MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

mich18    89

Ja dzisiaj kupiłem rzepak kws sherlock waga nasion 8,3 kg.

Edytowano przez mich18

Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasinek47    13

monolit jaka ma zimnotrwalosc? i ile daje z hektara?

To jedna z njwtrzymalszych odmian która przetrwała ubiegłoroczne mrozy polecam w tym roku średnio 4,5 tony B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

oto link do etykiety Sherlocka ze zdolnością kiełkowania 100% http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/450091-rzepak-ozimy-kws-sherlock/

 

mich18 jaką masz zdolność kiełkowania?

 

ja w tym roku miałem mieszankę ale pod względem odmian oczywiście DK Casper i Californium nie odczułem różnicy, nie była zauważalna pod względem wzrostu i rozwoju łanu. Gdy decyduje się ktos na mieszankę to warto dobrac odmianę pod względem wigoru jesiennego, szybkości regeneracji po zimie, startu wiosennego oraz terminu kwitnienia i dojrzewania i powinno byc ok.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

1 pytanie odnośnie tej etykiety. Dobrze widzę że są zaprawione cruiserem? Ktoś na forum pisał że ze względu na to że zawiera neonikotynoid jest problem go dostać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Problemy będą za rok, dokłądniej, po styczniu (moje nasionka z tego roku są zaprawione cruiserem), mój płodozmian za rok nie przewiduje rzepaku, ale gdyby przewidywał, zastanowiłbym się, czy nie kupić już teraz zapasu na przyszłoroczny siew, a zapas neoniko jeżeli bajtlik i sklepy pozwolą, raczej zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janinka    0

Ja kupilam Sherloka i bede go siac pierwszy raz,zobaczymy jaki wyjdzie. Jak narazie czekamy na deszcz bo o sianiu i przede wszystki orce mozna tylko myslec jest tak sucho. Panowie sieliscie juz ta odmiane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Z tymi wagami jest różnie ja chciałem Visbiego bo w tamtym roku ważył 13 kg. Wczoraj już nie było wziąłem Kolumba ale jak wcześniej zobaczyłem wagę to 7 kg się okazało że mam inną partię i mój waży 8.9 kg. Wiem że jest dużo popularnych mieszańców co w tym roku jednostka waży mniej niż 6 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek326    0

to jak polecacie mi monolit? prosze o szybka odpowiedz bo musze sie zdecydowac i nie dlugo jade zamowic? prosze o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Ja polecam monolit chociaż miałem go tylko jeden rok.Jednostka nasion waży 12,5 kg co świadczy o tym że ma dość grube ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja też skusiłem się na monolita pierwszy raz choć troszkę się obawiam o wyleganie bo jest dość wysoki , zasieje chyba jeszcze Quartza według COBORU najlepiej plonująca odmiana 2013, jedna z lepszych zimotrwałości i przede wszystkim niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Jakim kombajnem koszony rzepak?

Koszony Claasem Dominatorem.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Problemy będą za rok, dokłądniej, po styczniu (moje nasionka z tego roku są zaprawione cruiserem), mój płodozmian za rok nie przewiduje rzepaku, ale gdyby przewidywał, zastanowiłbym się, czy nie kupić już teraz zapasu na przyszłoroczny siew, a zapas neoniko jeżeli bajtlik i sklepy pozwolą, raczej zrobię.

ja zrobiłem zapas na przyszły rok monolitu zaprawianego cruiserem, ogólnie z tego co wiem to nasiona zaprawiane przechowywane w suchym miejscu moga nadawać się do siewu nawet po 3 latach

 

to jak polecacie mi monolit? prosze o szybka odpowiedz bo musze sie zdecydowac i nie dlugo jade zamowic? prosze o szybka odpowiedz

ja polecam, fakt rosnie wysoki przy wysiewie 4kg/ha i pełnej ochronie dał naprawde d.dobry plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

Ja kupilam Sherloka i bede go siac pierwszy raz,zobaczymy jaki wyjdzie. Jak narazie czekamy na deszcz bo o sianiu i przede wszystki orce mozna tylko myslec jest tak sucho. Panowie sieliscie juz ta odmiane?

 

siałem ją dwa lata temu i w tym roku szału z plonem nie bylo i za każdym razem wyległa... na pewno juz jej nie posieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

1 pytanie odnośnie tej etykiety. Dobrze widzę że są zaprawione cruiserem? Ktoś na forum pisał że ze względu na to że zawiera neonikotynoid jest problem go dostać.

 

tak zaprawione są Cruiserem syngenty, zawiera tiametoksam związek z grupy neonikotynoidów.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

ja zrobiłem zapas na przyszły rok monolitu zaprawianego cruiserem, ogólnie z tego co wiem to nasiona zaprawiane przechowywane w suchym miejscu moga nadawać się do siewu nawet po 3 latach

w poprzednim sezonie siałem rzepak sąsiadowi.

Nasiona miał z 2007 roku.

W tym roku zebrał ponad 4 tony tego rzepaku.

Widać, że nawet 5 letnie nasiona dały rade.

 

po co robić zapasy zaprawianych nasion? nowsze zaprawy będą droższe? gorsze?

 

moja w tamtym ważyła 13 a w tym roku wazą po 7 kg. coś jest nie tak z wagą tych nasion.

ta sama odmiana? takie samo opakowanie? (1.5mln - 3mln nasion).

Dla mieszńca jest 1.5mln nasion w opakowaniu, dla liniówek jak pamiętam było różnie zwykle 3mln ale miałem też worki po 2.5mln


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Tak. Bo w tamtym roku siałem kolumba 1,5 mln nasion jednostka na 3 hektary i ważyła 12 kg z hakiem w tamtym roku a w tym w sklepach waży po 7-8 kg ta sama jednostka na 3 ha 1,5 mln nasion. Szczerze to na tak ładnie wyglądający rzepak wydawał mi się strasznie lekki i nasiona miał drobne. Dlatego w tym roku sieję Visbiego i Da Vinci. W naszych rejonach udają się te odmiany i przy odpowiednich zabiegach i ochronie ma dorodne grube nasiona. Visby na 3 ha 1,5 mln nasion ważył 13,8 kg w tym roku. W tamtym ważył podobnie.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

z tego co wiem to problem będzie z zaprawami, które zwalczają także szkodniki i one mają byc zakazane (np. Cruiser) jakby pszczoły miały ryć w ziemi...albo poprostu kolejny amerykański produkt nie pasuje Uni i albo trzeba będzie dodatkowo pryskać albo wejdą nowe "słuszne" zaprawy ale raczej nie spodziewałbym się że będą tańsze...

Swoją drogą ciekawe czy te wszystkie obostrzenia obowiązują np. w takiej Ukrainie z której tak ochoczo Unia importuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

Sherlock siany w tym roku koszony Deutz-Fahrem ze stołem i kosami bocznymi leciutko ponad 4t więc ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejB    3

Ja w sobotę szykuję się zasiać Californię, waga 2 mln.nasion poniżej 9kg. U nas dziś pada, a dawno deszczu nie widzieliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

u mnie lekko kropi ale na szczęści rzepak już zasiany bo po orce śladu po tym deszczu by nie zostało :) Czekamy na wschody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

niby ta California już taka stara, ale sąsiad miał w tym roku i sypneła mu 4 tony do tego nic się nie położyła. Pozatym u mnie kosztuje 370 zł. Kupe lat ją siałem ale poźniej cos słabo wychodziła u mnie więc zmieniłem, warto się zastanowić przy takiej cenie jak ktoś nie oczekuje 5 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

u mnie w tym roku rzepak bardzo słabo, chyba za gęsto był posiany, może zle skoszony bo był bardzo wyległy, może za mało, a może za dużo nawozu :( kto wie jak podziałał nawóz pod snieg.

Tak czy inaczej w tym roku opóźniamy siew i idzie tylko jedna odmiana


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj