Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 40 ha

521 odpowiedzi na ten temat

#321 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów

Napisany 21 maj 2010 - 12:14

Ciągnik na 40 ha Mnie chodzi o nowy traktor.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 40 ha Dzisiaj, 19:23
  •  

#322 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 21 maj 2010 - 12:21

Ciągnik na 40 ha Znajomy ma 40 ha raczej ciężkiej ziemi i wszystko obrabia MF 255 .Sieje tylko zboże i rzepak.

I pracuję zawodowo.

#323 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 22 maj 2010 - 19:56

Ciągnik na 40 ha no to w tej cenie wielkiego wyboru wprawdzie nie ma ale nh t5060 by już był.. a to dobre ciągniki. dopracowany i solidny sprzęt. za 180tys brutto to już nieźle wyposażony będzie

#324 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla bydła mlecznego, Muzyka electro house..:)

Napisany 20 czerwiec 2010 - 17:24

Ciągnik na 40 ha

Duże macie te maszyny jak na takie areały :D. Ja na 40ha robie Ursusem 4514 (główny ciągnik). Może troche pracy ma, ale za to odzwierciedla się to w ekonomice :D.

chłopie to ty jeszcze niewiesz co sie w kraju dzieje ;) moja okolica jest bardzo dobrze rozwinieta gospodarczo i jest duzo ludzi co na 20ha kupuja nowe ciagniczki. Moj znajomy na 17ha kupil 150konnego nowego Johna;D ale nic mu to niedalo bo teraz nawet w swoim domu niemieszka bo bank wszystko przejął.Sasiad moj ma 28ha i ma nowego Masseya 5425 i nowke johna 5820 z turem.Podsumowując niektórzy ludzi sa jak dzieci ba chca sie tylko pokazac;))
Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

#325 Share adamb122

adamb122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 18:48

Ciągnik na 40 ha ja mam 42 ha i ursusa 914,zetora 5211 i najszybszy 40km/h case international 844xl i to mi wystarcza

#326 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 19:24

Ciągnik na 40 ha ja mam 40ha i wszystko obrabiam Ursusem 4512 z turem i MF 255 i spokojnie daja rade

#327 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 20:49

Ciągnik na 40 ha No ja tez daje rade swoimi "sprzętami",ale nie wygląda to tak jak być powinno.Sieje kukurydze,a chciałbym może jakąś pszeniczke zasiać od czasu do czasu ale własnie nie starcza czasu. Bo trzeba kropić kukurydze na bierząco,suszyć,w wolnych chwilach już obornik wozić(a co roku nawoże obornikiem połowe areału),do tego jeszcze jest pracochłonna hodowla gęsi,a gdzie tu orka,uprawa i siew????Pogoda też płata figle,zbiór kukurydzy sie wydłuża i pozostaje siać wiosną kukurydze znów. Nie narzekam ale płodozmian by sie przydał.A gdyby tak doszedł konkretny traktor plus rozrzutnik(jeden 7 tonowy mam do zetora 8045)plus jakaś nowa przyczepa(3 na zbiór kukurydzy to za mało) to samo wożenie obornika sie skraca o połowe.A to wszystko jest przyznane na Prow, tylko nie ma decyzji jaki traktor wybrać............A taka decyzja jest naprawde trudna,bo ciągnik sie kupuje na pare ładnych lat i tak żeby nie żałować.

#328 Share pawel2793

pawel2793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanizacja.

Napisany 06 lipiec 2010 - 20:51

Ciągnik na 40 ha ja mam 40 ha i obrabiam to c 360 i c 385A. ale że 385A sprzedałem to też się głowie co by tu wybrać

#329 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 07 lipiec 2010 - 13:37

Ciągnik na 40 ha chcesz cos koło 100-110km to weż cos z sdf np. agrofarma 430 w najprostszej wersji,albo same lub lamborghini tańsze od df, chyba. masz już zetorka wiesz co i jak to możesz tez nowego brać...co do pronara to bym sie zastanowił, ale te ,,czerwone'' to nic nie mają wspólnego z białoruskimi.. a co do innych to nie wiem, jaka cena np. mccormika chyba c-max czy jakos tak w pełni mechaniczny... wybór do ciebie należy, ale powiedzmy szczerze zetor wiecej spali od df, a pisałeś żeby z zapasem było na kiedyś, wiec cena sie wyrówna...

#330 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 19:13

Ciągnik na 40 ha @chwiolas mi tam czasu starczy w zupełności. ja mam 17 lat, mam mlodszego brachola i tate jeszcze na pelnym chodzie to operatorów na sprzety mam a gdyz prowadze chodowle krów wiec zajmuje sie jedną rzeczą i nia głównie sie interesujemy wiec czasu starcza

@rafalkom555 ja tez sie na zakup nowego ciagnika na prow przymierzam i interesuja mnie wlasnie MCcormiki i jesli ktos mial stycznosc z tymi ciagnikami to prosze o jaka krótka charakterystyke;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 20:08

Ciągnik na 40 ha z tego co wiem to mtx były dobre na mechanicznej pompie a teraz je zastąpiły xtx już z common railem... moim zdaniem dobre i oszczędne w spalaniu ciągniki, cena to nie wiem ale o tym c-max chyba czytałem w gazecie i jest na mechanicznych rzeczach , jutro napisze więcej o nim gdyż dziś jest już troche późno a jutro maliny... łe łe

#332 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 13:17

Ciągnik na 40 ha mnie interesuje MC 115(4 cyl) lub MC 120 Power6 (6 cyl) ale niewiem jaka jest roznica cenowa. w tych modelach tez są mechaniczne odzespoły?

#333 Share Piotrekkk

Piotrekkk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 15:08

Ciągnik na 40 ha Może NH 6020 byłby dobry na twój areaŁ

#334 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 06:51

Ciągnik na 40 ha jaka moc tego NH i ile cyl?

#335 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 09 lipiec 2010 - 20:51

Ciągnik na 40 ha sorry za tamtego c-maxa pomyłka, chodziło mi o g-max...
opis;
-moc od 117 do 157km w pełni mechaniczna skrzynia
-silnik 6cyl
-najmniejszy o mocy 117km to G 125max
opisze najmniejszego..
jest to rozwinięcie serii c-max, montowane silniki 6cyl. BetaPower z turbodoładowaniem i chłodnicą powietrza doładowującego(tzw. intercooler,rotacyjna pompa mechaniczna, max momwnt obrotowy 515Nm przy 1250obr/min, c-max miał najwięcej 98,6km..
zbiornik na paliwo 260litrów, biegi 18 przód i tył z rewersem mechanicznym, nie montuje producent półbiegów ani rewersa elektrohydraulicznego, sprzęgło jest dwutarczowe suche.
G-Max powstał ponoć na potrzeby rynku Polskiego, po namowie przedsiebiorstwa romanowski.
Elektryczne są jedynie;
-wyłączane napęd na przód
-blokada mechanizmu róznicowego...
waga to 5900kg, tylny tuz podniesie 7000kg, wydajnośc pompy olejowej 106l/min..
Dane z grudnia 2009roku, a cena to 45000euro, nie wiem jaka cena teraz..
to taki prosty ciągnik!

#336 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 10 lipiec 2010 - 08:15

Ciągnik na 40 ha no faktycznie prosty ciągniczek ale kurde nawet niema możliwosci rewersa elektrohydraulicznego mozliwosci zamontowac;/

#337 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 13:30

Ciągnik na 40 ha a tam, wiadomo, ale w porównaniu do starych ursusów jakimi sie robiło i robi to mechaniczny i tak jest to luksus...
i jak tam jaki ciągnik wybrałeś?

#338 Share tomek85

tomek85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 20:21

Ciągnik na 40 ha witam wszystkich. jestem tutaj nowy. mam do wszystkich którzy pisza na forum pytanie. prowadzę 45-cio hektarowe gospodarstwo i chciałbym kupić ciągnik case puma 125. co sądzicie o tym ciągniku? czy jest ktoś kto ma taki ciągnik i może mi o nim coś napisać?

#339 Share Krousik09

Krousik09

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 13 wrzesień 2010 - 18:37

Ciągnik na 40 ha Jeśli można to sie podepne w imieniu znajomego poniewaz nie ma teraz neta (burza mu modem zcieła hihi...)A więc do rzeczy ciagnik na 40-50 ha teraz chyba 40 ma chce cos nowego cos czytajcie Deutz Agrotron K110 lub k610 lub New Holland tl100a o ile sie nie myle jesli mogli byscie cos napisac o porownaniu bo cena dojcza jest duzo wieksza i serwis ma blizej .Wiec piszcie co myslicie z góry thx mozecie sie rozpisywac bo wszystko mu wydrukuje :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share vipergangsta

vipergangsta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 21:35

Ciągnik na 40 ha Witam .Chciał bym zakupić ciągnik na 40 ha oczywiście nowy lecz mam dylemat jaki mam wybrać ? Zastanawiam się nad Marką zetor lub Pronar lub farmer. Który z zetorów jest najlepszy z modeli i który najlepiej się spisuje ? Taki o mocy od 95-115i czym różnią się modele od siebie Zetor PROXIMA Zetor PROXIMA PLUS Zetor FORTERRA Zetor PROXIMA POWER czym one się różnią