sql23

Jaki pług do DF M615 PL (145KM,600tył540przód)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sql23    0

Witam planuje zakup pługu. Do takiej mocy to chyba 4-ka . Czekam na opinie. Która marka jest najlepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Ja proponuje pług firmy Kverneland lub Overum. 4 skiby w obrocie, tylko pozostaje wybór jakie odkładnice. No i zabezpieczenie non stop.

Sam mam Kvernelanda w zagonie i piękna sprawa kryje super. Chwasty pół metrowe zakryje bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

Podpinam się pod pytanie kolegi z tą różnicą ze chce zapytac o obrotową "3"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniellll    3
:D Witam Ja mam NH m-135 i tyle samoma koni i orze piatka obrotowa kvernelanda LS95 varjo.Daje sobie rade bez zadnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Ja bym polecił pług firmy kuhn master 102 jest to pług 4 obracany kosztuje nowy 54000 brutto u nas w agromie. No nie jestem taki pewien czy pociągną by te 5 skib bo 3 i 4 klasa to jednak trochę cięzka jest jeszcze jak glina dlatego nie był bym tego taki pewien wolał bym te 4 i szybciej zaorac niż męczyc ciągnik. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Kuhn master 102 można rozstawić max 40 cm, do takiego traktora to troche mało te 4x40.

Jak masz średnie ziemie i budżet nie za duży to proponuje Akpil KM 180 4+


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniellll    3

Unas tez jest 3 i 4 kl. zalezy tez jaka ma byc głemboka ta orka ja orze na 25 cm a jak by miał ciezko to w kazdej chwili mozna zmiejszyc hydraulicznie szerokosc orki 1.5m do 2.5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sql23    0

Po pierwsze do 60 tys. ma pracować na 3 i 4 kl i myślałem o zabezpieczeniach hydraulicznych

 

Aha i myślałem o 4 na 50. bo pewnie 5 z rozstawem na 50 to duże obciążenie będzie. A ciągnik podobno najmniej pali jak jest obciążony w 70-80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Odradzam IBISA :) Znajomy ma pług z UG i nie jest zadowolony będzie zmieniał na overuma lub kvernelanda. Overum powinien być tańszy od Kvernelanda. Na pewno te pługi zachodnie są lżejsze od tych polskich zwłaszcza od ibisa. I na pewno będzie miał lżej z tymi zachodnimi. W cenach za bardzo się nie orientuje. Może ktoś wie ile może wyjść cenowo taki overum?? Co do zabezpieczeń to ja mam resorowe i jestem bardzo zadowolony. Świetnie ono zdaje egzamin. Raz trafiłem na wielki kamień to aż się resor wygiął na drugą stronę ale wystarczył młot i sprawa załatwiona. Na resorze zero śladu po tej akcji. Są bardzo wytrzymałe. Nie wiem jak w innych firmach te zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sql23    0

wybór padnie prawdopodobnie na Kuhna M-Master 1125 NSH tyko kwestia zabezpiczeń

 

w grę wchodzi jeszcze model 1225

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

A można wiedzieć co spowodowało ten wybór? Nie żebym coś sugerował widziałem ostatnio pług kuhna i bardzo zgrabne i udane, tylko nie widziałem w realu jak pracują. Powinien być lepszy niż UG. A jakie może mieć zabezpieczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

No ja proponuje hydrauliczne. Nie trzeba się bawić w te śruby no i lepszy komfort pracy. Chyba że masz mało kamieniste gleby i uważasz że kołkowe się u ciebie sprawdzi. Hydrauliczne powinno być lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sql23    0

jeśli chodzi o zabezpieczenia to jeszcze nie wiem 10 tys różnicy między kołkiem a hydrulicznymi

pod koniec tygodnia mają mi przywieść 4-ki na test do mojego starego agrotrona(6.00, 101km)ale 5bede brał do nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

5 skib? Nie lepiej 4 z regulowaną szerokością? Nie będzie miał za ciężko? Jak masz lekkie ziemie ok. Ale jak zwięzłe to może mieć ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

to takie porównanie, z jakim i na jaką szerokośc ten stary agrotron chodził? jak masz brać 5*40 to lepiej weź 4*50, więcej miejsca w bruździe i słyszałem że jak mniej korpusów na tej samej szerokości to powinno mniej paliwa puść na tego co ma np.4 a nie 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sql23    0

to będzie 5 x 45 U nas lekkie ziemie są

 

on będzie regulowany z 3 szerokościami: 30,40,45 Jakby miał problem to się zweęży ale myślę że nie będzie miał problemu

Mają przywieść mi na test taką czwórkę to będę ją próbował starym agrotronem 6.00 101km wtedy się wszystko okaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żebyś się dobrze oponą 600 zmieścił, to na moje trzeba skibę 50cm, czyli pług 4x50. :blink: Pytanie, czy dla Twojego DF'a nie będzie to za dużo. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sql23    0

no właśnie się tak zastanawiam ale kuhnie max jest 45 vogel & noot ma 48 ale niby troszkę gorsze

sam z tym nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja pronarem 130 km ciagam 4x45 gassnera i daje rade na III klasie ziemi i na gliniastych polach wiec ty spokojnie 4x48 lub 4x50 mozesz brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj