Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odmiany rzepaku

2067 odpowiedzi na ten temat

#981 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 sierpień 2013 - 21:59

Odmiany rzepaku 1 pytanie odnośnie tej etykiety. Dobrze widzę że są zaprawione cruiserem? Ktoś na forum pisał że ze względu na to że zawiera neonikotynoid jest problem go dostać.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odmiany rzepaku Dzisiaj, 04:09
  •  

#982 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 23:07

Odmiany rzepaku Problemy będą za rok, dokłądniej, po styczniu (moje nasionka z tego roku są zaprawione cruiserem), mój płodozmian za rok nie przewiduje rzepaku, ale gdyby przewidywał, zastanowiłbym się, czy nie kupić już teraz zapasu na przyszłoroczny siew, a zapas neoniko jeżeli bajtlik i sklepy pozwolą, raczej zrobię.

#983 Share Janinka

Janinka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 05:37

Odmiany rzepaku Ja kupilam Sherloka i bede go siac pierwszy raz,zobaczymy jaki wyjdzie. Jak narazie czekamy na deszcz bo o sianiu i przede wszystki orce mozna tylko myslec jest tak sucho. Panowie sieliscie juz ta odmiane?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#984 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 07:00

Odmiany rzepaku Z tymi wagami jest różnie ja chciałem Visbiego bo w tamtym roku ważył 13 kg. Wczoraj już nie było wziąłem Kolumba ale jak wcześniej zobaczyłem wagę to 7 kg się okazało że mam inną partię i mój waży 8.9 kg. Wiem że jest dużo popularnych mieszańców co w tym roku jednostka waży mniej niż 6 kg.

#985 Share darek326

darek326

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 07:02

Odmiany rzepaku to jak polecacie mi monolit? prosze o szybka odpowiedz bo musze sie zdecydowac i nie dlugo jade zamowic? prosze o szybka odpowiedz

#986 Share szarak

szarak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 07:06

Odmiany rzepaku Ja polecam monolit chociaż miałem go tylko jeden rok.Jednostka nasion waży 12,5 kg co świadczy o tym że ma dość grube ziarno.

#987 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 07:36

Odmiany rzepaku ja też skusiłem się na monolita pierwszy raz choć troszkę się obawiam o wyleganie bo jest dość wysoki , zasieje chyba jeszcze Quartza według COBORU najlepiej plonująca odmiana 2013, jedna z lepszych zimotrwałości i przede wszystkim niska.

#988 Share Karolcia

Karolcia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,konie,motoryzacja,sport,ogród,kuchnia

Napisany 21 sierpień 2013 - 09:16

Odmiany rzepaku

Jakim kombajnem koszony rzepak?

Koszony Claasem Dominatorem.
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

#989 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 09:23

Odmiany rzepaku

Problemy będą za rok, dokłądniej, po styczniu (moje nasionka z tego roku są zaprawione cruiserem), mój płodozmian za rok nie przewiduje rzepaku, ale gdyby przewidywał, zastanowiłbym się, czy nie kupić już teraz zapasu na przyszłoroczny siew, a zapas neoniko jeżeli bajtlik i sklepy pozwolą, raczej zrobię.

ja zrobiłem zapas na przyszły rok monolitu zaprawianego cruiserem, ogólnie z tego co wiem to nasiona zaprawiane przechowywane w suchym miejscu moga nadawać się do siewu nawet po 3 latach

to jak polecacie mi monolit? prosze o szybka odpowiedz bo musze sie zdecydowac i nie dlugo jade zamowic? prosze o szybka odpowiedz

ja polecam, fakt rosnie wysoki przy wysiewie 4kg/ha i pełnej ochronie dał naprawde d.dobry plon

#990 Share maromaro

maromaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 11:20

Odmiany rzepaku

Ja kupilam Sherloka i bede go siac pierwszy raz,zobaczymy jaki wyjdzie. Jak narazie czekamy na deszcz bo o sianiu i przede wszystki orce mozna tylko myslec jest tak sucho. Panowie sieliscie juz ta odmiane?

siałem ją dwa lata temu i w tym roku szału z plonem nie bylo i za każdym razem wyległa... na pewno juz jej nie posieje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#991 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 sierpień 2013 - 12:44

Odmiany rzepaku

1 pytanie odnośnie tej etykiety. Dobrze widzę że są zaprawione cruiserem? Ktoś na forum pisał że ze względu na to że zawiera neonikotynoid jest problem go dostać.

tak zaprawione są Cruiserem syngenty, zawiera tiametoksam związek z grupy neonikotynoidów.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#992 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 21 sierpień 2013 - 14:05

Odmiany rzepaku

ja zrobiłem zapas na przyszły rok monolitu zaprawianego cruiserem, ogólnie z tego co wiem to nasiona zaprawiane przechowywane w suchym miejscu moga nadawać się do siewu nawet po 3 latach

w poprzednim sezonie siałem rzepak sąsiadowi.
Nasiona miał z 2007 roku.
W tym roku zebrał ponad 4 tony tego rzepaku.
Widać, że nawet 5 letnie nasiona dały rade.

po co robić zapasy zaprawianych nasion? nowsze zaprawy będą droższe? gorsze?

moja w tamtym ważyła 13 a w tym roku wazą po 7 kg. coś jest nie tak z wagą tych nasion.

ta sama odmiana? takie samo opakowanie? (1.5mln - 3mln nasion).
Dla mieszńca jest 1.5mln nasion w opakowaniu, dla liniówek jak pamiętam było różnie zwykle 3mln ale miałem też worki po 2.5mln

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#993 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 14:24

Odmiany rzepaku Tak. Bo w tamtym roku siałem kolumba 1,5 mln nasion jednostka na 3 hektary i ważyła 12 kg z hakiem w tamtym roku a w tym w sklepach waży po 7-8 kg ta sama jednostka na 3 ha 1,5 mln nasion. Szczerze to na tak ładnie wyglądający rzepak wydawał mi się strasznie lekki i nasiona miał drobne. Dlatego w tym roku sieję Visbiego i Da Vinci. W naszych rejonach udają się te odmiany i przy odpowiednich zabiegach i ochronie ma dorodne grube nasiona. Visby na 3 ha 1,5 mln nasion ważył 13,8 kg w tym roku. W tamtym ważył podobnie.

Edytowany przez milanreal1, 22 sierpień 2013 - 21:31.
cytowanie poprzedniego posta

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#994 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 14:26

Odmiany rzepaku z tego co wiem to problem będzie z zaprawami, które zwalczają także szkodniki i one mają byc zakazane (np. Cruiser) jakby pszczoły miały ryć w ziemi...albo poprostu kolejny amerykański produkt nie pasuje Uni i albo trzeba będzie dodatkowo pryskać albo wejdą nowe "słuszne" zaprawy ale raczej nie spodziewałbym się że będą tańsze...
Swoją drogą ciekawe czy te wszystkie obostrzenia obowiązują np. w takiej Ukrainie z której tak ochoczo Unia importuje

#995 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 14:27

Odmiany rzepaku Sherlock siany w tym roku koszony Deutz-Fahrem ze stołem i kosami bocznymi leciutko ponad 4t więc ładnie

#996 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 14:31

Odmiany rzepaku wszystko co dobre to wycofują :)

#997 Share andrzejB

andrzejB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 14:41

Odmiany rzepaku Ja w sobotę szykuję się zasiać Californię, waga 2 mln.nasion poniżej 9kg. U nas dziś pada, a dawno deszczu nie widzieliśmy.

#998 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 14:47

Odmiany rzepaku u mnie lekko kropi ale na szczęści rzepak już zasiany bo po orce śladu po tym deszczu by nie zostało :) Czekamy na wschody

#999 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 14:53

Odmiany rzepaku niby ta California już taka stara, ale sąsiad miał w tym roku i sypneła mu 4 tony do tego nic się nie położyła. Pozatym u mnie kosztuje 370 zł. Kupe lat ją siałem ale poźniej cos słabo wychodziła u mnie więc zmieniłem, warto się zastanowić przy takiej cenie jak ktoś nie oczekuje 5 ton

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1000 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 21 sierpień 2013 - 15:23

Odmiany rzepaku u mnie w tym roku rzepak bardzo słabo, chyba za gęsto był posiany, może zle skoszony bo był bardzo wyległy, może za mało, a może za dużo nawozu :( kto wie jak podziałał nawóz pod snieg.
Tak czy inaczej w tym roku opóźniamy siew i idzie tylko jedna odmiana

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com