Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odmiany rzepaku

2067 odpowiedzi na ten temat

#1481 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 16 sierpień 2015 - 12:08

Odmiany rzepaku Tylko weź pod uwagę ile deszczu pada w Anglii

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odmiany rzepaku Dzisiaj, 21:41
  •  

#1482 Share said

said

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 07:30

Odmiany rzepaku

Witam. (II, III, IV klasy ziemi) Przypatruje się dyskusji i się zastanawiam:

1. Gratuluje tym, którzy osiągnęli plon w rzepaku rzędu 5, 6 i 7 ton. Wielki szacunek dla tych rolników. Dookoła mnie są tacy rolnicy(kilka), którzy tez takie plony mają. Oni zawsze maja plony jak diabli, nie tylko w rzepaku. Tylko niczego się jeszcze, jeżeli sa to starsze osoby, się nie dorobiły. Po młodych takich rolnikach tez kasy nie czuć. Ja miałem exquisite i visby. visby bylo lepsze. 4,1- 4,5 t/ha. Przy obliczaniu plonu ważny jest każdy ar ziemi. A nie, działka ma załóżmy hektar i klinik, a klinik ma 0,3 ha lub 0,5 ha. Poza tym ważne jest zważenie ładunku a nie szacowanie ile sie ma na przyczepie na oko. A najlepsi są tacy ktorzy wysokie plony uzyskują z siania rzepaku w ściernisko. Jest nawet taki gość ktory sprzedaje maszyny do siania ścierniskowego i on na swoich polach uzyskuje po 7 ton. Jego sąsiedzi śmieją się i pukają się w czoło.

2. Są u mnie i tacy którzy mają przyziemne plony, ale twierdzą, że mieszańców nie sieją, bo się nie opłaca. Rzekomo kadore dało w tym roku tez pod 5 ton. A wy co sądzicie? Mieszańce czy nie mieszańce? Ja jestem za mieszańcami ale sie zastanawiam.

3. Co myślicie o tym że wydajność plonu wzrasta jeżeli rzepak będziemy młócić nowym claasem, a nie starszym zachodnim modelem albo bizonkiem. Oczywiście u wszystkich stół do rzepaku i kosy boczne. Tylko że później widać taki sam poplon i po nowym claasie i bizonku. A wy co sądzicie?

4. Zapomniałem jeszcze. Czy warto wierzyć w wydajność plonu, którą pokazują nowe kombajny w trakcie młócenia. Ja uważam że przekłamują wynik. Co sądzicie?

#1483 Share APT

APT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 12:11

Odmiany rzepaku

Osypywanie nasion, czy to jest stary claas czy nowy lexion nie ma różnicy, ważna jest technika jazdy, ustawienie kombajnu, dziury, ustawienie sit, wiatru, młócenie to nie wyścigi F1 z sąsiadami, niestety większość z Was chcę jak najszybciej zebrać, a że gubi to nie ważne. Dopiero przy uprawie pożniwnej wielkie rozczarowanie ile samosiewów :)

O plonie możemy powiedzieć wtedy jak będziemy mieli WZ/faktury (mogą na skupie oszukać) ale trzeba w coś wierzyć. Przyczepa przyczepie nierówna, jest waga to można porozmawiać o faktycznym plonowaniu. Jeden zebrał 6 ton a mówi, że ma 8 ton.

Visby i exqusite średnio Ci sypał, nie wiem jaką miałeś pogodę/ warunki glebowe itp. ale te odmiany potrafią dać spokojnie 5,5 tony jak się dopilnuje to do 6 dojedziesz.

Bardzo dobrze sprawdza się siew rzutowy przy sianiu rzepaku.

Co do odmian populacyjnych przy dobrym roku i dobrze prowadzone dadzą często wyższy plon niż hybryda, na stres lepiej radzi sobie hybryda ale to zależy, sieje populacyjne i od kilku lat zawsze ponad 4,7t/ha czy to zły wynik? 

8 ton musi być, 9 jest dobry rok, 10 jest przyjemnie, 14 był rekord po warzywach full ochrona, nawożenie i pogoda :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1484 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 13:14

Odmiany rzepaku

Co masz na mysli pisząc siew rzutowy ,siew rozsiewaczem do nawozów ?Bo ja mam zamiar ,jesli oczywiscie pogoda [ozwoli,siać rozsiewaczem

#1485 Share rolniczek098

rolniczek098

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 14:55

Odmiany rzepaku ma ktoś odsprzedać odmianę kolumb potrzebuje na 1h na próbę na słabszej klasie?

#1486 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 15:35

Odmiany rzepaku Ja sieje 3 rok z rzędu Kws Sherlock bardzo równe plonowanie w poprzednich latach oddał 4.6-4.9 z hektara na IIIb -IVa w tym roku przy kompletnej suszy 4.170 z hektara. Również mam 2 rok z rzędu Visby F1 w tamtym roku 5.230kg/ha w tym roku 4.270kg/ha. Juz zakupiłem ten sam zestaw na ten rok. A jak u was te odmiany?
Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

#1487 Share CEZAR76

CEZAR76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 19:59

Odmiany rzepaku

Czym robaka zaprawiacie

#1488 Share Wojtek1609

Wojtek1609

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 20:32

Odmiany rzepaku

Sieje ktoś Vectre i Caravela ?.

Ps. Pytajcie zawsze czy to aby nie z dwóch hektarów te plony podają. Dolnyśląsk ziemia II i III klasa, średnia 3100 ten rok.

#1489 Share CichyWieNajWiecej

CichyWieNajWiecej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 20:49

Odmiany rzepaku

Ja napewno posieje cos sherlockiem miełem go w ubiegłym sezonie, a ktos z was siał moze hybrirock bo też go chcem posiać 

#1490 Share BIZONURSUS

BIZONURSUS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 09:56

Odmiany rzepaku

Mich 18 tak ja się spotkałem z taką zaprawą w odmianie KWS Frodo F1 a co powiecie o odmianie KWS Kodiak F1 na kl gleby |||  |Vb

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1491 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 13:59

Odmiany rzepaku

co sądzicie o sherlock'u, quartzu i adriana, jakie ceny u was ?

#1492 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 16:25

Odmiany rzepaku

ja niewiem jak ludziom plonuja rzepaki az mi sie wierzyc nie chce u nas mielismy dk exstorm wszystkie warunki jakie mogly isc poszly 4,100 oddal troche 3b klasy troche 4 a wiekszosc 4 b i troche 5 klasy mi sie wydaje ze dobry plon jak na te pole to co tu robic by plony byly zblizone do 5 ton a jak sypal wam monolit bo u jednej znajomej maila monolit i gesto siala bo 5 kg ha i bardzo intensywnie nei nawozi to jej wyszlo 4,700 z ha az sie zdziwilem ze az tyle miala a u ans wszystkei warunki i troche mogl elpiej oddac czy moze przyzadko zasiany byl bo 2,10 kg na ha czy w czym innymn wina

#1493 Share ManiakUrsus

ManiakUrsus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 18:33

Odmiany rzepaku

co sądzicie o sherlock'u, quartzu i adriana, jakie ceny u was ?

Ja kupiłem quartza za 510 zł za jednostkę

#1494 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 18:48

Odmiany rzepaku

a siałeś już wcześniej ? co sądzisz o tej odmianie ?

#1495 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 19:37

Odmiany rzepaku

Ja kupiłem quartza za 510 zł za jednostkę

Trochę drogo, u mnie ceny 455 za Quartza i Sherlocka (lubelskie, lubelski)

@Maniek101

Te odmiany co piszesz od kwsu sprawdzają się na lubelszczyźnie, więc na podkarpaciu też może być nieźle ;)

Edytowany przez Roxer, 18 sierpień 2015 - 19:39.

#1496 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 20:30

Odmiany rzepaku

ja też chciałem quartza wziąć ale coś się z niego u nas wycofali ponoć słabiej w ostatnich latach sypał , a szczególnie w tym widać gorzej sobie radzi z suszą i słabszymi stanowiskami tak mi w sklepie mówili i proponują sherlocka, który ponoć nieźle wypadł podczas tej suszy. Jak chcę to tylko na zamówienie i się teraz waham czy go brać, miałem go w tym roku i ogólnie mi sie podobał, jesienią łądnie siedział przy ziemi, ciemny w porównaniu do Da Vinci którego miałem, wiosną trochę późny start ale potem nadrabia, (może to w tym roku było jego wadą) i co ważne dla mnie, że jest niski i nie trzeba cudować ze skracaniem z kilka stów. Jak sypał to cięzko powiedzieć bo nie jestem w stanie stwierdzić różnic 100-300 kg na ha, a koszony był razem z Da Vinci.

Pytanie do tych co siali to sherlock wysoki rośnie bo sąsiad kiedyś mi opowiadał, że wysoki i lubi się kłaść

Edytowany przez grego, 18 sierpień 2015 - 20:42.

#1497 Share ManiakUrsus

ManiakUrsus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 21:04

Odmiany rzepaku

a siałeś już wcześniej ? co sądzisz o tej odmianie ?

Pierwszy raz będę siał

#1498 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 18 sierpień 2015 - 21:17

Odmiany rzepaku

Monolit w tym roku z działki 5.2ha wyszedł średnio 4.3t/ha. Moim zdaniem bardzo dobrze. południowa lubelszczyzna.

#1499 Share ManiakUrsus

ManiakUrsus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 12:38

Odmiany rzepaku Kiedy macie zamiar jechać siać rzepak? Bo u mnie taka susza ze nie wiem czy jest sens.zrobiłem podorywke i nie wiem czy jest sens drugi raz orać czy w to zasiać rzepak. A wy co myslicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1500 Share said

said

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 12:51

Odmiany rzepaku

Orać, głęboszować zawsze warto, chyba ze ktos ma piochy, tak od 4A.