Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odmiany rzepaku

2068 odpowiedzi na ten temat

#1361 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 20:20

Odmiany rzepaku

masz na mysli Astep?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odmiany rzepaku Dzisiaj, 08:28
  •  

#1362 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 21:00

Odmiany rzepaku

Chyba tak, coś mają mi przywieść, dokładnie nazwy nie pamiętam, ale to chyba to.

#1363 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1307 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 08:12

Odmiany rzepaku

Myślicie, że ta zaprawa rozwiąże problem jesiennych szkodników (pchełka gnatarz i  śmietka)?? 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1364 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 29 czerwiec 2015 - 09:39

Odmiany rzepaku Nie wiem czy w pełni rozwiąże problem ale na pewno ograniczy

#1365 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 15:22

Odmiany rzepaku

Nie prawda, ja częsciowo swój sieję i nic nie narzekam.Po reglonie to nie ma żadnych problemow, gorzej jak był glifosatem dosuszany, wtegdy jest problem.
Ja przeważnie reglonuję wiec nie interesuję mnie, ale po glifosacie to kawałem w polu zostawiam i osobno kosze.
Dobrze trza go odczyscić i zaprawić. W tym roku wszystkie będę zaprawiał jeszcze raz, plontarem.
Jest do kupienia zaprawa na zboża fungicyd i insektycyd może zaprawie też nią.

Ja chcę zaprawić Actarą i nie wiem jak dobrać proporcję aby go za mocno nie zmoczyć.

#1366 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 29 czerwiec 2015 - 16:03

Odmiany rzepaku zaprawial ktos z was rzepak prestiżem?

#1367 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 21:18

Odmiany rzepaku

Ten Astep to mówił że 0,022 l/kg nasion.

#1368 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 22:14

Odmiany rzepaku Samego środka bez wody? Wlać to czy pryskać recznym opryskiwaczem? Nigdzie nie mogę nic znaleźć na jakiej zasadzie zaprawiać. Mam jeszcze trochę rzepaku z tamtego roku chyba wezmę i będę robił metodą prób i błędów. Czy zaprawiając nie zmieni się MTZ?

#1369 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 07:57

Odmiany rzepaku

Przy pszenicy to dawkowanie  1 litr, a rzepak to 5 litrów na tonę wychodzi.Dawka tak drastycznie się podnosi bo rzepak ma 5 razy większą powierznie pokrycia niż pszenica. Tak jest na Plontarze.

Ja będę w betoniarce i opryskiwacza plecakowy, ale z Plontarem zmieszam.

#1370 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 08:21

Odmiany rzepaku

Ja chcę zaprawić Actarą i nie wiem jak dobrać proporcję aby go za mocno nie zmoczyć.

Ja w tamtym roku próbowałem z Actarą coś zrobić ale niestety nie widzę możliwości bo aby dać odpowiednią ilość środka trzeba by dać bardzo dużo wody aby rozpuścić granulki inaczej otrzyma się papkę jak zaprawa murarska.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1371 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 10:49

Odmiany rzepaku Więc odpada Actara, wielkie dzięki że podpowiedziałeś. Chciałem dziś już kupić actare. W takim razie będę próbował Astepa 225 jak kolega wyżej. A może dać bez mieszania wody dursban + bi 58? Jaką dasz proporcję Astepa + plontarona?

#1372 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 11:02

Odmiany rzepaku

Ja zaprawiałem Nuprid 200SC i niby robaka w korzeniu nie było. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#1373 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 01 lipiec 2015 - 21:58

Odmiany rzepaku Jak popryska się dursbanem przy 4 liściu to chyba też powinno pomóc? Dzisiaj lustrowana plantacja i sporo korzeni zjedzonych znalazłem.

#1374 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 02 lipiec 2015 - 21:34

Odmiany rzepaku

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/rosliny-oleiste/odmiany-rzepaku-polecane-w-regionach-w-2015-r,58399.html

#1375 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 08:32

Odmiany rzepaku Zamówiłem już rzepak odmiany DK Exquisite koszt to 740 zł jednostka. Gościu wczoraj przyjechał i zaproponował mi jeszcze dwie odmiany Monsanto ze względu na to że mu powiedziałem iż będę siać na klasie gleby 4a,4b. Taką glebę niby nie za bardzo toleruje DK Exquisite. Zaproponował mi DK Extorm 680 zł jednostka oraz DK Sensei 550 zł jednostka. Coś mnie dziwi tak niska cena tego senseia. Zostać przy pierwszym wyborze czy brać coś między tańszymi odmianami?

#1376 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 lipiec 2015 - 09:25

Odmiany rzepaku

W niekorzystnych latach exquisite może mieć problemy na 4a,4b. Extrom lepiej sobie radzi w trudnych warunkach. Co do sensei to wybór należy do Ciebie. Plonuje bdb, ale lepiej przez cały rok noś na polu czarne okulary bo ten rzepak wygląda przez całą jesień i wiosnę bardzo słabo, ale cieszy oko w trakcie żniw.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1377 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 09 lipiec 2015 - 12:58

Odmiany rzepaku

Mam Extorma na działkach z klasą od 2 do 6, był piękny, bujny, dużo rozgałęzień i w miarę niewysoki 170-180 max gdzie spadło więcej gnoju to ponad 2 metry na lepszej ziemi. Ostatnich suszy nie wytrzymał i usechł pasami. Zdjęcie w galerii.

Edytowany przez master20002, 09 lipiec 2015 - 13:38.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#1378 Share jozek53

jozek53

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:--

Napisany 09 lipiec 2015 - 14:37

Odmiany rzepaku

Panowie a co powiecie na KWS ALVARO F1 , chce zasiać co wy o tej odmianie ? troche droga ale ponoć nr 1 KWS

#1379 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 18:47

Odmiany rzepaku

Zamówiłem już rzepak odmiany DK Exquisite koszt to 740 zł jednostka. Gościu wczoraj przyjechał i zaproponował mi jeszcze dwie odmiany Monsanto ze względu na to że mu powiedziałem iż będę siać na klasie gleby 4a,4b. Taką glebę niby nie za bardzo toleruje DK Exquisite. Zaproponował mi DK Extorm 680 zł jednostka oraz DK Sensei 550 zł jednostka. Coś mnie dziwi tak niska cena tego senseia. Zostać przy pierwszym wyborze czy brać coś między tańszymi odmianami?

z kad tak tanio rzepaki ci oferuja jaka firma czy jakis doradca do cb przyjezdzał ?

master to nie skracales tego exstorma my skracalismy 2 razy na wiosne i na jesieni caryxem a mimo to i tak wysoki wybujał  . ktory rok siejesz ten exstorm i jak ci wychodzi ten rzepak

panowie i jeszcze jedno pytanie mamy jedno pole w dzierzawe wzielismy i teraz jest pszenzyto i nawet calkiem patrzy ale chcielibysmy zasiac tearz rzepak na tym polu jaka odmiane wziasc bo pole z dzierzawy to wiadomo ze warunki gorsze bedzie mial myslalem nad tania odmiana czyli polska monolita tam zasiac i mysle pierwsze badania zrobic gleby i co najlepiej by bylo pod korzen zastosowac tam po zniwach pojdzie wapno magnezowe a pozniej pod korzen co dac ? i czy jak takie gleby gorsze to gesciej siac rzepak tzn gleby gorsze bo tam zaniedbana byla ziemia dopiero doprowadzamy ja do porzadku

Edytowany przez warchest, 10 lipiec 2015 - 18:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1380 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 20:49

Odmiany rzepaku Javal mrocza. Przyjechał młody gość, wczesniej jeździł starszy gość. Osobiście mnie nie było lecz zostawił katalog z wpisanymi cenami. Ceny te obowiązują do 15 lipca jeśli się zamówi. Mi ta cena coś śmierdzi, wszędzie droższy jest DK extorm a tu odwrotnie. Jak sprawdzić oryginalność rzepaku? Idzie jakoś sprawdzić u producenta po kodzie?