hydrauliczna ale z tym to akurat się liczyłem a reszta to pierdoły typu jakiś uszczelniacz wkładki do haków CBM rozkręcenie wieszaków podnośnika i jeden stabilizator boczny podnośnika i termostat bo ogrzewania nie działało a tak to oleje filtry i ON do baku.

Co pada?? Trudne pytanie bo ciężko powiedzieć bo naprawdę się nie psuje. Wiadomo nie jest to nowe (i całe szczęście) ale jej stan jest naprawdę dobry. Jakbym chciał ją doprowadzić do stanu tip top to na chwilę obecną jakieś 5-7k. Ale na razie jest jak jest silnik ładnie pracuje oleju nie bierze skrzynia zero problemów napęd tak samo podnośnik i hydraulika dają jak na razie radę. W kabinie w miarę cicho i jest szczelna jak na swój wiek. Ogrzewanie działa że trzeba się rozbierać. Czego chcieć więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mefiq    2

to nic tylko trzeba trafić na miarę dobry egzemplarz :D a mało tych ciągników jest z tego co widzę na necie ;/ MF masa jak to moda była ze każdy w okolicy Fendta kupował tak teraz MF a renie fakt faktem mogą być niedoceniane bo każdy starszy gospodarz bierze to o czy słyszał, coś co widział na polach (np: taki mój ojciec, na pytanie czy reno są dobre to odpowiedział ze "nie" a ponownie zapytałem "dlaczego" to odpowiedział "nie wiem" no trochę się uśmiałem ale takie myślenie ma dużo starszych rolników ze biorą tylko to o czym słyszeli lub widzieli ;/ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xD xD opinie i sugestie mają być obiektywne.

A dlaczego sprzedajesz ?

 

Trochę więcej komfortu by się przydało bo gospodarstwo prowadzę po pracy. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zakup Reni dokonałem właściwie poprzez informacje z tego forum.
U mnie w grę wchodził jeszcze Case 1056 i w z wyż. A że nic ciekawego nie znalazłem a trafiła się Renia więc padło na nią.
Co do stanu to fakt. Jak dobrze trafisz to naprawdę będziesz zadowolony.
Reno w brew pozorom to marka która cieszy się dobrą opinią.
Ja teraz w sumie zmieniłbym swoją na większą ale z drugiej strony nie jest to takie pilne.
A poza tym szukam 2 Reni tylko że mniejszej zamiast c360 jako pomocnika do opryskiwacza i rozsiewacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus380123    0

Witam  wszystkich polećcie mi jakiś nowy ciągnik do 75km w cenie do 160000tysięcy.

Mam 35 hektarowe gospodarstwo.

Ciągnik będzie kosił trawę i woził kiszonkę.

Prosze podać promozycje jak najszybciej bo w drugim miesiący będe jechał po ciągnik.

Traktujcie to poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

zapoznaj się z zawartością forum takich tematów jest już sporo na forum


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RogR01    16

Steyr do 70km w tych pieniądzach powinieneś się wyrobić a traktor powinien być już spoko wyposażony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

Wczesniej chyba wstawiłeś zdjęcie czy komentarz pod Ursusem 380 to moze ursus 380?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj