Lesin

Ciągnik na 40 ha

Polecane posty

Lesin    1

Chce kupic ciagnik na 40 ha ale nie wiem jaki.wiem tyle ze zetor albo ursus.maks 50 tys

nazwa tematu"jaki ciągnik na 40 ha?" znajduje sie w dziale zetor. Przenosze do działu"jaki ciagnik wybrać"

 

tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

ten ciagnik ma byc do pluga i agregata czyli ciezkie prace

 

 

 

Naucz sie edytowac posty a nie pisać jeden za drugim!!!!! Zetor7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

ja obrabiam 45ha i mam 1214 wedlug mnie ten ciagnik jest idealny! bo traktor sie zabardzo nieurobi a i robota szybko idzie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Zgodze sie yogi'm My na 46 ha mamy jako glowny ciagnik 1224 a do pomocy 9111 i c330 i taka jest prawda ze kiedys to te ziemie i same c4011 obrabialy i musialy dac rade a teraz tam gdzie kiedys na 100 ha przypadal jeden c360 to na 50 sa juz prawie zawsze 3 ciagniki. kwestia jest w tym ze kazdy chce zrobic szybciej i lepiej a do tego trzeba mocniejszych maszyn.

Kup 1224 a jak dobrze poszukasz to za 50 tys znajdziesz juz ztsa 12245 w niezlym stanie.


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
Zgodze sie yogi'm My na 46 ha mamy jako glowny ciagnik 1224 a do pomocy 9111 i c330 i taka jest prawda ze kiedys to te ziemie i same c4011 obrabialy i musialy dac rade a teraz tam gdzie kiedys na 100 ha przypadal jeden c360 to na 50 sa juz prawie zawsze 3 ciagniki. kwestia jest w tym ze kazdy chce zrobic szybciej i lepiej a do tego trzeba mocniejszych maszyn.

Kup 1224 a jak dobrze poszukasz to za 50 tys znajdziesz juz ztsa 12245 w niezlym stanie.

 

Święte słowa :) Jak kolega pisał: u1224 (1214) lub ZTS 12*45. A co do ciągników na gospodarce: sąsiad 95 ha przez 7 lat obrabiał ursusem 4514 i MF 255. Dopiero rok temu kupił Lambo 95 turbo. Zawsze obrobił ale na ciągniku przesiedział po 20 h dzienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

na 40 ha spokojnie starczy 5340 ale do pomocy moze tez byc jakiś lżejszy,moze 5211 albo jakaś c360 :rolleyes:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

na tych 40 ha jak na razie posiadam c-360 i c-330 ale wczoraj ojciec zamienil sie z kolesiem na c-360 3p i wlasnie mamy jeszcze zamiar kupic cos wiekszego do ciezkich prac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
Duże macie te maszyny jak na takie areały :(.

jak dają kasę to trzeba brać :( :rolleyes: :(


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ja mysle ze 1224 lub 12245 to bedzie najlepsze rozwiazanie


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

myślę nad zetorem 12145 lub ursusem 1224 albo ale to wieksza kasa 10540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

jednak troche sie po zminialo

bedzie troche wiecej ziemi, około 55-60 ha i wtedy jaki ciagnik polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

zetor 10245, ewentualnie 12245 u mnie na 32ha jest 10245 i 3p i sie totalnie ale to totalnie nudza


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

no to nie pozostaje nic innego jak ziemi dokupić i nuda pryśnie ;);)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek665dt    0

taaaa wiśta wio łatwo powiedzieć....... by kasa była to by sie kupiło..... a ziemia droga jak cholera teraz i ciągle w góre idzie/..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

u mnie nawet nie problem z kasa, bo na ziemie kredyt by sie znalazl ale co z tego jak ziemi nie ma ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828
To po ile jest u was ziemia

za 15 ciezko kupic


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
za 15 ciezko kupic

 

To i tak nieźle, u mnie za 25 tys średnio chodzi(4-5 klasa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

U mnie 2 klasa to by chodziła gdzieś w oklicach 45-50 tys. ale to tylko przypuszczenia, bo takiej klasy u mnie małó, a jak kto ma to nie sprzedaje, 3 dochodzi do 40, czasami minimalnie wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj