Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odmiany rzepaku

2068 odpowiedzi na ten temat

#641 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 19:38

Odmiany rzepaku na Temat odmiany Mickey jeszcze sie cos dowiem od Kogos??jezeli tak to prosze o info..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odmiany rzepaku Dzisiaj, 23:32
  •  

#642 Share Grzegorz37

Grzegorz37

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 21:39

Odmiany rzepaku Dla zainteresowanych miałem w tym roku dwie odmiany Casoar i Adriana:
jesień - Casoar przeciętny wzrost roślin; adriana bardzo duzy wzrost (siew 20.08)
wiosna - ładnie przezimowały oba
kwitnienie - Casoar niewiele później niż adiana ale za to bardzo długo kwitł; adiana szybko przekwitła
wysokośc roślin - Casoar ok 150cm łane stojący łan, bardzo zwarte krórkie pekate strąki; Adriana wyższa ok 160cm bardzo rozłożysta, łan stojący miejcami lekko pochylony, strąki ładne bardzo długie
dojzewanie i zbiór - casoar wcześniej dojżał (nasiona ładne czarne) Adriana mimo że szybciej przekwitła dużo mniej dojżała bardzo dużo brazowych nasion.
PLON:
Casoar 4,2 t/ha
Adirana 3,66 t/ha ( na nowym polu gdzie poprzedni właściciel nie szalał z nawozami)

W tym roku będzie
Casoar
Adriana
Maximus

#643 Share MrZgredy

MrZgredy

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 32 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 10:32

Odmiany rzepaku Witam w tym roku chcę zmienić rzepak i chcę zasiać kadore lub cataline jak myślicie który lepszy? Dużo osób namawia mnie na tą catalinę a ja kompletnie nic o niej nie wiem jeśli coś o niej wiecie bardzo by mi było miło jeśli byście udzielili jakiś rad z góry dzięki;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#644 Share maromaro

maromaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 18:04

Odmiany rzepaku MICKEY
mieliśmy go w tamtym roku i był bardzo ładny sypał ponad 4 tony ale w tamtym roku wszystko w naszym rejonie rekordowo sypało także nie wiem jak by ten Mickey w tym roku sie spisał...
ale tylko na tej odmianie na poprzeczkach były fioletowe przebarwienia na łuszczynach gdy rzepak był zielony, niedojżały jeszcze. Nie wiem co bylo tego przyczyna

#645 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 19:46

Odmiany rzepaku kadore siejemy od kilku lat i nawet jak słabo wygląda na początku to potem się wybuja do 3t/h i w tym roku nawet dobrze przezimował. Pole obok był mieszańcowy Pioneer i dał 200kg więcej.

#646 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 20:44

Odmiany rzepaku Dzieks za Info... bardzo Wielkie!!

#647 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 18 sierpień 2012 - 22:26

Odmiany rzepaku Czy ktoś wie coś na temat SY Kolumb ? :) Bo na paczce pisało, że był to mieszaniec nr 1 w roku 2011 :rolleyes:

#648 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 sierpień 2012 - 22:44

Odmiany rzepaku Ja w poniedziałek bedę siał rzepak.

Post nie na temat !

Edytowany przez murtek3, 19 sierpień 2012 - 10:16.

#649 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 sierpień 2012 - 14:39

Odmiany rzepaku

Czy ktoś wie coś na temat SY Kolumb ? :) Bo na paczce pisało, że był to mieszaniec nr 1 w roku 2011 :rolleyes:

To co jest napisane na etykiecie opakowania bierz zawsze z "przymrożeniem oka"
Nigdy nie spotkałem się by napisane było np numer 4 lub 7. A przecież czwarte bądz siódme miejsce w ponad setce oferowanych odmian jest równie zacne.

#650 Share Johnson

Johnson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:wóda, koks, tajski boks

Napisany 19 sierpień 2012 - 21:47

Odmiany rzepaku co do SY Kolumb to miałem w tym roku. I zdecydowałem się do posiać drugi raz. Sieje się go bardzo mało - paczka na 3h ma 6,46 kg czyli wyjdzie 2,15 kg na hektar (1,5 mln nasion w paczce) Cena 780 zł brutto. Co do plonu to przede wszystkim od warunków atmosferycznych zależy - nie ma się co oszukiwać zimę mieliśmy w dole opolskiego ciężką ale łagodniej to przeszło niż w reszcie Polski... trochę wymarzło owszem ale przyzwoicie się zebrało (w porównaniu z poprzednim rokiem) Ta Odmiana jest chyba na stanowiska gorsze (sprawdzę dokładnie z opakowaniem) W roku 2011 u mnie dało to w granicach 4,2 - 4,3 t/h. Aczkolwiek u kolegi dał 4,7 t/h i wiem że bajek nie gadał. W tym roku było tego 3,6 t/h i była to u mnie najlepiej sypiąca odmiana. Średnia pokrywa się z zestawieniami z gazet rolniczych, a w zwyczaju mimo wszystko nie mam tendencji do opowiadania baśni tysiąca i jednej nocy że rzepak po wymarznięciu i gradobiciu dał 5,5 tony... A tacy byli u nas w regionie :D

Edytowany przez Johnson, 19 sierpień 2012 - 21:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 13:53

Odmiany rzepaku a co wiecie o NK Speed?? warto go siać?

#652 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 19:25

Odmiany rzepaku Każdy reklamuje swój produkt tak aby był nr 1 nawet jeżeli tak nie jest. Takie już chwyty marketingowe :)

#653 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 sierpień 2012 - 20:39

Odmiany rzepaku Jaką polecacie liniową odmianę rzepaku ozimego na klasę ziemi IVa. Rzepak sieję pierwszy raz, myślałem o odmianie californium, czy to dobry wybór?

Edytowany przez zenekc330, 20 sierpień 2012 - 20:41.

#654 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 sierpień 2012 - 21:19

Odmiany rzepaku Na takie warunki ciekawą odmiana wydaje się Da Vinci. Jeśli opis odmiany jest prawdziwy choć w 70% to może okazać się niezłą alternatywą.dla np starej Californium.

#655 Share przemek4011

przemek4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 10:19

Odmiany rzepaku Cześć.
Zasiałem wczoraj rzepak odmiany californium.Ustawiłem siewnik na 3kg/ha a po zasianiu 2ha okazało się ze wysiałem jakies 2.3-2.5kg/ha martwię się ze to za mało i boję się ze w zimę wymarźnię.
Jak myślićie bd coś z tego rzepaku zawsze siałem w granicach 4kg na hektar.

#656 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 12:32

Odmiany rzepaku ja bym sie zastanowił nad dosianiem do tych 3-3,3 kg ha jak masz nasiona bo 2,2 populacyjnego może być troche mało... może ktoś jeszcze zabierze głos w tej sprawie...

#657 Share przemek4011

przemek4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 13:06

Odmiany rzepaku

ja bym sie zastanowił nad dosianiem do tych 3-3,3 kg ha jak masz nasiona bo 2,2 populacyjnego może być troche mało... może ktoś jeszcze zabierze głos w tej sprawie...

no wlaśnie ale w paczce było 7,72kg i to niby paczka na 3ha.(sprzedawca tak mówił) to wychodzi 2,53 ..
niewiem komu ufać czy sprzedawcy czy dośwaidczeniu (jeszcze nigdy nie siałem mniej niz 3.5kg) niewiem co mnie podkusiło a problem w tym ze nie ustawie siewnika na 1kg na ha (aby dosiać) bo skala zaczyna się od 2kg ;P

#658 Share u1212

u1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze; Technika uprawy

Napisany 24 sierpień 2012 - 13:44

Odmiany rzepaku

Cześć.
Zasiałem wczoraj rzepak odmiany californium.Ustawiłem siewnik na 3kg/ha a po zasianiu 2ha okazało się ze wysiałem jakies 2.3-2.5kg/ha martwię się ze to za mało i boję się ze w zimę wymarźnię.
Jak myślićie bd coś z tego rzepaku zawsze siałem w granicach 4kg na hektar.

Ja bym zdecydowanie zostawił taki rzepak. W zależności od MTZ powinno być około 40-50 nasion/m2. Z własnego doświadczenia wiem, że aby uzyskać dobry plon wystarczy 15 dobrze rozwiniętych roślin na metrze kwadratowym. Obawa o wymarznięcie jest bezzasadna, bo to właśnie zbyt gęsty siew pogarsza zimotrwałość, a nie na odwrót.

#659 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 15:16

Odmiany rzepaku Ja w tym roku posiałem Kolumba,Remy i Comando,ustawiłem siewnik (ACCORD 4mna 2,5kg/ha a wysiał 3,4.Wie ktoś może jak dobrze ustawić??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 17:31

Odmiany rzepaku

no wlaśnie ale w paczce było 7,72kg i to niby paczka na 3ha.(sprzedawca tak mówił) to wychodzi 2,53 ..
niewiem komu ufać czy sprzedawcy czy dośwaidczeniu (jeszcze nigdy nie siałem mniej niz 3.5kg) niewiem co mnie podkusiło a problem w tym ze nie ustawie siewnika na 1kg na ha (aby dosiać) bo skala zaczyna się od 2kg ;P

łe to jak miałeś 7,7 w worku to zostaw to i bedzie gitara. myslałe ze we worku miałeś ok 10-11 kg bo ja w zeszłym roku tak miałem.