Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odmiany rzepaku

2068 odpowiedzi na ten temat

#1821 Share BIGAGRO

BIGAGRO

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:Internetowy sklep rolniczy - maszyny rolnicze, nawozy, nasiona, nawozy dolistne, wapna, opakowania, oferta ogrodnicza.

Napisany 31 lipiec 2016 - 21:51

Odmiany rzepaku

nasiona mieszańców da się zrobić z tegorocznych zbiorów?

Chodziło mi o to, że firma X dostała dostawę np. 200 worków rzepaku ozimego w 2015 roku. Firma X sprzedała tylko 80 worków, pozostało im 120 worków. W tym sezonie próbują się tego pozbyć i sprzedają to po zaniżonej cenie. W takich przypadkach często też te worki przechowywane są w nieodpowiednich warunkach (temperatura, wilgoć). 

Spotkaliśmy się z wieloma przypadkami takich działań, dlatego dosyć głośno o tym informujemy. Zdarza się, że przez wyżej opisaną sytuację rzepak po prostu rośnie słabo, mimo że jest to dobra odmiana i problem leży gdzie indziej.

Big-agro.pl - Internetowy sklep rolniczy

Najlepsze ceny, rabaty, promocje, tania lub darmowa wysyłka w 24 godziny!

nawozy - nasiona - opakowania - maszyny rolnicze - wapna - oferta ogrodnicza

Produkty od Grupy Azoty | Lhoist | AgriLand | DSV | Kioti | AVANT | AgroLiedmann | HR Strzelce | Saaten Union | Rapool Polska

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odmiany rzepaku Dzisiaj, 22:31
  •  

#1822 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 23:03

Odmiany rzepaku Tak działa nie tylko firma X, ale również firma Y, Z, itp. To oczywiste ze kazdego roku sporo nasion zostaje i zadna firma ich nie "zutylizuje", bo poniosłaby oczywiste straty. Więc przestań Pan w końcu pieprzyć głupoty! Co Pan myślisz, ze masz Pan przed sobą laików..?

#1823 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 06:01

Odmiany rzepaku

jesli leżą w dobrych warunkach nic sie nie dzieje, zawsze zostaje mi rzepaku z poprzedniego roku i gdy wysiewam go w nastepnym nie ma rzadnego problemu i jest taki sam jak kupiony tuż przed siewem

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1824 Share BIGAGRO

BIGAGRO

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:Internetowy sklep rolniczy - maszyny rolnicze, nawozy, nasiona, nawozy dolistne, wapna, opakowania, oferta ogrodnicza.

Napisany 01 sierpień 2016 - 07:34

Odmiany rzepaku

Oczywiście, że nikt ich nie utylizuje. Zaznaczyłem tutaj o przetrzymywanie ich przez kilka sezonów W ZŁYCH warunkach, a nie po prostu przetrzymywanie ich przez kilka sezonów. Proszę uważniej czytać i opanować swoje emocje :)

Pozdrawiamy

Produkty od Grupy Azoty | Lhoist | AgriLand | DSV | Kioti | AVANT | AgroLiedmann | HR Strzelce | Saaten Union | Rapool Polska

#1825 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 sierpień 2016 - 07:54

Odmiany rzepaku

Nasiona są prawie zawsze ze zbiorów ubiegłorocznych ale pakowane w roku bieżącym. Oczywiście są też przesypki sprzed dwóch lat ale to jeszcze nie tragedia. Spotykałem kilkuletnie. Kwestią istotną też są ewidentne podróby i się ich do pewnego czasu nie odróżnia. Przykładem w kukurydzy jest Subito pojawiające się z kosmosu ;) Panowie "Sławek" i "Ziomek" to chyba doradcy miejscowych ODRów wszystko wiedzą ;) 5,5t/ha niemożliwe? Powiedzcie coś o swoich doświadczeniach, plonach etc. zamiast odnosić się do ofert.

PS Zapraszam do naszych Klientów w przyszłym roku - o ile nie będzie skrajnych warunków to takie plony z mieszańców Rapoola są w zasięgu ręki - np w tym roku pod Ornetą nasz Klient miał 5,6t/ha - odmiana Mercedes. Polecam!

#1826 Share tromba222

tromba222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 08:36

Odmiany rzepaku

Wie ktoś może gdzie w pomorskim kupię odmianę Garou?

#1827 Share ziomal_one

ziomal_one

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 08:37

Odmiany rzepaku

Masz mi coś do powiedzenia to zwracaj się do mnie.

Pisanie z firmowego konta nie wystarcza i musisz działać incognito? Stąd ta gorycz i żal? A może nie chcieli przyjąć do ODRu i musisz teraz klepać posty przepisując informacje z ulotek? 

Może zamiast pisaniem zajmiesz się doskonaleniem sztuki czytania, bo istnieje subtelna różnica między znaczeniem słowa "niemożliwe", a "realne". Ponadto podana była obsada roślin, wystarczy pomyśleć. Spróbuj czasem. 

Odmiana Mercedes na poletkach doświadczalnych w Poświętnem, była najsłabszą odmianą. 

#1828 Share konio1011

konio1011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 08:37

Odmiany rzepaku Panowie czy jest sens kupowac rzepak ES Cesario na pole 4a w dobrej kulturze gdzie pszenzyto daje 7-8t?? Wiem ze ma dosc spore wymaganis glebowe.. Czy lepiej np Atore??

#1829 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 08:59

Odmiany rzepaku

Masz mi coś do powiedzenia to zwracaj się do mnie.

Pisanie z firmowego konta nie wystarcza i musisz działać incognito? Stąd ta gorycz i żal? A może nie chcieli przyjąć do ODRu i musisz teraz klepać posty przepisując informacje z ulotek? 

Może zamiast pisaniem zajmiesz się doskonaleniem sztuki czytania, bo istnieje subtelna różnica między znaczeniem słowa "niemożliwe", a "realne". Ponadto podana była obsada roślin, wystarczy pomyśleć. Spróbuj czasem. 

Odmiana Mercedes na poletkach doświadczalnych w Poświętnem, była najsłabszą odmianą. 

Jeśli zwracasz się do mnie ;) to rzeczywiście mam problem z czytaniem - nie rozumiem tej plątaniny i zostawię ją bez dalszego komentarza.

Rozumiem, że kiepska pogoda ale po ŚDM powinno zostać chociaż trochę "spokoju" ;)

PS2 jeśli chcesz porozmawiać na temat - Mercedes najsłabszą odmianą? Wśród jakich odmian /  w jakich warunkach glebowych / jakie cechy...?

Pozdrawiam.

#1830 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 01 sierpień 2016 - 09:01

Odmiany rzepaku

Czy miał ktoś do czynienia z odmianą  DK EXCEPTION i może coś o niej powiedzieć ? Jaką odmianę polecacie na gleby ciężkie ( rędziny) ??

ZETOR Team !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1831 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 09:02

Odmiany rzepaku

Panowie czy jest sens kupowac rzepak ES Cesario na pole 4a w dobrej kulturze gdzie pszenzyto daje 7-8t?? Wiem ze ma dosc spore wymaganis glebowe.. Czy lepiej np Atore??

Oczywiście, że lepiej Atorę, ewentualnie jeśli mozaika to polecam Sherpę. Nasiona do kupienia na www.big-agro.pl

Czy miał ktoś do czynienia z odmianą  DK EXCEPTION i może coś o niej powiedzieć ? Jaką odmianę polecacie na gleby ciężkie ( rędziny) ??

Na gleby ciężkie polecam Mercedesa od Rapool - do kupienia na www.big-agro.pl

#1832 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 10:13

Odmiany rzepaku

Nasiona są prawie zawsze ze zbiorów ubiegłorocznych ale pakowane w roku bieżącym. Oczywiście są też przesypki sprzed dwóch lat ale to jeszcze nie tragedia. Spotykałem kilkuletnie. Kwestią istotną też są ewidentne podróby i się ich do pewnego czasu nie odróżnia. Przykładem w kukurydzy jest Subito pojawiające się z kosmosu ;) Panowie "Sławek" i "Ziomek" to chyba doradcy miejscowych ODRów wszystko wiedzą ;) 5,5t/ha niemożliwe? Powiedzcie coś o swoich doświadczeniach, plonach etc. zamiast odnosić się do ofert.

PS Zapraszam do naszych Klientów w przyszłym roku - o ile nie będzie skrajnych warunków to takie plony z mieszańców Rapoola są w zasięgu ręki - np w tym roku pod Ornetą nasz Klient miał 5,6t/ha - odmiana Mercedes. Polecam!

Odmiany Rapola to szajs totalny nigdy już nie wezmę ich dobrze zrobione reklamy ale dwa lata z rzędu do niczego były i już ich nie zasieję

#1833 Share Armand

Armand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 10:23

Odmiany rzepaku

Odmiany Rapola to szajs totalny nigdy już nie wezmę ich dobrze zrobione reklamy ale dwa lata z rzędu do niczego były i już ich nie zasieję

Witam, może jakieś konkrety? jakie odmiany? jakie warunki / agrotechnika itd?

Z Rapoola wywodzi się większość odmian innych producentów... wśród naszych lokalnych Klientów nigdy nie usłyszałem, że to "szajs" i nigdy nie widziałem nieudanego rzepaku Rapool przy stosunkowo dobre agrotechnice...

Pozdrawiam.

#1834 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 12:29

Odmiany rzepaku

Ja narazie zostaje przy odmianach DK z dekalbu . Niechce zmieniać co rok innej marki . W tym roku sieje dk exprit . 

Edytowany przez SawekBraczyk, 01 sierpień 2016 - 12:32.

#1835 Share szlachcic666

szlachcic666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 15:23

Odmiany rzepaku

staszek nic twoj post nie wnosi do dyskusji moze jakies konkrety co?? mialem w tym roku rohana i spisal sie bardzo dobrze na tle pozostalych odmian najlepsze przezimowanie i najlepszy plon ponad 3,5 t/ha w tym roku sieje tylko rohana wiec nie uwazam ze odmiany rapoola to szajs wrecz przeciwnie i nie robie to zadnej reklamy bo w zyciu wyprobowałem juz wiele odmian

#1836 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 15:32

Odmiany rzepaku

Szukam odmian rzepaku na słabe gleby. Jakoś najbardziej podchodza mi odmiany z monosato. Które z tych 3 odmian polecielibyście na IV-V klasa dk sensei, dk extrom czy dk exception? Najbardziej mi zalezy na opini tej ostatniej bo tamte podobno sie nadają na słabe stanowiska a dk exception nie znalazłem takiej info. A może coś innego ktoś dorzuci? Np. Abakus dość popularny u nas siał ktoś na takich stanowiskach?

Edytowany przez knoro93, 01 sierpień 2016 - 15:33.

#1837 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 15:59

Odmiany rzepaku

Dk extorm na IVB-V w tym sezonie plon 3,63t/ha z jednego kawałka, przy silnym wymarznięciu (wiosną nie było ani jednego liścia) i nie za dużym nawożeniu 170kgN/ha wiec polecam na słabsze gleby. Sąsiadowi dał około 4,5 przy większym nawożeniu i lepszej ziemi, ale tego sprawdzić nie mogę bo go ani nie kosiłem ani nie sprzedawałem. Abakus rok temu znajomy miał na różnych glebach od IIIa do V ale w zeszłym roku plony podchodziły pod 5t

#1838 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 16:11

Odmiany rzepaku

5.5t z ha? czy 5.5 z 2.88?

5t z 2.88ha dziś sprzedany wiec przesadziłem o 0,5 t

#1839 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 16:22

Odmiany rzepaku

w plon 5.5 t rzepaku z ha to oczywiście wierzę .Kolega nie jasno napisał w poście stąd moje pytanie.Żadnym doradcą nie jestem więc uszczypliwe teksty zostaw dla siebie.Pachnie mi tutaj reklamą Rapoola w twoim wykonaniu.

Edytowany przez slawek2209, 01 sierpień 2016 - 16:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1840 Share BIGAGRO

BIGAGRO

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 17:09

Odmiany rzepaku

w plon 5.5 t rzepaku z ha to oczywiście wierzę .Kolega nie jasno napisał w poście stąd moje pytanie.Żadnym doradcą nie jestem więc uszczypliwe teksty zostaw dla siebie.Pachnie mi tutaj reklamą Rapoola w twoim wykonaniu.

Raczej Armand nie miał zamiaru robić krypto reklamy dla Rapoola :) Po prostu z ich nasion korzystamy my, nasi sąsiedzi, ludzie "dalsi" (u których jesteśmy w stanie naocznie kontrolować wzrost, etc.) i wszyscy są zadowoleni. Dlatego polecamy je również dalej i mamy w swojej ofercie. Żeby nie było, że Rapool i Rapool - z HR Strzelce też produkty znamy i w ofercie mamy.

Co do opinii, że nasiona z Rapoola to szajs - tak jak wyżej napisaliśmy - w naszym przypadku i znanych nam przypadkach siania ich nasion plony były bardzo dobre i nigdy nie było żadnych problemów. A zła agrotechnika lub inne warunki (typu nasiona bardzo, bardzo stare, źle przechowywane...) jak wiemy też mają wpływy na plon.