Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odmiany rzepaku

2066 odpowiedzi na ten temat

#841 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 18:19

Odmiany rzepaku

są już tegoroczne wyniki z coboru?

Dla woj. dolnośląskiego już są

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odmiany rzepaku Dzisiaj, 15:21
  •  

#842 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 20:10

Odmiany rzepaku panowie siał ktos taka odmjane jak Bellevue(belawi) jak tak to jaki plon i ile na ha wysiane nasion i na jakich ziemijach i co dostał

#843 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 sierpień 2013 - 23:14

Odmiany rzepaku

Przecież zaprawy zawierające neonikotynoidy mają być wycofane.

Niestety maja wycofać, we Francji już zakazali sprzedaży cuisera. I chyba sama UE nie wie czym to skutkuje, bo zostanie wycofana bardzo dobra zaprawa w rzepaku. W Polsce jeszcze są dostępne więc jak ktoś zaprawia rzepak radzę się spieszyć. Od przyszłego roku szykuje się kolejny zabieg, zwalczania pchełek i gnatarzy bo już niestety zaprawami ich nie zwalczymy.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#844 Share zetor1991

zetor1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 06:33

Odmiany rzepaku Monsanto jest swiatowym liderem zatruwania pszczol... Tak wiec niech wycofuja to jak najszybciej jest wiele innych kombinacji zapraw rownie dobrych a bezpiecznych...

#845 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 07:01

Odmiany rzepaku Witam

Mam pytanko jaki najlepiej rzepak na 4 klasę ziemi i na długą i srogą zimę ????

#846 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 21:34

Odmiany rzepaku na 4 klase ziemi to nie wiem, ale na długą i srogą zimę to najlepszy bedzie jary

#847 Share los

los

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 21:53

Odmiany rzepaku

U mnie był. Na IV, V klasie. Wyszedł 3.2t/ha. Po odliczeniu wymoknięć 3,57t/ha. W tym roku też go będę chciał posiać, jak wyperswaduję Seniorowi sianie odmiany DIY. Ktoś wspominał o katalogu KWS. Wczoraj go przeglądałem. Plony pod 7t. Moim zdaniem pojechali na ostro. Mam wyniki z poletek od Osadkowskiego. Generalnie pomiędzy 4-5t/ha.
U mnie najlepszy był Visby. Na jednym kawałku gdzie nie wymókł i sarny nie wpieprzyły - 4t/ha i tu byłem bardzo zadowolony. Ten kawałek miał 1ha....

Dzięki kolego za informacje , mam zamiar siać go na IVa klasie gleby , mam na dzieje że się sprawdzi tak jak kolumb w tym roku i będzie na podobnym poziomie
Miałem w tym roku Kolumba 4,6t/ha . Monolit tylko poszedł po badzie 3t/ha i odchodzę od populacyjnych.
A jak z cenami u was za jednostkę u mnie 786 zł Linus a Kolumb 806 zł

#848 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 21:59

Odmiany rzepaku panowie a sial ktos z was odmaine ardiane z lg

#849 Share los

los

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 22:01

Odmiany rzepaku

Witam

Mam pytanko jaki najlepiej rzepak na 4 klasę ziemi i na długą i srogą zimę ????

Wszystko zależy od tego jak przygotujesz rzepak do zimy . Sam osobiscie miałem rzepak na V klasie gleby w sezonie 2011/12 odmiana Monolit i przezimował rewelacyjnie .
Jesienne zabiegi u mnie
Toprex 0,3 l + insektycydy+odzywka ( osdbor 2kg; osdpotas 2kg; siarcznu magnezu 5kg ;hetat manganu 1kg ) 1 ha
drugi zabieg samą odżywka po 2 tyg.

#850 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 sierpień 2013 - 22:06

Odmiany rzepaku

Monsanto jest swiatowym liderem zatruwania pszczol... Tak wiec niech wycofuja to jak najszybciej jest wiele innych kombinacji zapraw rownie dobrych a bezpiecznych...

Przestań oglądać tv, źle Ci to służy. Albo jesteś przedstawicielem tych urzędników z UE którzy o rolnictwo nie mają zielonego pojęcia.

Dzięki kolego za informacje , mam zamiar siać go na IVa klasie gleby , mam na dzieje że się sprawdzi tak jak kolumb w tym roku i będzie na podobnym poziomie
Miałem w tym roku Kolumba 4,6t/ha . Monolit tylko poszedł po badzie 3t/ha i odchodzę od populacyjnych.
A jak z cenami u was za jednostkę u mnie 786 zł Linus a Kolumb 806 zł

Aż taka różnica hybrydy w porównaniu do populacji? Kolumb to dobra odmiana ale uzyskać taki plon to gratulacje.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share los

los

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 22:24

Odmiany rzepaku Monolit przynajmniej u nas w rejonie w tym roku miał ta wadę że dużo kwiatów było nie zapylone( lub inna przyczyna ) i po opadnięciu płatka zostawały same szypułki bez strąków, na głównym pedzie nawet do 10 pustych szypułek stąd tak słaby plon

#852 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 07:48

Odmiany rzepaku Ja w tym roku miałem odmiane Californium i sypała 3/4 t z ha. na IV i V klasie ziemi.Na ten rok również kupiłem Californium ale sprzedawca poleca mi odmiane DK EXQUISTE F1 i moje pytania czy ten mieszaniec jest wmiare dobry ??? Sprzedawca twierdzi że zimotrałość jest dobra. Tylko że na 3 ha Californium kosztuje 400 zł a Exquiste 800 zł

#853 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 10:36

Odmiany rzepaku DK EXQUISTE F1 wg COBORU najlepiej plonująca odmiana mieszańcowa w roku 2012 tak wiec można uznać za "wmiare dobry"

#854 Share u1212

u1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze; Technika uprawy

Napisany 13 sierpień 2013 - 12:55

Odmiany rzepaku

panowie siał ktos taka odmjane jak Bellevue(belawi) jak tak to jaki plon i ile na ha wysiane nasion i na jakich ziemijach i co dostał

W tamtym roku miałem tę odmianę. Mam z nią pozytywne doświadczenia. Plonowała miejscami lepiej niż Visby i wytworzyła bardzo dużo odgałęzień bocznych. Możliwe że w tym roku też zdecyduję się na nią.

#855 Share zetor1991

zetor1991

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 14:19

Odmiany rzepaku Jeszcze geniuszu powiedz że na słodyszka najlepsze jest bi58 to już wogóle się zbłaźnisz:D

#856 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 14:39

Odmiany rzepaku witam
odmiana da vinci siał ktoś ,u nas zachwalają ,440 zł jednostka

#857 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 16:54

Odmiany rzepaku Witam. W tym roku oprócz rewelacyjnie plonującego SY kolumba ( 5 ton z hakiem) chcę zasiać drugiego mieszańca. Co polecicie na tereny lubelszczyzny, gleby 3,4 klasy. Chcę wybrać coś z: ABAKUS, NK TECHNIC, MARATHON, VISBY, ROHAN, ARTOGA. Prowadzę technologie intensywną z obfitym nawożeniem i dobrą ochroną fungi,insety dową. Potrzebuję odmiany wysoko plonującej. Z tego co wiem marathon jest niski i dobrze plonuje. A może coś z Waszych sprawdzonych odmian coś polecicie?

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#858 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 17:51

Odmiany rzepaku Witam, o rzepaku wiem dużo, ale 3 lata go nie siałem i kompletnie wypadłem z obiegu jeśli chodzi o odmiany. Zawsze siałem Californium, ale to stara odmiana i liczę, że polecicie coś nowego. Będę siał 4 hektary, ziemia 3 klasa(w papierach bo faktycznie chyba trochę lepsza). Mój rejon to centrum Polski, proszę o poradę jaką odmianę wybrać? Warunek jest tylko aby, ta odmiana nie była ciężko dostępna, bo punktów sprzedaży jest sporo w rejonie, ale wszędzie najpopularniejsze odmiany(wiem, że dostępny jest monolit, czy może to być dobry wybór?)

#859 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 19:10

Odmiany rzepaku w tym roku miałem monolita dał 4,6t/ha, teraz posiałem fighter i konkret - 18kg monolita czeka do przyszłego roku na gorsze stanowisko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share Merkoo

Merkoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 20:57

Odmiany rzepaku Ja miałem Artogę to średnia wyszła 3,9 z groszem ale sporo wymokło + sąsiad przypalił około 0,5ha opryskiem. w okolicy miało jeszcze kilku i u jednego dała 4,9 a u następnego w zależności od kawałka 3 i 5,5t tak więc potencjał ma. Na ten rok zdecydowałem sie na odmianę quartz i sherlok. Trzeba ciąć koszta