Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 40 ha

564 odpowiedzi na ten temat

#261 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 21:21

Ciągnik na 40 ha Ale to tam możesz zapytać na pewno ktoś ci odpowie :lol: Jak dla ciebie to DF k420 (lub420 ProfiLine)albo Case 120 Maxxum,choć uważam że case będzie lepszy pod wieloma względami.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
CLAAS,DEUTZ,FENDT,HATZ,IFA,IHC CASE,JCB,JOHN DEERE,KUBOTA,PERKINS,SAME.

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Case IH
  • PLN
  • 21 sie 2017
Ciągnik rolniczy Landini Landpower 135 idealny stan tylko 500h

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Landini
  • PLN
  • 22 lip 2017
Koła opony ogumienie trawnikowe do ciągnika Tym T503 nowe na trawę

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki TYM
  • 9000.00 PLN
  • 19 sie 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 40 ha Dzisiaj, 10:10
  •  

#262 Share dziobaq

dziobaq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 22:00

Ciągnik na 40 ha boje się że case z tym power boostem to bądą wciągać bardzo paliwo

#263 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 719 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 25 grudzień 2009 - 22:00

Ciągnik na 40 ha a nad new hollandem się nie zastanawiałeś znajomy zaliczkował tydzień temu new hollanda t6030 za 228 tysięcy brutto z klimą be z przedniego tuza i womu
i jak narazie chwali bo mił go gdzoę miesią c temu na prubie to w orce po kukurydzy szedł wyświenicie z pługiem cztero obrotowym na takich średnich odkładniach

#264 Share dziobaq

dziobaq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 22:07

Ciągnik na 40 ha NH to to samo co case tylko w innej koszuli mam umowe z restrukturyzacją na 125km więc jeśli już to lepiej wykorzystać to i 6050

#265 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 01:43

Ciągnik na 40 ha Moim zdaniem case maxxum 125 bylby dobrym rozwiazaniem. W te wakacje troche pracowalem takim samym u wujka i bardzo mi sie on podoba. A ten power booster to nie jest zla rzecz A wrecz bardzo przydatna w roznych pracach.

#266 Share dziobaq

dziobaq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 08:11

Ciągnik na 40 ha Tomcase a jak ze spalaniem to wygląda bo w teście na hamowni w agro profil mx 110 brał grubo ponad 25 l/h w skrajnych opciążeniach. a 6-silnik z pewnością ma wiakszy apetyt?

#267 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 26 grudzień 2009 - 08:28

Ciągnik na 40 ha Spalanie case 110 maxxum , w transporcie w 22 tonach brutto obciążenia na zaczepie , na w miarę równych drogach 12 litrów/godzinę :D , ale mnie ciekawi ile pali maxxum 115 , bo do wniosku teraz będziemy brać , tylko się nie możemy zdecydować czy 4 cyl. czy 6 cyl. , doradźcie chłopaki :lol: temat pasuje bo ciągnik ma być na 46 ha prod. roślinna i sadowniczej trochę , chodził będzie w ciężkich pracach , no i sporo w transporcie , i ten transport mnie zastanawia czy 4 czy 6 , bo tylko do pola to od razu 6 bym wzioł . no jeszcze Valtra N 101 w gre wchodziła , ale nie wiem jak to by było z ceną , choc ostatnio słyszę że jest coraz podobniej .
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#268 Share radzan

radzan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Modelarstwo,mechanika rolnicza,motoryzacja,rolnictwo

Napisany 26 grudzień 2009 - 09:05

Ciągnik na 40 ha ja to bym Ci radził kupić mtz belarus 820.3 co prawda ma on 81 koni mechanicznych ale cena mała 60.000 do 70.000 tys. zł. ma przedni napęd 4 na 4 wszędzie nim wjedziesz pociągnie spokojne 4 pługi klima polecam bo mam mtz 82 i ciągnie 4 pługi 3 przyczepy itp.

#269 Share dziobaq

dziobaq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 10:39

Ciągnik na 40 ha

Spalanie case 110 maxxum , w transporcie w 22 tonach brutto obciążenia na zaczepie , na w miarę równych drogach 12 litrów/godzinę :D , ale mnie ciekawi ile pali maxxum 115 , bo do wniosku teraz będziemy brać , tylko się nie możemy zdecydować czy 4 cyl. czy 6 cyl. , doradźcie chłopaki :lol: temat pasuje bo ciągnik ma być na 46 ha prod. roślinna i sadowniczej trochę , chodził będzie w ciężkich pracach , no i sporo w transporcie , i ten transport mnie zastanawia czy 4 czy 6 , bo tylko do pola to od razu 6 bym wzioł . no jeszcze Valtra N 101 w gre wchodziła , ale nie wiem jak to by było z ceną , choc ostatnio słyszę że jest coraz podobniej .

do pola to bez namysłu 6 -cylidrowy silnik a w transporcie zawsze masz nadwyżkę mocy w razie jakiś większych przyczep w przyszłości a spalanie myślę żę nie powinno powalić cię na nogi ale nie jestem ekspertem tylko teoretyzuje. z pewnośią lepiej do pola 6 i transport spoko obleci, niż gnieść się w polu 4cyl i oszczędzać w transporcie

#270 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 10:45

Ciągnik na 40 ha @ursus914 na Twoim miejscu bralbym 6cyl. ciezszy lepszy usiag bedzie mial a co 6 to nie 4cyl zawsze to lepiej bedzie chodzilo i moze bedzie bardziej zywotniejsz bo jezeli 4 bedzie podkrecona do 114km chyba to troche duzo moim zdaniem jak na 4cyl. Polecam case 115 maxxum poniewarz sa to dobre traktory i w miare tanie. @dziobaq 25l/h to musialo byc naprawde baaardzo duze ubciazenie. U wujka kosilem lake casem125 maxxum z kosiarka JFStoll 320 z centralnym zawieszczeniem i bylo dosc sporo krecenia sie na 4ha i wyszlo mi ze spalil ok 12 l/h.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share dziobaq

dziobaq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 11:04

Ciągnik na 40 ha

@ursus914 na Twoim miejscu bralbym 6cyl. ciezszy lepszy usiag bedzie mial a co 6 to nie 4cyl zawsze to lepiej bedzie chodzilo i moze bedzie bardziej zywotniejsz bo jezeli 4 bedzie podkrecona do 114km chyba to troche duzo moim zdaniem jak na 4cyl. Polecam case 115 maxxum poniewarz sa to dobre traktory i w miare tanie. @dziobaq 25l/h to musialo byc naprawde baaardzo duze ubciazenie. U wujka kosilem lake casem125 maxxum z kosiarka JFStoll 320 z centralnym zawieszczeniem i bylo dosc sporo krecenia sie na 4ha i wyszlo mi ze spalil ok 12 l/h.

te 25 litr to na hamowni w teście było powtarzam co wyczytałem w jakiejś gazecie

#272 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 11:36

Ciągnik na 40 ha No dobrze ze o tym czytales w gazecie ale to wiesz napewno byly ekstremalne warunki obciazenia i przeciez on przez caly czas tyle nie bedzie palil to jest chyba oczywiste.

#273 Share dziobaq

dziobaq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 11:46

Ciągnik na 40 ha

No dobrze ze o tym czytales w gazecie ale to wiesz napewno byly ekstremalne warunki obciazenia i przeciez on przez caly czas tyle nie bedzie palil to jest chyba oczywiste.

chyba masz racje nie miałem doczynienia z ciągnikami które reprezentują nieco wyższe zaawansowanie technologiczne i dlatego łatwo wyłapuje tego typu dziwne wieklości np spalania. Dlatego jako laik poddaje to do przedyskutowania

#274 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 12:00

Ciągnik na 40 ha Troche widac dyskusja ma maly entuzjazm. Ale dziobaq naprawde case to dobry sprzet z 6 silnikiem. Powinines byc z niego bardzo zadowolony. Z czasem jak produkcja sie zwiekszy tez bede mysla o wiekszym case bo teraz to narazie mi wystarczy ten co kupie na wiosne jx95...

#275 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 12:25

Ciągnik na 40 ha Tak się w stronę 6 skłaniamy , ale jak 6-stka to już na pewno ze skrzynią 17/16 , bo to też ma znaczenie .
@TomCase : dorzuć do JX 95 literkę U , a będzie to najlepsza samogłoska jaką możesz zapodać :lol: , między tymi dwoma to bym się niegdy nie zastanawiał tylko stanoł na rzęsach żeby wziąć JXU :D

#276 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 12:40

Ciągnik na 40 ha Rozważ też najmniejszą 6tke MFa. Dość fajnie wyposażony w standardzie. Niezła charakterystyka silnika, cięzki i długi ciągnik

#277 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 16:34

Ciągnik na 40 ha @URSUS914 JXU tez tak myslalem nad tym ale moj wujek pracuje w agromie i mowil ze za bardzo nie poleca tego modelu bo mowil ze bylo pare awarii ze sprzeglem a jx zaden nie byl w naprawie... moze za pare lat wezme wiekszego z elektrochydraulicznym rewersem. i tak jezeli chodzi o skrzynie 17/16 to jest niezastapiona rzecz w transporcie na liczniku 42km a obroty chyba cos ok 1700 wiec ekonomiczna jazda. :lol:

#278 Share dziobaq

dziobaq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 19:26

Ciągnik na 40 ha u mnie w okolicy ma gość 5150 i ok 8000h przepracowane i facet jest kiler na traktory. Oprócz wybitych szyb w kabinie i jakiegoś wodzika przy biegach którego prawdopodobnie wyszarpał swoją łapą to kejsiątko śmiga pięknie. Widzę żę nikt nie staje w obronie Df-a ani JD ciekawe czemu ? może nie ma wśród zainteresowanych użtkowników zielonych ciagników :lol:

#279 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 22:44

Ciągnik na 40 ha U mnie w okolicy są dwa starsze maxxumki 5140 i 5130 , jeden z turem , drugi bez . też chodzą super , a jeden z nich ma też kiepskiego właściciela , ale awarii żadnych . Nie orientujecie się czasem czy jest możliwość zdjęcia u dealera blokady ze skrzyni Economy (17/16) ? Chociaż na nasze drobi to nie potrzebne , ale tak czy siak to jest skrzynia 50 km/h , więc kiedyś może warto byłoby to zdjąć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 17:11

Ciągnik na 40 ha Masz kase, mozesz wszystko zrobic... :lol:

Nie cytuj poprzedniego posta!!

Edytowany przez robertbara, 27 grudzień 2009 - 17:27.