MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

ManiakUrsus    8

Orać, głęboszować zawsze warto, chyba ze ktos ma piochy, tak od 4A.

Sam nie wiem bo jak wywale skiby to pozniej tego nie rozbije. Niby u mnie wszyscy sieja rzepak bezorkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas w ubiegłym roku gościu zasiał bezorkowo też w takiej suszy to nawet nie wzeszedł  ci co orali to w miarę rzepaki wzeszły choć część wiosną przesiała moim zdaniem siać w tak suchą glebę nie ma sensu najgorzej jak ziarno zakiełkuje i uschnie to już po ptakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Właśnie koledzy ,czy jest sens siać .Bo w ziemi u mnie jest spory zapas wilgoci ,ale ,jak to wywrócę do góry ,to i tak popiół się zrobi bardzo szybko i rzepak o ile skiełkuje ,to z braku wody zaschnie i tylko kosztów narobię sobie .W mojej okolicy Niemcy kilka lat wstecz raz zasieli rzepak bezorkowo na 2 klasie na iłach zlewnych .Pola w sumie 200 ha to po rogach coś mieli reszta puste .Pogoda bardzo podobna była ,jak w tym sezonie siewnym rzepaku .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

co sądzicie o odmianie rzepaku ARTOGA jak wam plonował i jaka to odmiana niska pózna czy wczesna polecacie siać na tą szusz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Właśnie koledzy ,czy jest sens siać .Bo w ziemi u mnie jest spory zapas wilgoci ,ale ,jak to wywrócę do góry ,to i tak popiół się zrobi bardzo szybko i rzepak o ile skiełkuje ,to z braku wody zaschnie i tylko kosztów narobię sobie .W mojej okolicy Niemcy kilka lat wstecz raz zasieli rzepak bezorkowo na 2 klasie na iłach zlewnych .Pola w sumie 200 ha to po rogach coś mieli reszta puste .Pogoda bardzo podobna była ,jak w tym sezonie siewnym rzepaku .

 

czyli keidy siac rzepak narazie mozna czekac ale keidys zasiac trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

najlepiej by mi pasowało wysiać jednostkę na 3,6ha czy nie będzie to za mało? Będzie to liniówka Da Vinci, samosiewów rzepaków też pewno nieco dojdzie bo z pewnością nie zdążą skiełkować przed siewami przez susze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

co to za dylemat?

worek na 3 hektary

Patrzysz na te niebieska kartke wszytą na szyciu worka, szukasz tam wagi nasion (powiedzmy 13,5kg). Dzielisz to na 3 i wychodzi Ci 4,5kg/ha.

prosciej sie nie da.

 

Bo chodzi o to, zebys wysiał konkretna ilosc nasion kiełkujacych na metr kwadratowy.

A to z kolei zalezy od tego jak grube sa nasiona (1000 nasion moze wazyc od 4 gram do nawet 7) i jaki procent z tych nasion ma odpowiednia siłe kiełkowania.

Dlatego włąsnie jedna paczka monolita moze miec 13 kg, a inna powiedzy 10 i obie sa do wysiania na 3 hektary

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

najlepiej by mi pasowało wysiać jednostkę na 3,6ha czy nie będzie to za mało? Będzie to liniówka Da Vinci, samosiewów rzepaków też pewno nieco dojdzie bo z pewnością nie zdążą skiełkować przed siewami przez susze.

 

to siejesz rzepak po rzepaku a nie ładuja ci sie choroby grzybowe w taki rzepak u nas w okolicach nikt tak nie sieje zeby rzepak po rzepaku siac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

Witam siał ktoś odmiane letitia z bayer ? zasiałem pierwszy raz  praktycznie nigdzie o niej nic nie piszą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Rzepak Galileo 60 szt. m2

 

siany bezorkowo? jaka technologia ? jaki siewnik?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Te tutaj widoczne powyżej siane akurat tradycyjnie po pługu ,siane bezorkowo były po jęczmieniu ozimym i łubine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Te tutaj widoczne powyżej siane akurat tradycyjnie po pługu ,siane bezorkowo były po jęczmieniu ozimym i łubine.

 

jeśli można wiedzieć to jakim siewnikiem siejesz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Pany czy rzepak quartz to odmiana niska czy raczej wysoka ?
Pytam sie gdyz w tej chwili rzepak ma okolo 40cm wysokosci.
Chyba ze poprostu idealnie wpadlem ze skracaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Quartz to bardzo niski rzepak bez skracania byłby niższy niż hybryda wysoka ze skracaniem, jeśli się skraca toprexem to 40 cm zadziała juz słabo skracanie ale ochrona na grzyba będzie dobra, dobre efekty skracania to 10 -15 góra 20 cm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Ciekaw jestem opinii odmiany KWS Gordon. Agrolok oferuje 895 brutto co sądzicie o cenie i ogólnie o tej odmianie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Już na nowy sezon? chyba trochę wcześnie co?

Ja osobiście poczekał bym co przyniesie obecny sezon i jak poszczególne odmiany wyjdą w tegorocznych badaniach coboru. 

Co do agroloku na ten sezon chciałem kupić 3 jednostki exstorma + zestaw herbicydów na rzepak to agrolok w porównaniu do firmy w której się zaopatruję powiedział coś ponad 400 zł drożej.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6
Napisano (edytowany)

Zbierają zamówienia odbiór i płatność w lipcu.

Ale wychodzi na to, że chcą wcisnąć ludziom

Co myślicie o odmianie Kodiak F1

Edytowano przez garu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli chodzi o KWS to niezawodną, populacyjną odmianą jest Sherlock, sieję 3 rok z rzędu i nie planuje niczego innego. Ziemia 4a, 4b , plon w ost 3 latach w granicach 4,2-4,8 t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj