MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

Cihu    151

Co myślicie o odmianach Saatbau? Strona COBORU nie działa i nie idzie nic sprawdzić. Zaproponowano nam Stanleya data rejestracji 2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

BIGAGRO jest opcja wyłączyć u mnie "sławkopodobnych" żebym nie musiał czytać jak to nam "wbił ktoś szpilę"?

Sławek, chłopie proszę wyluzuj, bo zrobiło się to już żałosne.

 

Przechodząc do tematu - u nas Populara przy 10 js dostaniecie za 715 netto, a może i coś niżej (włączam w to rabat - premię Rapool) - zadzwoń zapytaj aczkolwiek nie gwarantuję dostępności od ręki, bo dziś bardzo dużo wyjechało...

PS JEŚLI NIE KUPILIŚCIE NAWET U NAS RZEPAKÓW RAPOOL (MIN. 5JS) I CHCECIE TĄ PREMIĘ TO NAPISZCIE DO MNIE WIADOMOŚĆ - OPCJA PREMII TYLKO DO NIEDZIELI!!! TYCZY SIĘ TO RÓWNIEŻ ZAKUPU U NAS Z PREMIĄ!

 

Co do kiełkowania... jeśli na worku z np. odmianą Popular jest napisane 97% kiełkowania to tyczy się to masy nasion ale w tym worku zawsze jest 2 mln żywych nasion więc jeśli byłoby np. 88% to nic nikt nie traci poza tym, że wysiewamy więcej kg/ha.

 

Co do naszych promocji...

Zostało jeszcze kilkanaście js Marcelo w cenie i warunkach jak Kana - więc super opcja!

Poza tym inne odmiany w dość ciekawych opcjach.

Dostawa w całym kraju gratis przy min. 4j.s.

 

PS Na Mazurach ma być dobra pogoda przez 3 dni więc pewnie w końcu ruszą siewy. Standardowo pracujemy do 15 w sobotę - gdyby komuś coś zabrakło albo dopiero się namyślił na siew to zapraszam w sb do wieczora i nawet w nd. Ktoś będzie na miejscu albo na polach w pobliżu. W magazynie mamy sporo Monolita, Kany, Marcelo, Atory, Sherpy. Inne dojadą jeszcze w pn. Zamówienia sobotnie wysyłamy w pn, więc nasiona we wt powinny dojechać w każde miejsce w kraju. Zapraszam do zakupu.

 

Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Bardzo fajną odmianą hodowli satubau jest odmianą sidney w tym roku plonowała lepiej od mieszańców ale dostępna jest podobno tylko w chemirolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

A u mnie kupione nasiona DK Exprit za 775zł/1 jednostka na 3ha i do tego nawóz yara mila 9:12:25 i jeszcze oprysk Nero 424 za okołło 150zł/ha . Orka zrobiona pozostało tylko siać . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

BIGAGRO jest opcja wyłączyć u mnie "sławkopodobnych" żebym nie musiał czytać jak to nam "wbił ktoś szpilę"?

Sławek, chłopie proszę wyluzuj, bo zrobiło się to już żałosne.

 

Przechodząc do tematu - u nas Populara przy 10 js dostaniecie za 715 netto, a może i coś niżej (włączam w to rabat - premię Rapool) - zadzwoń zapytaj aczkolwiek nie gwarantuję dostępności od ręki, bo dziś bardzo dużo wyjechało...

PS JEŚLI NIE KUPILIŚCIE NAWET U NAS RZEPAKÓW RAPOOL (MIN. 5JS) I CHCECIE TĄ PREMIĘ TO NAPISZCIE DO MNIE WIADOMOŚĆ - OPCJA PREMII TYLKO DO NIEDZIELI!!! TYCZY SIĘ TO RÓWNIEŻ ZAKUPU U NAS Z PREMIĄ!

 

Co do kiełkowania... jeśli na worku z np. odmianą Popular jest napisane 97% kiełkowania to tyczy się to masy nasion ale w tym worku zawsze jest 2 mln żywych nasion więc jeśli byłoby np. 88% to nic nikt nie traci poza tym, że wysiewamy więcej kg/ha.

 

Co do naszych promocji...

Zostało jeszcze kilkanaście js Marcelo w cenie i warunkach jak Kana - więc super opcja!

Poza tym inne odmiany w dość ciekawych opcjach.

Dostawa w całym kraju gratis przy min. 4j.s.

 

PS Na Mazurach ma być dobra pogoda przez 3 dni więc pewnie w końcu ruszą siewy. Standardowo pracujemy do 15 w sobotę - gdyby komuś coś zabrakło albo dopiero się namyślił na siew to zapraszam w sb do wieczora i nawet w nd. Ktoś będzie na miejscu albo na polach w pobliżu. W magazynie mamy sporo Monolita, Kany, Marcelo, Atory, Sherpy. Inne dojadą jeszcze w pn. Zamówienia sobotnie wysyłamy w pn, więc nasiona we wt powinny dojechać w każde miejsce w kraju. Zapraszam do zakupu.

 

Pozdrawiam.

Teraz wspominasz że można taniej?.Na stronie waszej podane są ceny całkiem inne.Jeśli kolega by nie wspomniał po ile kupił Popular zapewne teraz nie napisałbyś o cenie Populara że można i po 700 parę zł sprzedać.Czasem normalny rolnik ma dosyć takich "Armandopodobnych" na tym forum

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Panowie, mam pewien problem i pytanie, mam do zasiania kilka ha rzepaku w takim dość no jak by to powiedzieć ubogim stanowisku(ziemia przez kilka lat nie widziała wapna i nawożenia oraz płodozmianu) Boję się że jak wsieje rzepak czy to swój czy to z centrali, to on po prostu będzie mizerny dlatego też planuje na tych kawałkach wsiać rzepak z tegorocznych zbiorów oczywiście odpowiednio zaprawiony, planuje wsiać odmianę mieszańcową, i tu kieruje swe pytanie będzie coś z tego ponieważ słyszałem że odmiany populacyjne można śmiało siać lecz odmiany mieszańcowe nie do końca ponieważ jest to loteria albo wyjdzie albo nie, przez nie równą ilość roślin żeńskich i męskich. Jak to jest w praktyce panowie?      


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Powinien byc oddzielny temat dla firm, handlowcow itp. Tu ludzie chca wymienic sie pogladami o odmianach itd. Chcecie sie reklamowac to wykupcie reklame i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Teraz wspominasz że można taniej?.Na stronie waszej podane są ceny całkiem inne.Jeśli kolega by nie wspomniał po ile kupił Popular zapewne teraz nie napisałbyś o cenie Populara że można i po 700 parę zł sprzedać.Czasem normalny rolnik ma dosyć takich "Armandopodobnych" na tym forum

Kolego,

po 1: http://big-agro.pl/rzepak-promocja/

po 2: http://big-agro.pl/produkt/popular/

pod opisem produktu jest informacja o promocji na rzepak ozimy.

 

W innych tematach na forum również informowaliśmy o promocjach i rabatach ilościowych. Zamiast pisać bezsensowne posty bardzo bym prosił bardziej zapoznać się z tematem, trochę poszukać :)

 

Powinien byc oddzielny temat dla firm, handlowcow itp. Tu ludzie chca wymienic sie pogladami o odmianach itd. Chcecie sie reklamowac to wykupcie reklame i powodzenia.

Wykupiliśmy właśnie taką reklamę... dlatego reklamujemy tutaj swoje produkty.

 

 


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

po 1 to nie wierzcie tym reklamom bo wcisną wam to co tylko im zostało, a na papierze zawsze wszystko wygląda inaczej niż w rzeczywistości. Zaraz zostanę skrytykowany zapewne ale coz taka praca, nie zachęcisz, nie złapiesz na haczyk -  nie zarobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Teraz wspominasz że można taniej?.Na stronie waszej podane są ceny całkiem inne.Jeśli kolega by nie wspomniał po ile kupił Popular zapewne teraz nie napisałbyś o cenie Populara że można i po 700 parę zł sprzedać.Czasem normalny rolnik ma dosyć takich "Armandopodobnych" na tym forum

 

Sławek podałem cenę "z wszystkimi możliwymi rabatami" tj w tym samym sensie co napisał Kolega wyżej (z premią Rapool). Ten cennik obowiązuje u nas od końca lipca. I raz jeszcze przypominam - jeśli ktoś chce kupić czegoś więcej to piszcie do nas maile lub dzwońcie - można ponegocjować trochę :) Jesteś normalnym rolnikiem to bądź również normalnym człowiekiem i daj sobie spokój z komentarzami nie mającymi nic wspólnego z rzeczywistością i obrażającymi nas - Tobie to nic raczej nie daje, nam mocno nie przeszkadza ale zależy mi na sensownej rozmowie tutaj, a jej częścią jest nasza oferta. Pozdrawiam.

po 1 to nie wierzcie tym reklamom bo wcisną wam to co tylko im zostało, a na papierze zawsze wszystko wygląda inaczej niż w rzeczywistości. Zaraz zostanę skrytykowany zapewne ale coz taka praca, nie zachęcisz, nie złapiesz na haczyk -  nie zarobisz

 

Po 1. to nic nie wciskamy - nie mamy na magazynie przykładowo jednej odmiany, którą na siłę wciskamy. Mamy kilka/kilkanaście bardzo dobrych odmian - chyba nikt rozsądny na tym forum nie powie, że rzepaki Rapool czy HR Strzelce (odmiany z naszej oferty) są złe więc nie wiem jaki to ma być haczyk ;) Jeśli coś nam zostanie to po prostu zwracamy to do hodowli - proste - 0 ciśnienia. Nie krytykuję Cię tylko informuję :) Praca jak praca, ja tak samo jestem po 1. rolnikiem i też tak jak Ty sprzedaję swoje płody rolne zachwalając je, bo staram się żeby były jak najlepsze. Na cenę np. pszenicy w skupie nie mamy wpływu dużego ale są inne płody na których cenę wpływ mamy. Co do reklamy to każda rzecz zawsze jest mniej lub więcej przekoloryzowana i jest to normalne. Kwestia tylko czy mniej czy więcej czy wręcz kłamliwie. U nas kłamstwa nie ma. Wczoraj wysiewaliśmy u siebie Populara i Mercedesa, dziś Atora i Marathon. Jest Kana. Będzie Chrobry i Monolit. Wszystko będzie pokazane na naszym fb - zapraszam do oglądania no i do odwiedzin na naszych polach. Pozdrawiam.

 

Panowie, mam pewien problem i pytanie, mam do zasiania kilka ha rzepaku w takim dość no jak by to powiedzieć ubogim stanowisku(ziemia przez kilka lat nie widziała wapna i nawożenia oraz płodozmianu) Boję się że jak wsieje rzepak czy to swój czy to z centrali, to on po prostu będzie mizerny dlatego też planuje na tych kawałkach wsiać rzepak z tegorocznych zbiorów oczywiście odpowiednio zaprawiony, planuje wsiać odmianę mieszańcową, i tu kieruje swe pytanie będzie coś z tego ponieważ słyszałem że odmiany populacyjne można śmiało siać lecz odmiany mieszańcowe nie do końca ponieważ jest to loteria albo wyjdzie albo nie, przez nie równą ilość roślin żeńskich i męskich. Jak to jest w praktyce panowie?      

 

W praktyce nie ma sensu siać mieszańca z własnych zbiorów - oszczędność skończy się niczym lub prawie niczym.

Posiej populacyjną odmianę - na słabe, mozaikowate gleby z kiepskim odczynem (mam nadzieję, że nie skrajnie) polecam Monolita lub Kanę. Cenowo w tym przypadku jest ok, na nasiona nie wydasz dużo, a będziesz miał rzepak. No i sypnij tam chociaż trochę nawozu, albo najlepiej obornik :) No i pamiętaj o terminie.

Jeśli mieszaniec to polecam Sherpę.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

monolit dobra odmiana jak
na populacyjna polecam
mialem w tym roku marathona i mercedesa po 9ha wygladal ladnie ale pozniej przez brak oprysku na platka go grzyb wykonczyl ale ten rok byl dziwny na rzepaki ale tez polecam te dwie odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudas83    6

A ja polecam Kadore w naszym rejonie sprawdzona odmiana .Monolit miałem zasiany 2 razy, w tym w zeszłym roku kawałek bo zabrakło mi nasion Kadore, na wiosne 2016 wymarzło  go dosyć sporo .Siałem 2 razy i 2 razy się zawiodłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Sherlock dzisiaj posiany, MTZ 4.8g ZK 97% wyszło ok 62/m2. Panowie mam pytanie, bo wpadła mi dzierżawa i czy jest tam sens siać rzepak koło wtorku? Póki co warunki są super, ale nie wiem czy 23.08 to nie będzie już za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Nie wiem z jakiego rejonu kraju jesteś ale patrząc na pogodę w sierpniu warunki do wschodów powinny być dobre.Siałbym mieszańca w takim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja polecam Kadore w naszym rejonie sprawdzona odmiana .Monolit miałem zasiany 2 razy, w tym w zeszłym roku kawałek bo zabrakło mi nasion Kadore, na wiosne 2016 wymarzło  go dosyć sporo .Siałem 2 razy i 2 razy się zawiodłem.

 

Raczej nie tyle wymarzło co był mocno przez śmietkę uszkodzony miałem ten sam problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudas83    6

Raczej nie tyle wymarzło co był mocno przez śmietkę uszkodzony miałem ten sam problem 

 

Raczej wymarzło bo siany na jednym polu jeden obok drugiego i  różnica była bardzo duża.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Zapomniałem dodać, jestem z lubelskiego ok 30km od Lublina na północ

jeszcze nie jest za późno.Można śmiało siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Ok Slawek dzięki, a do kiedy Ty najpóźniej siałeś? Jakaś liniówka ma jeszcze szanse, czy tylko mieszaniec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj