X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

URSUS 5524

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawi

pawi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 13:50

URSUS 5524 no tak ale na drugi rok wejdą na początku 2 kwarału

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
URSUS 5524 Dzisiaj, 11:11
  •  

#22 Share napoleonswatu

napoleonswatu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 17:19

URSUS 5524 Drogi kolego zloty1984 dobrze że Ci koła nie odpadły od tego egzemplarza
Według mnie grubo przesadziłeś ja osobiście nie mam tego modelu ale mój sąsiad ma i od nowości chodzi bezawaryjnie tylko ze wspomaganiem były problemy ale serwis przyjechał i naprawili to

I macie racje co do jednego URSUSa czeka los bizona jak tak będziecie do niego podchodzić

BELARUS?? HAHA dobry żart śmiechu wart :D przecież to jest rosyjska produkcja spod siekiery nie można tam mówić ani o ekonomiczności, wygodzie, bezawaryjności czy chociażby wygladzie

Pozdrawiam wszystkich

#23 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 18:33

URSUS 5524 Haha Ty to dopiero dowaliłeś. No niech się odezwą na AF posiadacze ile pali, napewno jest jednym z ekonomiczniejszym bo naj to nie Perkins górą. Taki znawca sie rąbłeś bo robią na Białorusi a nie Rosji :P
Narazie pozbyłem się ostatniego Ursusa z podwórka jestem patriotą ale nie idotą!. Mam nadzieje że najnowsza seria ursusa zmieni moje zdanie

Przynajmniej belarus cena do jakości jak najbardziej w odróżnieniu do ursusa który jeszcze nie dawno za takiego pierdka połowe słabszego od Belarusa ze skryznia 8 biegów :lol: wołali więcej
Pamiętam artykuł z RPT 2008 rok grudzień Jedyny ursus spełniajacy wymogi o mocy 50 Km 88 tyś buahaha.
Wole kupić Belarusa i raz na rok dokręcić wszystkie śruby na rozdzielaczu
Mój Wladimirec podbija świat

#24 Share napoleonswatu

napoleonswatu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 18:44

URSUS 5524 Fakt masz racje mea culpa
chociaż jeżeli miałbym być szczery to Białoruś jest pod silnym....wpływem Rosji (kiedyś nazwaliby ja prowincja rosyjska ale teraz jest obowiązuje pełen elegancji i uprzejmości język dyplomacji)
Chociaż jest to oczywiście tylko i wyłącznie moje zdanie

#25 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 14 marzec 2011 - 21:56

URSUS 5524 Witam, Posiadam URSUSA 5024 i to co w nim było wymienione to bak i wyregulowana blokada przedniego napędu, są jakieś drobne wycieki. Wyciek na silniku perkinsa jakiś czujnik czyba tam jest wkręcony, drugi wyciek pod tylną zwolnicą. Pozdrawiam
... bo wszystko zaczyna się w głowie

#26 Share zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 21:19

URSUS 5524

Drogi kolego zloty1984 dobrze że Ci koła nie odpadły od tego egzemplarza
Według mnie grubo przesadziłeś ja osobiście nie mam tego modelu ale mój sąsiad ma i od nowości chodzi bezawaryjnie tylko ze wspomaganiem były problemy ale serwis przyjechał i naprawili to

I macie racje co do jednego URSUSa czeka los bizona jak tak będziecie do niego podchodzić

BELARUS?? HAHA dobry żart śmiechu wart :D przecież to jest rosyjska produkcja spod siekiery nie można tam mówić ani o ekonomiczności, wygodzie, bezawaryjności czy chociażby wygladzie

Pozdrawiam wszystkich

NIC KOLEGO DROGI NIE PRZESADZIŁEM!
Nie posiadasz takiego i co z tym idzie problemów z nim związanych to nie zabieraj głosu ze ktoś przesadza, bajek nie piszę!
Powtarzam co mnie spotkało:
napisze co było u mnie wymieniane w nowym URSUSIE 5024, tylko nie bądźcie w szoku...
1. chłodnica oleju (pociła sie olejem na spawach)
2. przewody zasilania paliwem ( popękały od słońca) teraz znowu pękaja i nadają sie do wymiany po 2 latach
3. zbiornik paliwa (zle był zatopiony w plastiku kranik od paliwa i zaczęlo cieknąć paliwo po 3 miesiącach uzytkowania)
4. nagrzewnica w kabinie (pękła i zaczął las sie na głowe płyn chłodniczy,dobrze ze nie zalało mi radia)
5. siłownik skrętu (zrysowane było tłoczysko lub był wżer na nim i w zime leciał olej przez uszczelnienie)
6. malowane były tylne felgi ( poodpadywał na spawach lakier i rdza wychodziła dookoła)
7. przy 500 mth spaliła mi sie elektryczna pompka paliwa ( znlaazlem na necie zamiennik za 600 zł ( oryginał perkinsa 1000 zł)
8. coś sie porobiło ze skrzynia biegów ( nie chce wchodzic 1 i R)
9. rdzewieje i odpada lakier od samego początku z kratek co są w masce przez które leci powietrze do chłodnicy\

w galerii masz zdjęcia tegoz sprzętu jakbyś nie dowierzał ze go posiadam.

#27 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 15 maj 2011 - 10:59

URSUS 5524 5024 Szyby mi się odklejają przednia trzyma już w 50 % od góry o od dołu to mogę już palca włożyć. Przeciek oleju z uszczelniacza przy wyjściu wału kardana obok tylnego mostu- wał od przedniego napendu
... bo wszystko zaczyna się w głowie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share PolonezAtu

PolonezAtu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 16:25

URSUS 5524

Odświeżę trochę temat. Planowaliśmy zakup nowej 80-tki w przyszłym miesiącu ale mamy tylko około 15 ha i jest trochę nie pewności w tym zakupie a dziś przeglądając olx znalazłem to http://olx.pl/oferta...tml#91e2efe00e 

Jest tu jakiś użytkownik takiego modelu ? możecie coś o nim powiedzieć ? na serio ma rewers EH ?

#29 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 17:29

URSUS 5524

nie mam tego ciągnika ale na zdjęciach nie ma rewersu ani elektrohydraulicznego ani mechanicznego, na Wikipedii  też pisze że miał skrzynie 12/4

#30 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 17:48

URSUS 5524

Z całą pewnością mogę zapewnić, że ten ciągnik nie ma rewersu w ogóle. Ma 3 główne biegi + 1 wsteczny, reduktor H - L oraz reduktor/półbieg zmieniany ze sprzęgłem.

(3/1 x 2 x 2 = 12/4)

Mogę też dodać, że ten 5524 już dawno był na OLX i teraz wrócił. Ale już bez tylnych obciążników, z nowszą maską i przemalowanym TUR-em.

Jeśli się nie mylę, to ten: http://stroje.hyperi...o/#.VpZ_plIWnhY

#31 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 19:00

URSUS 5524

Nawet w tym samym miejscu stoi :)

#32 Share PolonezAtu

PolonezAtu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 20:49

URSUS 5524

Nie znacie kogoś kto ma taki model ? Potrzebuje opinii. A to że tam był z inną maską to trochę dziwne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 20:55