MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

wilhelm    408

Wydaje się to nienormalne, również dla mnie, ale znam ludzi, którzy rokrocznie obsiewają "niekwalifikatem" i plantacje nie odbiegają niczym od tych, które byly obsiane nasionami z zakupu..! ani pod wzgledem wizualnym, ani w plonowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Przejrzałem ofertę Rapoola to każda odmiana od made po piski  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Widzę, że Sherlock jest najlepszą odmianą.. i Digger na wysokie plony, ale pewnie ziemie dobre musi mieć, u nas 1-3, więc.. A skąd bierzecie te Wasze nazwy? Bo na KWS ich nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Widzę tu negatywne niektóre opinie na temat Alvaro, ja zaryzykowałem i zamówiłem Alvaro i Marcopolos F1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ten rok może być zupełnie inny i Alvaro może być dobre , ale ja się zraziłem do tej odmiany. dlatego wracam do rapoola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

widzę, że duże zainteresowanie rzepakiem w tym roku, ja sieję arazzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Jakies odmiany z monsanto dk na słabsze gleby coś polecacie sprawdzonego? Chodzi mi po głowie dk exstorm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Mam w tym roku Dk exqusite i powiem ze w miejscach gdzie ladnie powschodzil jesienią, dobrze przezimował to naprawde super rzepak z mnóstwem rozgałęzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Panowie da sie gdzies jeszcze dostac odmiane californium.?

Już nie dostaniesz, ale bliźniaczo podobna odmiana jest dk sensei, to już hybryda choć jak na hybrydę to dość tanio wychodzi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Ja w tym roku dodatkowo spróbuje  nową odmianę ATORA z rapoolu. Do tej pory niezawodny Visby i Artoga ale w tym roku nie wyrobiły się z wegetacją i szału nie będzie. W tamtym roku Visby 4,4t przy 190N ;)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ale za to ma ciekawe wyniki na coborze , ale jeden minus strasznie droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

jak może być za późna odmiana? każda ma swój wigor i zasiana w odpowiednim terminie napewno wytworzy odpowiednią rozetę. Ja jestem z lubelskiego i zastanawiam się nad Atorą, Popular, Garou, Cesario, Kuga, Marathon, bo Quartza na pewno zasieję po raz 3 bo w tamtym roku plonował prawie 5t/ha tj dk exstorm którego miałem a zbiór o niebo lepszy i łatwiejszy. Może coś innego polecicie dla lubelskiego oprocz tych moich typów Atorą, Popular, Garou, Cesario, Marathon Kuga albo jesli to dobre typy to polećcie która najlepsza będzie. z Tego co wiem garou ma zalecenia LZO dla Lubelskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Florida też ciekawa odmiana. też myślałem o Garou, ale ją na wyłączność Osadowski ma. może posiej Exquisite tak tutaj chwalone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj