Lesin

Ciągnik na 40 ha

Polecane posty

Danioq202    14

Masz już kilka jeleni więc warto pokusić się o kolejnego .. Chociaż za te pieniądze wolałbym Fendta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a czemu nad fendem ;) konstrukcja bez ramy lub półrama ;c i cena uhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

Według mnie Fendt jakościowo jest lepszy .. Cena może i jest troche wyższa ale za komfort jaki oddaje jazda warto zapłacić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Teraz kurcze troche myśle także o ciągnikach używanych tak do max 5 lat z John Deere tylko i wyłacznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

Szczerze nie warto ładować się teraz w nowe ciągniki .. To już nie ta jakoś jak 5-10 lat temu ...

Pomyśl nad JD 6930 premium :) są to ciągniki mocne bardzo dobrze wykonane :)

 

Z innych marek Fendt 716 vario :) poszukaj obejrzyj przejdź się i będziesz miał już porównanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mojego kolegi stoi Fendt lsa chyba 611 :P i fajnie wygląda lecz nie wiem jak z jazdą i mocą :P

A jaki ciągnik polecasz tak do max 5 lat ? ;) Z johna oprócz tego 6930 premium ;)

Szkoda że już nie produkują takich kocurów :(

Ostatnio przeglądałem intertnet i znalazłem temat o tym, że ciągnik John Deere 6620se to jedna z najlepszych maszyn 120-135 km firmy John Deere bo jest praktycznie nie awaryjny, nie ma zbędnej elektroniki

U mojego znajomego stoi 6630 i czytałem na internecie, że ciągle się psuje i w ogóle złe opinie o tej maszynce ;)

Tak więc PROSTOTA GÓRĄ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Witaj. Ja kupiłem sprowadzonego z Anglii 6930 i jestem bardzo zadowolony. Ciągnik bezawaryjny. Jak ktoś nie u mnie się obchodzić po ludzku z maszyną to jaki by nie był to się posypie. Jak chcesz wiedzieć kto sprzedaje porządne ciągniki używane i chcesz wiedzieć coś więcej to pisz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tymus chodzi mi o prostotę ale nie aż taką ;) i komfort też ważny ;)

Co do Petro to z jakiego jesteś województwa ;) i ile ma godzinek ten John'y z angli ;)

I jak sądzisz ile trzeba dać za dobry ciągnik (chodzi mi tu aby był zadbany itp) John Deere ok 150km ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danioq202    14

A znowu wujek ma 6630 ( comfort ) i chodzi bez awaryjnie .

 

Do 5 lat Na pewno Fendt 714 lub 716 vario :) w polu idzie lepiej niż JD :)

 

Możesz zwrócić uwagę na Massey ferguson :) Bardzo dobre ciągniki , oszczędne , komfort też nie jest zły :)

 

Z biedny Case CVX 150 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

propozycje dobre lecz nie wiem dlaczego najbardziej ciągnie mnie do tych zielonych koleżków :)

Jak może być cena 6930premium w świetnym stanie + tuz i tls ;)

 

A Jaka jest cena nowego i używanego ciągnika John Deere 6140r ;)

Edytowano przez John6620

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co powiedzie o Case Puma CVX 175? oraz Claas Arion 620/640 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

Mi by tam stykła Puma 130 CVX, ale mój Maxio 110@145 też daje radę tylko szkoda że nie jest CVX


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja zapytalem co sądzicie o maszynach Case puma CVX 175 oraz Claas Arion 640/620 a nie o to jaki masz ciągnik i jak się on sprawuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

chodziło mi o to że teraz bym celował w Pumę 130 i w CVX, ciebie interesuje Puma CVX 175, ale to Puma CVX i to Puma CVX, byłem w Austrii na pokazach Pumy i teraz bym kupił Pumę i koniecznie CVX.


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Aha to przepraszam że tak naskoczyłem na ciebie a nie boisz się tej elektroniki w większkości zbędnej ;) ?

Jutro jade do dealera John Deere i zapytam się o ciągnik 150km i 6 garów ostatnio jak byłem u innego to wskazał mi 6130r lecz on ma 4 gary a wskazałem mu, że interesuje mnie tylko 6 garowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

ja tam z elektroniką jestem za pan brat ;) lubię jak jest jej dużo, może dlatego bo jestem po szkole elektronicznej ;) a rolnictwo to tylko moje hobby, a jak się coś popsuje to będę się wtedy martwić, bo zaraz ktoś napisze jak się popsuje to co, najważniejsze żeby w kabinie było czysto i klima była sprawna to się długo nie powinno nic stać, kabina w Case najbardziej mi odpowiadała, zresztą to samo jest w Pumie, Multicontroler to było to czego szukałem, przerażało mnie mnóstwo dźwigni i wajch w zwykłych ciągnikach ;) a tu wszystko mam dosłownie pod prawym kciukiem. No i zależy co uważasz za zbędne bo bez lusterek elektrycznych tez da się obejść ale ja już sobie nie wyobrażam pracować bez nich, to tylko taki przykład.


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza89    0

witam

chciałem kupić nowy ciągnik na koło 40 ha z możliwością zwiększenia areału w kolejnych latach do ponad 50 ha. Jaki ciągnik polecacie ja zastanawiam się nad JD 6130M , NH seri 6 lub 7 , DF 6150 oraz ostatnio spodobała mi się Valtra. Posiadam ziemie ciężkie z rędzinami glinami i iłami oraz pagórkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak będą dotacje to ja biorę John Deere 6150r na full opcji. Ciągnik ciężki, silny, wytrzymały, na pełnej ramie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

6140r w normalnej skrzyni czyli np. AutoQuad+ eco to wydatek rzędu 360tyś. Liczymy w tym przedni tuz,wom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj