Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odmiany rzepaku

2067 odpowiedzi na ten temat

#941 Share arko2255

arko2255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 18:30

Odmiany rzepaku

A u mnie właśnie Monolit zakończył karierę w tym roku i już nigdy nie będzie jej robił :D Sąsiad sieje poznaniakiem i miał Monolit w tym roku jednak całą paczkę wysiewa na 2 ha i sypnął mu 4 tony.
Jak to niektórzy mówią kto grubo sieje, grubo zbiera hehe :P

Ile Ci sypnął Monolit w tym roku bo mi słabo 3t z ha, a wyglądał na 4t. Piszcie ile wam sypnal Monolit w tym roku bo mi wydaje sie ta odmiana przereklamowana.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odmiany rzepaku Dzisiaj, 17:31
  •  

#942 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 sierpień 2013 - 19:26

Odmiany rzepaku .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 19:30.

#943 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 19:44

Odmiany rzepaku Ja nabyłem Sherloka i Brazzila . Co powiecie o zmieszaniu przed siewem dwóch odmian. Czy lepiej siać osobno ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#944 Share s17

s17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 19:53

Odmiany rzepaku

A co powiecie na temat rzepaku chagall?

Chagall to wartościowa odmiana, choć uważam, że nie lubi słabszych gleb- tak jak większość odmian :)

#945 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 20:01

Odmiany rzepaku nie mieszałbym 2 odmian ze względu na różną wysokosc roślin i różny rozwój. żebyś potem nie miał rzepaku kwitnącego w rzepaku który bd dojrzewał

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#946 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 20:39

Odmiany rzepaku

eMWu ja też kupiłem PX 104. Siałeś wcześniej któreś z odmian Pioneera? Ponadto dla porównania zakupiłem Sherpę, Exstorm i Artogę.

Siałem, dwa lata temu D03, rok temu D06 (obie półkarłowe).

D03 rewelacja (bo dał dużo więcej, niż wyglądał, przy mocnej suszy), D06 trochę mnie rozczarował, ale trafił na gorszą glebę, sarny go zeżarły więc w sumie nie dziwota że nie sypał zbyt dobrze. Foty D06 w mojej galerii. Właściwości tych odmian: warto skrócić jesienią, wystarczy tebukonazol lub metkonazol, na wiosnę można sobie darować skracanie (wyżej niż 1,3m nie urośnie) i zamiast np. toprexu czy caryxu mozna strzelić pikoksystrobinę (acanto) lub azoksystrobinę (amistar/dobromir) na T1, taki zabieg zdecydowanie da lepszy efekt (fitotoniczność strobiluryn, szczególnie tej drugiej).

#947 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 19 sierpień 2013 - 20:55

Odmiany rzepaku Ja w tym roku mam mieszance półkarłowate sherpa i avenir .. avenir drugi rok przy ilosci 1,8 km na ha dał 4,1 tony z ha na 4 klasie
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#948 Share Retragon

Retragon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 20:56

Odmiany rzepaku chagall dobra odmiana uprawiam ją od 3 lat -miałem w tym roku plon z ha 3,8 t równe dojrzewanie bardzo wdzięczna odmiana i 5 ha już zasiane pozostałe 8 będę testował ROHAN pozdrawiam

#949 Share Karolcia

Karolcia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,konie,motoryzacja,sport,ogród,kuchnia

Napisany 19 sierpień 2013 - 20:59

Odmiany rzepaku

Ile Ci sypnął Monolit w tym roku bo mi słabo 3t z ha, a wyglądał na 4t. Piszcie ile wam sypnal Monolit w tym roku bo mi wydaje sie ta odmiana przereklamowana.

Właśnie też słabo bo 3t/ha i też wyglądał na więcej, nawet kombajnista, który mi kosił to samo stwierdził. Nie wiem w czym tkwił błąd, że mimo iż dostał co trzeba i ile trzeba nie wydał więcej. Nie pryskałam tylko na płatka, ale ten sąsiad, który tak grubo posiał też na to nie pryskał i jego Monolit dał mu 4t/ha.
Więc nie wiem jakie mogą być przyczyny zróżnicowanego plonowania.

Byłam dziś po nasiona i jednak kupiłam DK Exquisite, bo Visby nie mieli. Zobaczymy co z niego wyrośnie.
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

#950 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 21:13

Odmiany rzepaku

u mnie 4,6t/ha jak na pierwszy rok to rewelacyjnie - w tym roku posiałem fighter i konkret, 18kg monolitu zostało na przyszły rok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 sierpień 2013 - 21:21

Odmiany rzepaku

Co wziąć sy kolumba czy dk exquisite na 3a oraz 3b? Północna wlkp. Mercedesa zamówiłem teraz muszę wybrać jeszcze jedną odmianę. Proszę o pomoc.

Gleby masz dobre, kolumb toleruje słabsze, exquisite lepsze. Wg COBORU w tym roku plonowały podobnie, 111% wzorca czyli 50dt/ha, 4 miejsce wg plonu. 1 marathon, 2 gladius (chyba nikt o niej nie mówił na af), 3 SY carlo. A visby dopiero 5 110% wzorca.

Kupując odmianę Californium nie sądziłem, że jest liderem wśród wszystkich odmian. Trochę poczytałem o tym i Da VINCI również, ale pytałem o niego w sklepie nie mają takiej odmiany. Powiedział, że Californium jest najlepsza, przeszła jakieś testy perfekcyjnie na twarde ziemie klasa 1-3 jak u nas. I tak sądze, że ściemniam chcąc sprzedać to co miał..

To jedna ze starszych odmian ale jeszcze bardzo popularna. Ale już są lepsze odmiany.

Siałem, dwa lata temu D03, rok temu D06 (obie półkarłowe).

D03 rewelacja (bo dał dużo więcej, niż wyglądał, przy mocnej suszy), D06 trochę mnie rozczarował, ale trafił na gorszą glebę, sarny go zeżarły więc w sumie nie dziwota że nie sypał zbyt dobrze. Foty D06 w mojej galerii. Właściwości tych odmian: warto skrócić jesienią, wystarczy tebukonazol lub metkonazol, na wiosnę można sobie darować skracanie (wyżej niż 1,3m nie urośnie) i zamiast np. toprexu czy caryxu mozna strzelić pikoksystrobinę (acanto) lub azoksystrobinę (amistar/dobromir) na T1, taki zabieg zdecydowanie da lepszy efekt (fitotoniczność strobiluryn, szczególnie tej drugiej).

Ciekawy wariant ochrony, jeszcze się z takim nie spotkałem. I wiosną stosujesz tylko 1 zabieg pikoksystrobiną lub azoksystrobiną?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#952 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 21:23

Odmiany rzepaku Nie stosowałem, ale mam zamiar. Strobiloryna zagęści chlorofil w liściach i może coś więcej rzepak sypnie. W ulotce amistaru polecany jest najbardziej zabieg na zwarty pąk, największy przyrost plonu.

#953 Share arko2255

arko2255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 19 sierpień 2013 - 21:57

Odmiany rzepaku

Właśnie też słabo bo 3t/ha i też wyglądał na więcej, nawet kombajnista, który mi kosił to samo stwierdził. Nie wiem w czym tkwił błąd, że mimo iż dostał co trzeba i ile trzeba nie wydał więcej. Nie pryskałam tylko na płatka, ale ten sąsiad, który tak grubo posiał też na to nie pryskał i jego Monolit dał mu 4t/ha.
Więc nie wiem jakie mogą być przyczyny zróżnicowanego plonowania.

Byłam dziś po nasiona i jednak kupiłam DK Exquisite, bo Visby nie mieli. Zobaczymy co z niego wyrośnie.

Jakim kombajnem koszony rzepak?

#954 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 sierpień 2013 - 22:06

Odmiany rzepaku

Nie stosowałem, ale mam zamiar. Strobiloryna zagęści chlorofil w liściach i może coś więcej rzepak sypnie. W ulotce amistaru polecany jest najbardziej zabieg na zwarty pąk, największy przyrost plonu.

No akurat azoksystorbina ma chyba najlepszy efekt fitotoniczny ze wszystkich strobiluryn, zresztą wprowadzili specjalnie amistar xtra na opadanie płatka. No i pilnuj pola, bo brak ochrony wczesna wiosną, przy dobrych warunkach do rozwoju chorób może wymagać zastosowania wcześniej fungicydu. Chociaż chyba do zwartego pąka wielkich infekcji nie powinno być.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#955 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 06:20

Odmiany rzepaku

u mnie monolit dał 3 ,5 tony miałem jeszcze dwie odmiany które plonowały na podobnym poziomie ,powiem że po monolicie spodziewałem się więcej tak pod 4 tony

#956 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 06:36

Odmiany rzepaku czy faktycznie opłaca się siać mieszańce, które kosztują dwa razy tyle szczególnie przy obecnych cenach rzepaku? W moim wypadku przy niezbyt intensywnej uprawie pomijając ten rok to plony nie przekraczają u mnie raczej 3-3,5tony W sumie to ile bym nawozu nie rzucił to raczej zwyżki nie ma więc zostaje przy średnim nawożeniu, za słabe zmianowanie i za duży udział w nim rzepaku bo na dziewiczych kawałkach dużo lepiej to wygląda.

#957 Share Rafal150

Rafal150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 07:09

Odmiany rzepaku Witam. Ile siejecie roślin rzepaku (hybrydy) na m 2 ???

#958 Share lipton

lipton

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 07:59

Odmiany rzepaku U nas wyszło 47 kiełkujących nasion na metr. Odmiana Visby

#959 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 08:10

Odmiany rzepaku mi sprzedawcy mówią że póki są liniówki to je siać bo z opłacalnością zakupu mieszańców różnie bywa a jakby to miało jeszcze wymarznąć... zgroza.
Co byście polecali z odmian: Casoar (najtańszy), Casper, Quartz, Monolit?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share lipton

lipton

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 20 sierpień 2013 - 08:12