MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

A u mnie właśnie Monolit zakończył karierę w tym roku i już nigdy nie będzie jej robił :D Sąsiad sieje poznaniakiem i miał Monolit w tym roku jednak całą paczkę wysiewa na 2 ha i sypnął mu 4 tony.

Jak to niektórzy mówią kto grubo sieje, grubo zbiera hehe :P


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

kto bogatemu zabroni, ale z drugiej strony lepiej nająć siewnik punktowy i zmniejszyć obsadę do 30-35 roślin na m2, co pozwoli nie tylko na ograniczenie kosztów, ale również poprawę zdrowotności roślin i większy potencjał plonowania, z poznaniaków to można polecić co najwyżej odmianę rzepaku o tej nazwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Jednostka Monolitu tj 12.5kg w tym roku czyli strasznie dużo jak na 2ha :huh: jaki poplon tyle sie sieje :D

 

Dajcie spokój z tym gratem poznaniakiem czy nowy czy stary niema różnicy. Zrobię próbę kręconą, ustawie jak trzeba, a i tak potrafi ponad 1kg przesypać więcej bądz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel21990    0

eMWu ja też kupiłem PX 104. Siałeś wcześniej któreś z odmian Pioneera? Ponadto dla porównania zakupiłem Sherpę, Exstorm i Artogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

koledzy jest taki sposób na tą ilość wysiewu , sam nigdy tego nie praktykowałem pomysł dopiero zasłyszany np.w maku taki sposób jest sprawdzony , też sieję poznaniakiem , jeśli jednostka ma drobne nasiona i trzeba by wysiać np. 2kg można dodać balastu w postaci rzepaku z worka uprzednio przypieczonego w piekarniku żeby pozbawić go wschodów , spróbuję dziś trochę przypiec i zobaczy się czy ma wschody , morzna wysiać 5 kg a powschodzi 2kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Jednostka Monolitu tj 12.5kg w tym roku czyli strasznie dużo jak na 2ha :huh: jaki poplon tyle sie sieje :D

 

Dajcie spokój z tym gratem poznaniakiem czy nowy czy stary niema różnicy. Zrobię próbę kręconą, ustawie jak trzeba, a i tak potrafi ponad 1kg przesypać więcej bądz mniej.

jednostka monolitu jest na 3ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Co wziąć sy kolumba czy dk exquisite na 3a oraz 3b? Północna wlkp. Mercedesa zamówiłem teraz muszę wybrać jeszcze jedną odmianę. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Jak się nie mam co się lubi, to się lubi, co się ma. Wysiew powyżej 3kg/ha wychodzi bardzo dobrze, tylko trzeba zrobić próbę polową, a nie kręconą. Napisałem powyżej 3kg, bo to mam sprawdzone, sieję każdą redlicą, więc co 2 redlicę mógłbym nawet 1,5kg wysiać. :)

 

Ja tam na poznaniaka nie narzekałem również, miałem z 88r, to tak jak piszesz na wysiewie zmniejszonym to można było co druga leje wysiać nawet do 1kg/ha, wysiewał z dość dobrą dokładnością i i byłem zadowolony z pracy tego siewnika, podstawą jest próbą kręcona lub polowa jak piszesz i sukces gwarantowany, teraz mam zachodni i zobaczymy jak się spisze.

 

 

To raczej mało możliwe i z taka siła kiełkowania jeszcze się nie spotkałem.

 

 

Ja osobiście tak samo nie więc dziś może dodam zdjęcie etykiety owego Sherlocka z siłą kiełkowania 100%.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

poznaniakiem c2 z 2004 roku spokojnie można wysiać 2kg rzepaku na ha.ze starszymi wiem ze są problemy z małą normą wysiewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Kupując odmianę Californium nie sądziłem, że jest liderem wśród wszystkich odmian. Trochę poczytałem o tym i Da VINCI również, ale pytałem o niego w sklepie nie mają takiej odmiany. Powiedział, że Californium jest najlepsza, przeszła jakieś testy perfekcyjnie na twarde ziemie klasa 1-3 jak u nas. I tak sądze, że ściemniam chcąc sprzedać to co miał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

A co powiecie na temat rzepaku chagall?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

A u mnie właśnie Monolit zakończył karierę w tym roku i już nigdy nie będzie jej robił :D Sąsiad sieje poznaniakiem i miał Monolit w tym roku jednak całą paczkę wysiewa na 2 ha i sypnął mu 4 tony.

Jak to niektórzy mówią kto grubo sieje, grubo zbiera hehe :P

Ile Ci sypnął Monolit w tym roku bo mi słabo 3t z ha, a wyglądał na 4t. Piszcie ile wam sypnal Monolit w tym roku bo mi wydaje sie ta odmiana przereklamowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

Ja nabyłem Sherloka i Brazzila . Co powiecie o zmieszaniu przed siewem dwóch odmian. Czy lepiej siać osobno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s17    15

A co powiecie na temat rzepaku chagall?

 

Chagall to wartościowa odmiana, choć uważam, że nie lubi słabszych gleb- tak jak większość odmian :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

nie mieszałbym 2 odmian ze względu na różną wysokosc roślin i różny rozwój. żebyś potem nie miał rzepaku kwitnącego w rzepaku który bd dojrzewał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

eMWu ja też kupiłem PX 104. Siałeś wcześniej któreś z odmian Pioneera? Ponadto dla porównania zakupiłem Sherpę, Exstorm i Artogę.

 

Siałem, dwa lata temu D03, rok temu D06 (obie półkarłowe).

 

D03 rewelacja (bo dał dużo więcej, niż wyglądał, przy mocnej suszy), D06 trochę mnie rozczarował, ale trafił na gorszą glebę, sarny go zeżarły więc w sumie nie dziwota że nie sypał zbyt dobrze. Foty D06 w mojej galerii. Właściwości tych odmian: warto skrócić jesienią, wystarczy tebukonazol lub metkonazol, na wiosnę można sobie darować skracanie (wyżej niż 1,3m nie urośnie) i zamiast np. toprexu czy caryxu mozna strzelić pikoksystrobinę (acanto) lub azoksystrobinę (amistar/dobromir) na T1, taki zabieg zdecydowanie da lepszy efekt (fitotoniczność strobiluryn, szczególnie tej drugiej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ja w tym roku mam mieszance półkarłowate sherpa i avenir .. avenir drugi rok przy ilosci 1,8 km na ha dał 4,1 tony z ha na 4 klasie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Retragon    3

chagall dobra odmiana uprawiam ją od 3 lat -miałem w tym roku plon z ha 3,8 t równe dojrzewanie bardzo wdzięczna odmiana i 5 ha już zasiane pozostałe 8 będę testował ROHAN pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Ile Ci sypnął Monolit w tym roku bo mi słabo 3t z ha, a wyglądał na 4t. Piszcie ile wam sypnal Monolit w tym roku bo mi wydaje sie ta odmiana przereklamowana.

Właśnie też słabo bo 3t/ha i też wyglądał na więcej, nawet kombajnista, który mi kosił to samo stwierdził. Nie wiem w czym tkwił błąd, że mimo iż dostał co trzeba i ile trzeba nie wydał więcej. Nie pryskałam tylko na płatka, ale ten sąsiad, który tak grubo posiał też na to nie pryskał i jego Monolit dał mu 4t/ha.

Więc nie wiem jakie mogą być przyczyny zróżnicowanego plonowania.

 

Byłam dziś po nasiona i jednak kupiłam DK Exquisite, bo Visby nie mieli. Zobaczymy co z niego wyrośnie.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Ile Ci sypnął Monolit w tym roku bo mi słabo 3t z ha, a wyglądał na 4t. Piszcie ile wam sypnal Monolit w tym roku bo mi wydaje sie ta odmiana przereklamowana.

u mnie 4,6t/ha jak na pierwszy rok to rewelacyjnie - w tym roku posiałem fighter i konkret, 18kg monolitu zostało na przyszły rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj