Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak ustawia się zawory w zetorze 7245

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jasiu7745

jasiu7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze ich naprawa i ładne dziewczyny

Napisany 14 listopad 2010 - 18:41

jak ustawia się zawory w zetorze 7245 Witam wszystkich prosze was o pomoc w ustawieniu zawrów w zetku 7245. Musiałem oddać głowice do regeneracji bo lała się woda z tych tulejek gdzie jest osadzony wtryskiwacz a przy okazji wstawiłem wszystko nowe i zrobiłem planowanie głowic całkowity koszt wyniusł mnie 388zł do tego komplet wszystkich uszczelek za 180zł Teraz mam taki problem że niewiem jak ustawia się zawory prosze o podanie wszystkich procedur od A do Z przy tym ustawianiu bo patrzyłem do instrukcji ale tam nic nie piszą tylko jest podany jaki ma być luz na zimnym silniku licze na waszą pomoc bo niewiem jak się za to zabrać z góry dziękuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak ustawia się zawory w zetorze 7245 Dzisiaj, 15:26
  •  

#2 Share damian2132

damian2132

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 20:43

jak ustawia się zawory w zetorze 7245 ustaw tlok ktory regulujesz pod koniec suwu sprezania to jest jak tlok podchodzi do gory i obydwie dzwigienki sa luzne i wtedy ustawiaj przerwe na dane wartosci i jak ustawisz to obruc walem i sprawdz ustawienia. mozna tez pzrez okieko w komorze sprzegłowej według znakow na kole zamachowym ale w zetorze to nie wiem bo nie ustawialem jeszcze. ale ta pierwsza metoda jest dobra bo juz tak kilka razy ustawialem w bardzo wielu silnikach bo czesto pomagam mechanikowi wujowi.

#3 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 21:38

jak ustawia się zawory w zetorze 7245 ,
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#4 Share jasiu7745

jasiu7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 21:40

jak ustawia się zawory w zetorze 7245 a jak sprawdzić kiedy jest suw sprężania?? bo słyszałem taką zecz że można to sprawdzić wykręcając przewody wys ciśnienia dać gaz na max i obrucić wałem o 180 stopni i wtedy jak wyjdzie paliwo z danej sekcji do jest suw spreżania ale jak to jest z tyn na prawde to tego niewiem :) bardzo dziękuje za pomoc jak by coś wam trzeba bło pomóc to piszcie jak bede mugł to pomoge pozdrawiam

#5 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 14 listopad 2010 - 22:14

jak ustawia się zawory w zetorze 7245 Chyba najprościej zrobić to właśnie tak jak piszesz.Sam w ten sposób robiłem to w 60.Po prostu odkręcasz przwód wysokiego ciśnienia przy samej pompie(chyba że masz nakręcany ucięty przewód wysokiego ciśnienia z przeźroczystą rurką-wtedy jeszcze lepiej widać) kręcisz wałem i patrzysz kiedy w tej dziurce przy pompie gdzie wcześniej był przykręcony przewód wysokiego ciśnienia drgnie paliwo(najlepiej paliwo które znajduje się wcześniej w tej dziurce wydmuchać wtedy będzie elegancko widać kiedy jego poziom się podniesie.Jak paliwo drgnie to wtedy wiesz że jest suw sprężania.Wtryski pewnie masz wykręcone więc najlepiej przez otwór po wtryskiwaczu włożyć np śrubokręt i kręcąc dalej wałem ustawiasz tłok w Górnym zwrotnym położeniu.

W ten sposób masz ustawiony tłok podczas suwu sprężania w jego górnym zwrotnym położeniu.Wtedy regulujesz ustawienie luzu na zaworze ssącym i wydechowym i przechodzisz do następnego cylindra powtarzając operacje.

Jeśli coś źle napisałem to Koledzy proszę mnie poprawićDodany obrazekDodany obrazek

Edit

Na stronie piątej w tym temacie http://www.agrofoto....ju/page__st__80 jest trochę o zaworach w prawdzie w c-360 ale zasada jest taka samaDodany obrazek
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#6 Share jasiu7745

jasiu7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 22:28

jak ustawia się zawory w zetorze 7245 Tak zasada jest taka sama mi się wtdaje bo też to jest silnik 4 cylindrowy

#7 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 22:39

jak ustawia się zawory w zetorze 7245 "i wtedy jak wyjdzie paliwo z danej sekcji do jest suw spreżania "

To jest koniec suwu sprężania i tłok znajduje się w GMP

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share jasiu7745

jasiu7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 22:46

jak ustawia się zawory w zetorze 7245 a ha już coś załapałem jutro jeszcze craz to przeczytan wszystko żebym był pewien i żebym nie zrobył jakiejś głupoty slicznie wam chłopaki dziękuje za pomoc agrofoto jet THE BEST :) jak ustawię to napisze jeszcze raz diękuje ;)

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 06:30

jak ustawia się zawory w zetorze 7245 Po co przewody odkręcać... nie rozumiem. Jak pierwszy cylinder ma mijanke ustawiasz czwarty, jak drygi ustawiasz trzeci jak trzeci ustawiasz drugi i jak czwarty ustawiasz pierwszy. Wystarczy znać kolejność zapłonów i zasadą działania silnika.
Poza tym to jest książkowa metoda opisana w instrukcji napraw zetora.
KPK Kumurun Team

#10 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 08:24

jak ustawia się zawory w zetorze 7245 .
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 11:31

jak ustawia się zawory w zetorze 7245 Mi tego tłumaczyć nie musisz. Cztery linijki tekstu i wszystko wiadomo. Myślę że pogubili się w twojej wypowiedzi.
KPK Kumurun Team

#12 Share jasiu7745

jasiu7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 22:12

jak ustawia się zawory w zetorze 7245 Witam wszystkich zaworki już są ustawione jutro pozakręcam przewody i miske olejową bo kapał mi olej a ja tego nie lubię i odpale go jutro
mariusz(ZDUN) ty też czytaj dobrze nie musiałem odkręcać wtryski bo i tak były wyciągnięte i przewody odkręcone bo jak ktoś czytał były głowice w regeneracji
seweryn20 ja mam tylko instr użytkowania i tyle :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 06:46

jak ustawia się zawory w zetorze 7245 No Jasiu domyślam się bo inaczej tematu by nie było.
Poszukaj są na necie książki... warto szybciej robota idzie gdy poznaje się ciągnik.
KPK Kumurun Team