Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odmiany rzepaku

2068 odpowiedzi na ten temat

#661 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 sierpień 2012 - 14:42

Odmiany rzepaku powiedz tylko jaka MTN. Ja zasiałem wczoraj Californium i z ub. roku ok. 20% domieszałem DK Caspra wysiałem 2,4kg/ha przy MTN 4,6g obu odmian co daje ok. 50 roślin na metrze z uwzględnieniem już siły kiełkowania. W zeszłym roku zasiałem DK Caspra ponad 60roślin/m2 to bieda było go "uregulować" stozki szalały ku górze jak na drożdzach. Dlatego w tym roku zdecydowałem się na siew ok 50 roslin/m2 dodam że Californium w 2010r po wschodach miałem ok 40 roślin nawet mniej na metrze i ładnie rósł (wiemy jaka była jesień 2010)

My siejemy, a Bóg daje plony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odmiany rzepaku Dzisiaj, 12:52
  •  

#662 Share Johnson

Johnson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:wóda, koks, tajski boks

Napisany 25 sierpień 2012 - 16:05

Odmiany rzepaku dziwna ta California (californium) skoro w zrzeszeniu braliśmy spora ilość i wszystkie opakowania bliskie 10kg - 2 mln nasion, nie 1,5 mln nasion jak w przypadku mieszańców.

#663 Share przemek4011

przemek4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 19:44

Odmiany rzepaku unas 450zł za opakowanie 7.72kg-3hektary

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#664 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 20:41

Odmiany rzepaku

dziwna ta California (californium) skoro w zrzeszeniu braliśmy spora ilość i wszystkie opakowania bliskie 10kg - 2 mln nasion, nie 1,5 mln nasion jak w przypadku mieszańców.

czemu dziwna nie rozumiem postu?

Ja płaciłem 380zł za Californium.

Edytowany przez proxy8441, 25 sierpień 2012 - 20:41.

#665 Share ryysiu

ryysiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 21:09

Odmiany rzepaku Witajcie koledzy, jestem nowicjuszem tutaj, więc mam pytanie;
Pierwszy raz sieje rzepak, więc udałem się po pomoc do fachowca. Ten polecił mi odmianę OLANO i BOURBON, dzisiaj posiałem na 4 klasie, 10 ha, w rejonie Zamościa.
Teraz czytam Wasze posty....nie ma żadnej wzmianki o tych odmianach, chyba na starcie spaliłem się na rzepaku:( Czy ktoś siał te odmiany???

#666 Share Johnson

Johnson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 21:19

Odmiany rzepaku dziwna waga paczki na na 3 hektary - 2 mln nasion. Odkąd pamiętam waga worka Californium była w granicach 9,5 - 10 kg a tu pierwszy raz się spotykam po około 7,5 kg jak podajecie... a cena bliska podawanej to akurat się zgodzę.

#667 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 21:26

Odmiany rzepaku u mnie jednostka na 3 ha 2 mln nasion warzyła 9.2kg a w 2010r ta sama odmiana niecałe 11kg jest róznica sam się zdziwiłem nasiona drobniutkie (przyszły z Węgier ani nie przeetykietowane jak to zawsze bywa tylko na zagranicznej metce)

#668 Share Johnson

Johnson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 21:53

Odmiany rzepaku

Witajcie koledzy, jestem nowicjuszem tutaj, więc mam pytanie;
Pierwszy raz sieje rzepak, więc udałem się po pomoc do fachowca. Ten polecił mi odmianę OLANO i BOURBON, dzisiaj posiałem na 4 klasie, 10 ha, w rejonie Zamościa.
Teraz czytam Wasze posty....nie ma żadnej wzmianki o tych odmianach, chyba na starcie spaliłem się na rzepaku:( Czy ktoś siał te odmiany???

No wiesz jeśli to fachowiec to wie co mówi, jeśli jednak to przedstawiciel handlowy posiadający prowizję od producenta tej odmiany to trochę gorzej. Osobiście o tych odmianach nie słyszałem ale w końcu w życiu miałem kontakt może z 15 odmianami rzepaków :D
Mimo wszystko wydaje się że nie spaliłeś - gorzej by było gdybyś robił jak np. wiele lat temu mój ojciec lub dziadek którzy siali swój zebrany rzepak rok w rok a potem zbierali po tonie z hektara. Jak nas zima nie dopadnie ostra i nie wymarznie to zbierzesz dobrze i nie ma się czym przejmować. Na drugi raz poczytaj opinie tutaj, popytaj ludzi i przede wszystkim jak masz na czym to siej po 2 - 3 odmiany po to by w końcu dojść która jest najlepsza.

#669 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 22:25

Odmiany rzepaku nasz Visby F1 ma 7,7kg.... a mieli ponoć paczki po 12kg :) tylko szybko się skończyły :lol: w zeszłym roku siałem KOlumba i tez paczka miała 7,4kg, wychodziło na hektar koło 2,4kg... po wschodach wyglądał gęściej niz Visby siany 3,5kg/ha

#670 Share metiu20

metiu20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 23:11

Odmiany rzepaku Tak, właśnie ja miałem paczkę visby 12,6 kg na 4 ha. Nasiona jak połówka pszenicy;p

Edytowany przez metiu20, 25 sierpień 2012 - 23:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 06:59

Odmiany rzepaku Ja siałem kolumba gdzie w paczce było 6,82kg, sąsiad też miał kolumba a u niego było 8,75kg, oba z tego roku tylko różniły sie numerem parti.

#672 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 08:15

Odmiany rzepaku

Tak, właśnie ja miałem paczkę visby 12,6 kg na 4 ha. Nasiona jak połówka pszenicy;p

Visby jest na 3ha, chyba, że miałeś jakąs dziwną paczke 2 mln... Panowie jakiś mały myk zrobiły niektóre firmy i nie pakuja w swoje paczki, np. Dalgety pakuje nie jaki Rapool, tak samo mieliśmy Visby zapakowany przez ten Rapool a nie Agrobras...

#673 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 08:24

Odmiany rzepaku bo AgroBras to teraz Rapool http://www.rapool.pl/

#674 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 10:01

Odmiany rzepaku

No wiesz jeśli to fachowiec to wie co mówi, jeśli jednak to przedstawiciel handlowy posiadający prowizję od producenta tej odmiany to trochę gorzej. Osobiście o tych odmianach nie słyszałem ale w końcu w życiu miałem kontakt może z 15 odmianami rzepaków :D
Mimo wszystko wydaje się że nie spaliłeś - gorzej by było gdybyś robił jak np. wiele lat temu mój ojciec lub dziadek którzy siali swój zebrany rzepak rok w rok a potem zbierali po tonie z hektara. Jak nas zima nie dopadnie ostra i nie wymarznie to zbierzesz dobrze i nie ma się czym przejmować. Na drugi raz poczytaj opinie tutaj, popytaj ludzi i przede wszystkim jak masz na czym to siej po 2 - 3 odmiany po to by w końcu dojść która jest najlepsza.

czemu mowisz ze jak swoim rzepakiem sie sieje to nie oddaje rzepak my mielismy pole w tym roku przedzielone na pol i polowe bylo sianym z centrali a polowe swoim i nie bylo roznicy oddał ponad 3 tony na 5,6 klasie gleby

#675 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 26 sierpień 2012 - 10:09

Odmiany rzepaku Tylko jak zasiejesz w pierwszym roku po zakupie swój rzepak to może różnica wielka nie jest, ale jak napisał że siali rok w rok swoim więc plon już spada i to sporo. Z zbożami tak samo jest, jak się sieje nie wiadomo ile swoimi nasionami to plon nie będzie taki sam jak z materiału kwalifikowanego.

Edytowany przez nhcr, 26 sierpień 2012 - 10:10.

#676 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 10:15

Odmiany rzepaku U mnie w paczke Kolumba było również 7,4kg i 1,5mln nasion.

#677 Share ryysiu

ryysiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 10:59

Odmiany rzepaku Dzięki Johnson za "podniesienie na duchu", zobaczymy co z tego wyjdzie :rolleyes:

#678 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 26 sierpień 2012 - 12:30

Odmiany rzepaku

czemu mowisz ze jak swoim rzepakiem sie sieje to nie oddaje rzepak my mielismy pole w tym roku przedzielone na pol i polowe bylo sianym z centrali a polowe swoim i nie bylo roznicy oddał ponad 3 tony na 5,6 klasie gleby

3tony na 5i6 klasie!!! aż strach sie bać jakbys zasial na 2lub3. :blink:
parówkowym skrytozercom mówimy stanowcze NIE.

#679 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 12:43

Odmiany rzepaku Taki Twój strach, że na 2 lub 3 idzie wytargać 5-6t....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 13:11

Odmiany rzepaku jack83 uwierz że idzie może nie na VI ale IVb i V owszem, byleby opady dopisały i to odmianami populacyjnymi.