Lesin

Ciągnik na 40 ha

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak cena netoo interesowałem się także Fendt'em 145km to jest model 714 scr vario to koszt takiego ciągniczka wyposażonego najbardziej jak można to koszt rzędu 490tyś netto PLN.

Mi bardziej podoba się jednak John Deere. Teraz wybrać skrzynie ;p DD czy AP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Więc jeśli padnie na jelenia w 6 cylkach i porsty to brałbym 6150m jak chcesz nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza89    0

tylko nowy wchodzi w gre, szkoda ze te 6130 i 6140M są w czwórkach, bardzo mi sie podobaja tylko te 4 cylindry mnie odstraszaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

gościu już mnie denerwujesz dołożysz 10tyś i masz za 300netto dobrze wyposażoną 6cyl 6150M...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Szkoda przepłacać na JD. kup coś z CNH to samo zrobi za mniejsze pieniądze i mniej spali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

haha na pewno New Holland nie będzie lepszy i mniej awaryjny przez co łatwiejszy w utrzymaniu niż John Deere. New Holland jest znany z awaryjności ciągników ;) są dobre ale do czasu gdy mamy gwarancję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza89    0

nh napewno odpad jeszcze potym jak dowiedziałem się ze na pokazy przyjezdzaja czipowanymi ciągnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a z dotacją to na jaką moc max można liczyć przy 40 ha bo wymieniacie tu ciągniki o mocy 150km, a coś nie jestem przekonany czy się taki dostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

haha na pewno New Holland nie będzie lepszy i mniej awaryjny przez co łatwiejszy w utrzymaniu niż John Deere. New Holland jest znany z awaryjności ciągników ;) są dobre ale do czasu gdy mamy gwarancję :P

Haha bez komentarza.. JD jest awaryjny jak stary c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Haha bez komentarza.. JD jest awaryjny jak stary c360

Widzę znawca john'ów ;) ciekawe ile sam masz koleżko jak takie wystawiasz opiniee. Nie raz spotykałem się z nh i różnymi ich opiniiami głównie złymi. A co do jelenia to na pewno nie jest awaryjny jak twój! stary c360 kolego. Raczej na pewno nigdy nie pracowałeś na ciągniku tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

nh napewno odpad jeszcze potym jak dowiedziałem się ze na pokazy przyjezdzaja czipowanymi ciągnikami

 

A wolisz bardziej proste ciągniki czy raczej z róznymi nowszymi technologiami?

Jak chcesz w miarę prosty ciągnik ale z komfortem na poziomie to Landini i MCCormick są ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Widzę znawca john'ów ;) ciekawe ile sam masz koleżko jak takie wystawiasz opiniee. Nie raz spotykałem się z nh i różnymi ich opiniiami głównie złymi. A co do jelenia to na pewno nie jest awaryjny jak twój! stary c360 kolego. Raczej na pewno nigdy nie pracowałeś na ciągniku tej firmy.

tylko czekałem na twoją odpowiedź, moje komentarze są na tym samym poziomie co twoje durne opinie i spamowanie w każdym temacie ze JD najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie spamuje tylko wytarzam swoje opinie durny koleżko. I robie to bo mam te ciągniki i wiem cos o nich w przeciwieństwie do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza89    0

a wiecie może czy w df6150 wystęuje ten podłokietnik ze wszystkim takie coś ala multgi kontlorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

wersja TTV kolego masz wszystko w podłokietniku + sterowanie z joysticka " hydraulika, tylny tuz, kierunek jazdy, tempomat"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlakacZ    16

Jeżeli jesteś Nastawiony na Produkcję Mleczną bierz ciągnik o przedziale mocy 100-130km. Takie sprzęty przydadzą się w żniwa( jeżeli masz tura ) i w okesie Kiszonek qq czy trawa . Duża moc zapewnia dobrą pracę z samozbierkami/objetosciowkami ;) Do pługa też dobre i zestaw 3m do siewu spokojnie dyga :) Nawet możesz wtedy o agregacie podorywkowym myśleć :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti17cf    1

Ja szczerze polecam New Hollanda, na prawdę spotkać klienta niezadowolonego z zakupu tej maszyny jest dosyć rzadko. Case praktycznie pod względem mechanicznym dużo nie będzie się różnił od New Hollanda. Obie marki wychodzą pod sztandarem CNH i z tych samych komponentów. Główne różnice to są tylko w wyglądzie tapicerki i maski. Po prostu radziłbym Ci wziąć ten, do którego dostaniesz korzystniejszą ofertę. Za NH T6.165 możesz liczyć się z ceną ok. 220 tys. netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na taki areał polecił bym ciągnik ok130km. Jeśli miał bym wybierać markę to byli by to Case/New Holland lub John Seere serii 6x30, jestem posiadaczem 6630 Comfort. Cenie go sobię za jakość wykonania, komfort pracy, za prostotę, wszystko jest tak jak powinno być. Dużo osób narzeka na spalanie. Ja wytrzymam się od opinni na ten temat, gdyż jestem zdania, że maszyna aby dobrze wykonać pracę, musi też swoje spalić.

*Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

Ja bym myślał o czyms większym, ale nie wszystkim budżet na to pozawala więc polece 1224 albo 1614 lub coś z xx34 ale to już kasa większa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

A może belarus 1221? Wg mnie cena ciągnika zbliżona do ceny serii XX34 ursusa. Cena części podobna a komfort podobny jeśli nie wyższy (choć jak to w ruskim szału nie ma jednak i tak lepiej niż w serii XX14). Pomijając to że można wychaczyć za tę samą cenę dużo młodszy rocznikowo egzemplarz za 50tys można już mieć okolice 2004 roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

Teraz zauwżyłem że to 7 lat temu było więc moje zdanie teraz nie ważne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj