Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odmiany rzepaku

2068 odpowiedzi na ten temat

#1541 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 10 czerwiec 2016 - 17:49

Odmiany rzepaku

Na słabsze gleby polecam Amazon drogi ale moim zdaniem warto

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odmiany rzepaku Dzisiaj, 04:05
  •  

#1542 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 19:41

Odmiany rzepaku

A odmiany Rohan i Kuga? Jakie macie zdanie o nich? Na poletkach były ładne, ale tabliczkę to ja też mogę wstawić w inne, że przezimowało :)

#1543 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 19:45

Odmiany rzepaku

miał ktoś posianą odmianę florida f1?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1544 Share d4r4s

d4r4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 czerwiec 2016 - 00:06

Odmiany rzepaku

U nas najlepiej przezimował Popular, Mercedes, Visby zero uszkodzeń po zimie na 2 miejscu  DK Exception, Kadore ale za to ładna regeneracja uszkodzeń.

#1545 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 958 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 09:43

Odmiany rzepaku

Ja mam floride. narazie wygląda obiecująco. co do odmiany kuga to ona dostępna od tego roku jest i planuję ją posiać

#1546 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 11 czerwiec 2016 - 21:28

Odmiany rzepaku

Ano widzisz nawet nie spojrzałem na datę rejestracji "Kugi". Niby przezimowała na plantacji nasiennej Chemirol-u, w każdym razie rośliny były jaśniejsze od sąsiednich odmian ale nawet mi się podobała ogólnie.

#1547 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 10:16

Odmiany rzepaku

Jeśli chodzi o KWS to niezawodną, populacyjną odmianą jest Sherlock, sieję 3 rok z rzędu i nie planuje niczego innego. Ziemia 4a, 4b , plon w ost 3 latach w granicach 4,2-4,8 t/ha

Witam,planuje zasiać 1 raz rzepak ,mam takie same ziemie jak twoje ,bedzie tego  5 ha ,bierzesz co roku nasiona z centrali czy siejesz swój zebrany?Czy po żniwach nie odstapiłbyś mi nasion na te 5 ha? Nie chcę się pchac w koszty kupując materiał kwalifikowany bo jak cos nie wypali [,nie mam doswiadczenia z rzepakiem[to straty finansowe będą mniejsze

#1548 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 10:29

Odmiany rzepaku

kupuj kwalifikat.Jeśli oszczędzanie zaczynasz od nasion to nie widzę przyszłości  w dobrym plonie.Rzepak nie lubi oszczędnosci.Z populacyjnych odmian dobrze zimuje i plonuje Quartz

#1549 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 10:57

Odmiany rzepaku

A nadaje się na słabsze gleby? Tj .4 a i 4 b to może zrobie tak że kupie jedno opakowanie na 3 ha a resztę obsieje  materiałem od kogoś,czytałem trochę o sianiu swojego rzepaku i wiekszość tych co sieją twierdzą że nie ma wielkiej różnicy pomiędzy kwalifikatem a swoim ziarnem oczywiscie zaprawionym,sieje swoja pszenice i nie widze różnicy w plonie, biore kwalifikat na kawałek i pózniej po rozmnożeniu sieje przez 2 ,3 lata,jesli nie zadba się odpowiednio o uprawę to kwalifikat sam nie urośnie

#1550 Share Yankess

Yankess

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 11:27

Odmiany rzepaku

Witam,planuje zasiać 1 raz rzepak ,mam takie same ziemie jak twoje ,bedzie tego  5 ha ,bierzesz co roku nasiona z centrali czy siejesz swój zebrany?Czy po żniwach nie odstapiłbyś mi nasion na te 5 ha? Nie chcę się pchac w koszty kupując materiał kwalifikowany bo jak cos nie wypali [,nie mam doswiadczenia z rzepakiem[to straty finansowe będą mniejsze

Sieję tylko kwalifikowany, jednostka Sherlocka na 3 ha kosztuje ok 450 co daje 150zł/ha, więc myślę że w ten sposób nie ma co oszczędzać. Największe koszta generują opryski i nawozy. Jak masz ziemię w dobrej kulturze, opryski pilnujesz na czas, nawóz ile trzeba to rzepak potrafi ładnie sypnąć nawet na 4-5 glebie. Warto sprawdzić ph, dobrze jakby było chociażby ok 6. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1551 Share androproteam

androproteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 14:02

Odmiany rzepaku

W zeszłym roku D06 dało mi 5,1 dwa lata temu 4,9 także w miare utrzymuje swój poziom w zależności od ilości dostępnej wody.

Jaka to odmiana ta D06? prosiłbym o nazwę rzepaku? :D chciałbym żebyś napisał o nawożeniu jakie dajesz pod korzeń i pogłównie (jeśli to nie tajemnica) oraz odzywki. Na jakiej klasie siejesz ten rzepak? Będę  bardzo wdzięczny za informacje :D z góry Wielkie dzięki

Edytowany przez androproteam, 12 czerwiec 2016 - 14:10.

#1552 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 19:40

Odmiany rzepaku

Jak się sieje swój rzepak to plony wcale nie spadają, to nie jest prawda że maleję, oczywiście tylko liniówkę, bo nie dotyczy to mieszańców.

Mi w 3 roku swój rzepak Mickey dał 5,3 t/ha, przeważnie parę ha swoim siałem. Kupne  liniówki to z 4 ha sieje.

W tym roku mam z 8 ha liniówki, ale od tego roku chyba w 100% przechodzę na hybrydy, będę siał od 1 kg do 2 kg jakieś 35-70 sztuk.

#1553 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 21:10

Odmiany rzepaku

Jak się sieje swój rzepak to plony wcale nie spadają, to nie jest prawda że maleję, oczywiście tylko liniówkę, bo nie dotyczy to mieszańców.

Mi w 3 roku swój rzepak Mickey dał 5,3 t/ha, przeważnie parę ha swoim siałem. Kupne  liniówki to z 4 ha sieje.

W tym roku mam z 8 ha liniówki, ale od tego roku chyba w 100% przechodzę na hybrydy, będę siał od 1 kg do 2 kg jakieś 35-70 sztuk.

w jakiej technologii?  tradycyjnie czy Mzuri?

#1554 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 13 czerwiec 2016 - 20:58

Odmiany rzepaku

1 kg to strip sttil a około 2 kg to Focus T Drive co druga redlica. W tym roku 60 % Strip Stiil na podorywkę po talerzówce.

#1555 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 07:00

Odmiany rzepaku

A nadaje się na słabsze gleby? Tj .4 a i 4 b to może zrobie tak że kupie jedno opakowanie na 3 ha a resztę obsieje materiałem od kogoś,czytałem trochę o sianiu swojego rzepaku i wiekszość tych co sieją twierdzą że nie ma wielkiej różnicy pomiędzy kwalifikatem a swoim ziarnem oczywiscie zaprawionym,sieje swoja pszenice i nie widze różnicy w plonie, biore kwalifikat na kawałek i pózniej po rozmnożeniu sieje przez 2 ,3 lata,jesli nie zadba się odpowiednio o uprawę to kwalifikat sam nie urośnie

Siajac swoim trzeba policzyć mtn i zk. Będzie ci się chciało?

#1556 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 13:53

Odmiany rzepaku

Nie liczę mtz bo nie mam tak dokładnych maszyn do siewu aby mi to do czegokolwiek było potrzebne,sieję około 200 kg na 1 ha pszenicy jarej ,jesli jest drobne ziarno to zmniejszam ilosc wysiewu i jakos jest ok

#1557 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 14 czerwiec 2016 - 17:19

Odmiany rzepaku

U nas najlepiej przezimował Popular, Mercedes, Visby zero uszkodzeń po zimie na 2 miejscu  DK Exception, Kadore ale za to ładna regeneracja uszkodzeń.

Kolego czy polecisz na 3b,4a,4b siać rzepak Visby ? .Najbardziej obawiam się wymarznięcia  z tego ,co czytam to u Ciebie jest oki ?.

I love salsa

#1558 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 czerwiec 2016 - 21:51

Odmiany rzepaku

Co do visbiego to możesz mieć pewność, jak większość odmian z rapoola zimuje bardzo dobrze. Przezimował bdb też sensei, półkarłowy z monsanto.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1559 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 12:24

Odmiany rzepaku

@milanreal1 jak tak ma się sprawa z odmianami Rapool, to podsumowując warto zasiać Kugę albo Rohana według Ciebie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1560 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 12:33

Odmiany rzepaku

Nie liczę mtz bo nie mam tak dokładnych maszyn do siewu aby mi to do czegokolwiek było potrzebne,sieję około 200 kg na 1 ha pszenicy jarej ,jesli jest drobne ziarno to zmniejszam ilosc wysiewu i jakos jest ok

Jeśli nie wiesz do czego mtz i zk to o czym tu rozmawiać, skoro nie bierzesz obsady pod uwagę w zbożach to tym bardziej nigdy nie zbudujesz plonu w rzepaku. 

btw skoro nie masz dokładnych maszyn to tym bardziej.