MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

krolikNH    56
My posialiśmy kilka odmian: Californium, Kronos, Elektra, Ontario, i chyba coś jeszcze ale nie pamiętam.

 

Do wyboru do koloru... :P

 

500 post :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

My siejemy Ontario i Californie, szczegolnie polecam Ontario w zeszłym roku wyszedł okolo 4,5 t/ha na klasie IIIB. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

ja w tym roku mam posiane trzy odmiany na 20 ha jedno pole

1/- Olpop po zimie bardzo ładny nawet na piachu 3ha

2/- Kronos mieszaniec , jak narazie rewelacja 3ha

3/-Smart , stary sprawdzony w tamtym roku 3,5 t. średnia - świeżo kupiony! 3 ha.

4/- Smart z zeszłego roku 11 ha.

Po żniwach wybiorę najlepszego :D

 

 

ps. wróciła ZIMA już jest 2 cm. śniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer07    1

Już parę lat sieję Californium i jestem z tej odmiany bardzo zadowolony. W tym roku chyba zasieję Casoar - odmiana tej samej firmy co Californium ale dużo lepiej plonuje - tak deklaruje hodowca no i w doświadczeniach COBORU też wypadła rewelacyjnie. Poniżej link, sprawdźcie sobie jaka odmiana jest najlepsza dla waszego regionu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My sialismy rozne odmiany, lisek lirajet, californium


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja juz tych odmian troche posialem, ogolnie jednego roku mialem Es Saphir, to bylo dwa lata temu rewelacja 4,6t/ha, wzeszlym roku elektra F1, Californium, Cabriolet, tego ostatniego nie polecam, ciezko sie go zbiera bardzo duzo zielonki:) w tym roku mam posiane Elektra F1 (poniewaz jestem z niej zadowolony), Californium, Ontario, Awiso, Olpop, po zniwach wypowiem sie na temat Ontario, Awiso i Olpopa. Jesli chodzi o Californium to juz standard na naszym rynku, jest poprostu powtarzalna w latach i wierna w plonowaniu, co tu duzo mowic, jest dobra odmiana, a norma wysiewu, od 1,7kg/ha do max 3,5kg/ha


Firma INKO, co zarobi to na winko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

ja mam w tym roku 2 odmiany liniowe : Libomir z Agrobrasu i Digger z KWSu ,mogę je polecić ,jak posypią to zobaczymy ,na przyszły sezon posieję 2 odmiany mieszańcoweF1 :Nelson ze Syngenty i Visby z Agrobrasu,nasiona kupuję w Obrolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

proszę o podanie cen nasion, które w tym sezonie Wam oferowano, mnie interesują takie odmiany jak Californium (u mnie 420-440 zł netto za jednostkę), Casoar, Nelson, ES Astrid (374 zł), Kadore, Maximus, Vision (400zł) oraz Aviso (370zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Chłopaki a któryś z was ma bądź miał styczność z odmianą "Gospel"?


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

My siejemy Californium super odmiana, raz mieliśmy kane ale nie plecam tego mały plon i pęka przy dojżewniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

A jaka jest najlepsza odmiana na biodiesl'a?


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Z tego co wiem to nikt nie siał Cataliny wczesniej bo to jest nowość na rynku w tym roku. Z tego co udało mi się zorientowac to ma zimotrwalość na poziomie Californium (czyli bardzo dobra) , jest wczesniejsza odrobine od Californium i wczesniej zaczyna kwitnąć (kwitnie do 5 dni dłuzej od niej), a tak po za tym to jest ulepszona Califronium i niby ma pomału zastepowac tą odmiane (i daje trochę lepsze plony)...mysle ze powinna wyjść lepiej od odmiany Califronium ktora jest i tak bardzo dobra. My posialismy w tym roku Cataliny 9ha, Californium 6ha i Verona 9ha, juz pomału zaczyna wschodzic rzepak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

U mnie w tym roku odmiana Bazyl. Mam nadzieję, że gorzej niż w tym roku nie będzie...


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

Ja zasiałem 5.5ha Californium.

W tym roku miałem castylle i zostawiłem nasienie bo ta odmiana tez jest godna uwagi otwieram worek a ty połowa nasion porosnietych rzepak miał 6%wilgotnosci. rozmawiałem ze znajomymi i unich była taka sama sytuacja. najprawdopodobniej nasienie kiełkowało juz w straczku bo przez 2tyg przez zniwami dzien w dzien padało. Oprucz tej odmiany miałem Kaszuba który sypna 2,5t Castylle 3,5t i Californie która siałem pod koniec bo to z zapasów z zeszłego sezonu. wiec srednio nakosiłem 3t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1035

ontario dobre jest u mnie w tym roku na 4a i b dało 3 tony.a w tym roku posiałem werone, nk nemax i kawałek barosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekc    65

z tego co wyczytałem to najlepiej plonuje pegaz i adriana ale u nas ich nie szło dostać więc zasiałem sprawdzony Californium .plon w tym roku to średnio 4.8 t


Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombay    0

witam ja posiałem 3.5ha Californium, 3ha Mohican (miałem nasiona z niemiec) jedna i druga odmiana to materaił kwalifikowany. Posiałem tez 2ha tylko nie wiem jaka odmiana bo to były nasiona zostawiane z juz sianego materiału kwalifikowanego. W tamtym roku nimi siałem i przy słabym nawożeniu(brak nawozu pod korzeń) miałem po 3t/ha troche zostało wiec jeszcze nimi posiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

witam!

temat troche przygasły, ale mam pytanko - czy ktoś z was siał może odmianę BELLEVUE ? Zasiałem na jesień i rzepak wiosną prawie w ogole nie ruszył... w tym momencie ma ok 10-15 cm... Uprawiam rzpeak juz 6-7 lat i pierwszy raz mi sie cos takiego stało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj